Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: nestrpljiva da postanem mama
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 8:21 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Imam 27 godina. Pokusavamo da ostanem u trudna poslednja 3 meseca. Nemam dece, nisam imala abortus. Pre 15-ak dana radila sam analize(hlamidija, mikoplazma, ureaplazma, CB, VB, kao i papa test i vag. sekret). Osim vag sekret III c grupa, i Candida u malom broju ostale analize su u redu. Isla sam na ultrazvuk 14 dana ciklusa, ali su mi folikuli bili mali(7 i 6 mm). Menstruaciju dobijam na 30-35 dana. Kada sam isla da radim briseve, sestra mi je rekla da imam ovulaciju(prozirna sluz, po tome je zakljucila). To mi je bio 26 dan ciklusa. Nestrpljiva sam da saznam da li sam u drugom stanju pa sam uradila test danas poslepodne, danas mi je 34 dan ciklusa i 9 dan od ovulacije(po recima med. sestre). Test je bio negativan..

Interesuje me da li sam rano uradila test, i postoji li uopse mogucnost da sam trudna, s obzirom da su folikuli bili samo 7 i 6 mm 14.og dana ciklusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 8:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 12:33 am
Postovi: 31
Uradi beta hcg iz krvi i bices sigurna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 9:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
Najsigurniji je beta hcg moze da pokaze trudnocu sat vremena posle zaceca.U normali tj.kada niste u drugom stanju prisustvo beta hcg treba da bude manje od 5.I ja sam pre svega radila test traku i pokazala je negativno a bila sam trudna 5 nedelja.Tako da se nemoj mnogo pouzdati u to.Beta hcg je najsigurniji.Pozdrav i srecno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 8:21 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Hvala na ohrabrenju. Nadam se da ce biti nesto. B HGC mogu da radim u bilo koj doba dana, ne moram ujutru? To radi bilo koja lab? Koliko otprilike kosta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 12:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
od 700 do 1000 dinara,zavisi od laboratorije,može u bilo koje doba dana. Pozdrav i srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 2:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Folikuli u proseku rastu 2 mm dnevno, tako da su jos uvek stigli da narastu. Najraniji test krvi moze da se radi negde 10-tak dana nakon ovulacije, jer oplodjenom jajascu treba jos nekih 7 dana da doputuje do uterusa i da se ugnjezdi. Tek kad se ugnjezdi pocinje da se luci b hcg (ili Marija M. ima nekih novih saznanja?).
To sto si imala sluzi na pregledu ne znaci i da je taj dan bila ovulacija. Sluz oznacava samo da se nalazis u "vermenskom okviru" kada je zacece najverovatnije.
Ako vec ides da pratis rast folikula to bi trebalo malo ozbiljnije da pratis kako bi se procenilo da li imas ovulaciju i kada se ona odigrava- da li je "uvremenjena" ili "seta" , ili eventualno da proveris nivo progesterona u II fazi ciklusa- negde izmedju 23 i 28. dana. Obicno kod "skolskih" ciklusa od 28 dana i pretpostavljene ovulacije 14. dana, progesteron se proverava 21.dana (odnosno 7 dana od ovulacije). Obzirom na duzinu tvog ciklusa i kasniju ovulaciju trebalo bi i kasnije da proveravas nivo progesterona koji ce ti reci da li si imala ovulaciju ili ne).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 8:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 8:21 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Hvala na podrsci, mozda je ipak bolje da sacekam jos 1-2 dana, pa da uradim test krvi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 12:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
Nemam ja nikakvih novih saznanja,tako mi je objasnjeno u laboratoriji,a ja samo citiram ono sto mi je receno,jer ne verujem da oni tamo ne znaju sta govore kao i neki iskusni lekari sa kojima se konsultujem.Bez nervoze molim,to lose utice na zdravlje.Ja sam samo strucnjak sportske medicine nisam ginekolog. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 5:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Marija M., nema nervoze stvarno :wink: , ali ponekad mozemo dovesti u pitanje nasu interpretaciju informacija koje dobijemo od strucnjaka, a svakako je do nas da neke informacije i proverimo (desava se da kad covek procita nesto bolje razume nego kad istu informaciju dobije auditivnim kanalom, a razlozi su brojni...). Nisam ni ja ginekolog, (defektolog sam) ali sam dovoljno procitala (a i dugo sam u materiji :wink: ) da neke osnovne informacije mogu sama ponuditi.
Nisam htela da te povredim samo me je iznenadila sigurnost sa kojom tvrdis gore navedenu informaciju. Ako znas nesto vise o tome volela bih i da napises.
Sve najbolje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 7:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
meni su samo tako rekli u laboratoriji kada sam radila test,i ja sam im poverovala,zaista nisam imala nameru da dajem pogresne informacije.Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 238 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: