Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Suprotna mišljenja doktora - za Obgyn i doktore
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 11:26 pm
Postovi: 1
Imam 37 god., suprug 41 god. Već 7 godina pokušavamo da dobijemo dete. Moji nalazi su:
HSG: Uterus sinistroponiran, trouglastog oblika, pravilnog odnosa sa cerviksom, intraluminalni defekti u punjenju su od vazduha. Tube su prolazne celom dužinom, uobičajene širine lumena desno, levo lako neujednačenog kalibra u istmičnom delu. Kontrastno sredstvo se neometano razliva po slobodnoj trbušnoj duplji.
Hormoni: FSH 13,6 (a često je bio oko 15). Ostali hormoni su u redu.
UZ male karlice uvek uredan osim što je nekoliko puta 8-9 dana viđen endometrijalni polip različitih dimenzija ( 13,8x3,8 mm ili 10x7,8 mm).

Spermogram : Volumen 3,8x103/l, broj spermatoz. 65x109/l, pokretni 0,40, slabo pokretni 0,15, nepokretni 0,45, normalni oblici 0,60, patološki 0,40, leukociti 10-12.

Rađeno najpre dosta folikulometrija, stimulisanih ciklusa, zatim tri inseminacije i jedna vantelesna. IUI i IVF je rađen kod prof. Tulića.

Posle duže pauze rešila sam da idem na IVF ali sada privatno kod Goce Ivanović.
Posle uvida u moju dokumentaciju doktorka je predložila histeroskopiju zbog odstarnjivanja polipa za koji smatra da je uvek tu ali se ne vidi na UZ jer se “prilepi” ( i na HSG je to videla ), kaže da je problem u materici i da se i sa mojim FSH rađaju deca ( što me je naravno obradovalo). Htela sam da iskoristim februar (pošto je ona tad na odmoru) i uradim histeroskopiju na GAK-u. Međutim, prof. Tulić smatra da nema potrebe da radim histeroskopiju, da mu je HSG potpuno jasan, da je problem u FSH, a end. polip se izbacuje sa ciklusom (može se ponovo i vratiti). Ukoliko planiram još IUI smatra da ima smisla da radim laproskopiju ( tu mi stoji na raspolaganju).

NE ZNAM ŠTA DA RADIM I ŠTA DA MISLIM !!!
MOLIM VAS AKO IMATE VREMENA DA MI ODGOVORITE, VOLELA BIH DA ČUJEM JOŠ NEKO STRUČNO MIŠLJENJE !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga AVeljović Histeroskopija je postala "office" metoda, maltene kao špatula kod lekara opšte prakse za pregled grla.
Činjenica da se kod osoba sklonih polipima oni i češće vraćaju, ali uz njih sigurno nema implantacije oplođene jajne ćelije tj. trudnoće!
Vaš FSH je visok alarmira da morate požuriti sa IVF-om!!!
Ako želite mogu vam histeroskopiju uraditi privatno , pošaljite PP radi neophodnih lab. analiza pre intervencije.

Pozdrav Dr PeđaDj


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 180 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: