Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Menopur ampule
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 6:40 pm
Postovi: 35
Drage moje forumasice,imam jedno pitanje za sve one koje su koristile menopur za stimulaciju.
Dr. mi je prepisala od 2 do 5 dana klomifen a kasnije da nastavim sa menopur ampulama,e sad problem je u tome sto nije napisala koliko dugo da ga primam,pa bih vas ja zamolila da mi kazete koliki je to vremenski period u toku jednog ciklusa kada se primenjuje menopur.Znam da je sve individualno ali ja ne znam koliko da narucim ampula,pitacu Dr. ali me interesuje sada cisto da znam.Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 4:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Menopur je malo skuplji lek i kosta oko 1600 din i bitno je da kaze koliko ampula da kupis. Ja ga nisam kombinovala sa klomifenom. Klomifen sam pila 5 dana, tako da mozda ti nece trebati vise od 2-3 injekcije, ako ce ti stimulacija trajati 5-6 dana. Sad menopur kombinujem s merionalom i primacu najmanje 5-6 dana. Toliko od mene. Zelim nam svima uspeh!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 12, 2006 9:40 am
Postovi: 41
Pa obicno se na uz prati kako napredujes, pa ti tako povecavaju ili smanjuju dozu. Najbolje da nadjes apoteku gde mozes da kupujes dnevno, jer je glupo kupiti vecu kolicinu, pa da ti ostaje, jer nije jeftino.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2007 1:24 pm
Postovi: 20
Ja sam koristila i Merional i Menopur. Znači, veoma je bitno da tačno pitaš doktora koliko ampula će ti trebati, jer je sasvim glupo kupovati više pošto nije nimalo jeftino.
Doza zavisi ne od žene do žene, već i kod iste žene se različito reaguje, u različitim ciklusima.
Ja sam radila do sada 3 insemenacije, od toga 2 sa Merionalom i Menopurom, a 1 sa Klomifenom. I svaki put je bila različita doza i različita reakcija.
Mora se ići svaki drugi dan na folikulometriju, da bi se tačno znala doza koje je potrebna u zavisnosti od rasta folikula.
Tako da je neophodno da odeš kod svog doktora da bi znala tačnu dozu Menopura.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: