Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SPERMOGRAM: mala pokretljivost i broj? uticaj antibiotika?
PostPoslato: Pon Jun 11, 2007 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 6:24 pm
Postovi: 103
Danas smo dobili rezultate spermograma i spermokulture, rađene u N. Fronta. I sama sam iznenađena što su ovako oskudni, u svakom slučaju ćemo ih ponoviti na nekom boljem mestu.

Mikrobiološki nalaz: zasejane podloge ostale su sterilne

mot. 35% - prog. 30%
Br. 14 x 10 na 6
dg. olygosphenospermia


Zanima nas generalno mišljenje: kakve su šanse za spontano začeće.

Šta znači oligospenospermija (sličan naziv sa postavljenom dg.- pa me je ova rečca speno između oligo i spermija dovela u zabunu). Pronašla sam da oligospermija znači da je mala količina spermatozoida u ejakulatu (<20), a 20 je minimum. Pronašla sam i da su neka mišljenja podeljena i da neki autori smatraju da je donja granica ipak barem 10 miliona. Šta vi kažete na to i isto to posmatrano uz mali procenat pokretnih spermatozoida od 35% (koji znam da treba biti minimum 50%). Ipak, generalno, je li loše?

Takođe, kako ovo mot. znači pokretni, a prog. verovano progresivno pokretni (?), ali da li je to ukupno 65% pokretnih ili 30% prog. od ukupnih 35% mot. (biće da je ipak 30 od 35).

Da napomenem da je <b>suprug pio 7 dana po 2 dovicina (antibiotik)</b> zbog pretpostavke da je imao upalni proces na prstu, poslednji je popio u subotu 02. 06. a već u ponedeljak ujutru 04. 06. dao uzorak sperme. Da li uzimanje ovih antibiotika može uticati na lošu sliku spermograma: MALOG BROJA POKRETNIH SPERMATOZOIDA, I NJIHOVE MALE KOLIČINE U EJAKULATU?
(pročitala sam da neke bakterije mogu uticati na lošu sliku, međutim, interesuje me vaše mišljenje pod pretpostavkom da ih nema.)

Takođe, da li na lošu sliku spermograma može uticati i način na koji je postignuta erekcija: uz odvratnost.u prljavom WC-u koji zaudara na fekalije, na silu, vrlo malo ispuštene sperme.

Suprug ima nepunih 37 godina, jako puno radi i hronično je umoran, posao je sedeći, ja imam 35. Ovog meseca sam radila folikulometriju i hormonalni status, mišljenja su da je uglavnom u redu, međutim, sada bih želela čuti samo mišljenja o njegovim nalazima pod pretpostavkom da je kod mene sve u redu (to tek trebam ispitati.).

Bila bih posebno zahvalna ako bi mi odgovorila Obgyn!

Sve najbolje od nas dvoje zabrinutih!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 11, 2007 11:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 6:24 pm
Postovi: 103
Izvinjavam se, potkrala se velika greška, suprug je zadnje antibiotike popio 24. 05. a spermogram radio 04. 06. tako da je od prestanka pijenja antibiotika prošlo zapravo 10 dana, a verovatno to već nema uticaja na spermogram. Zabrojali smo se - što je babi milo to joj se i snilo!
Da dodam još da suprug ne pije niti puši.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 12, 2007 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 6:24 pm
Postovi: 103
ODGOVOR MI VIŠE NIJE POTREBAN!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 177 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: