Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ostecenje jajovoda
PostPoslato: Čet Nov 19, 2009 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 04, 2009 9:15 pm
Postovi: 11
Cao! Pronasli su mi zacepljenje jajovoda i vodenu kesu na materici. Treba da idem na laparaskopiju. Zna li neko kakva je procedura i sta mi treba da ponesem za bolnicu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ostecenje jajovoda
PostPoslato: Pet Nov 20, 2009 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
E pa ovako:
Trebaju ti čisti vaginalni brisevi,(mikoplazma, ureaplazma, hlamidija i aerobne bakterije), krvna slika do 15 dana stara, urin, pregled anesteziologa.
Zakazuje se nedelju dana ranije i tada ginekolog vrši pregled i zakazuje intervenciju.
Prijem je dan ranije, ujtru. Prvo ti sestra da da popiješ neku slatku tečnost bez boje i od toga ideš odmah u WC a par sati od tada ideš na klistiranje. Od nekog vremena popodne nesmeš ništa da jedeš a od ponoći ni da piješ, sestra će ti to tačno reći.
Sutradan ujtru ti stavljaju kateter (to malo boli ali je trenutnan bol pa nije strašno), i vode te u operacionu salu (pripremni deo). Tu imaš jednu prostoriju gde se skineš i obučeš neki zeleni mantil koji ti sestra veže na ledja. Tamo ti stave u venu na desnoj ruci iglu za infuziju i posle ti daju injekciju za smirenje. Posle te injekcije meni je sve nekako mutno, kao kroz maglu se sećam intubacije kada su me uspavali i operacione sale. Probudili su me u operacionoj sali i odgurali u moju sobu. Odmah su mi zaboli 3 infuzije nečega(jednu po jednu), koje su, čini mi, se kapljale večnost. Pričala sam sa mojima ali sam bila skroz usporena, jako mi se spavalo i bilo mi je užasno hladno.
Na stomaku- 3 flastera sa gazom, jedan veći i dva manja i sva sam bila ulepljena od providon joda koji su polili po meni nakon intervencije. Kasnije popodne sam prošetala ali prvi put kada sam ustala jako mi se zavrtelo u glavi pa sam posle pola sata opet, ovaj put je bilo mnogo bolje. :D
Uveče su mi skinuli kateter i to isto boli, a nakon toga nekoliko dana peckalo je pri mokrenju i išla mi je sukrvica. Sutradan ujtru su me pustili kući. Nakon 2-3 dana sam mogla da se krećem normalno a nakon 5-6 dana su mi skinuli gazu i konce.
To ti je to, ništa strašno.
Za bolnicu ti treba: spavaćica, klompe, badenmantil, jedan deblji komotan džemper, ulošci, 2 peškira, lična higijena, 3 para čarapa, veš, novine, voće, keks,rezlutati analiza, zdravstvena knjižica.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ostecenje jajovoda
PostPoslato: Pet Nov 20, 2009 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 04, 2009 9:15 pm
Postovi: 11
Hvala puno!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 182 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: