Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: trudnoca nakon endometrioze
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 26, 2004 8:23 pm
Postovi: 26
Postovani,
U januaru 2003.god. sam ostala u drugom stanju potpuno normalno,ali sam u 8-oj nedelji trudnoce morala abortir. zbog nepostojanja srcane akcije kod ploda tzv. missed ab. Nakon toga nisam dobila menstruaciju, propisani su mi endometril, pa cyclo proginova, tako mjesecima i nista do braonkasti iscjedak. sve dok u maju ove godine nisam uradila hysteroskopiju i laparaskpiju i konstatovana je endometrioza u I stepenu, ostalo -jajnici, jajovodi sve ok.Nakon 2 mjeseca primanja oestradiola, pa progester. u tabletama ( ne mogu se trenutno sjetiti kako se tabl.zovu) napokon sam dobila menstruaciju, potpuno normalnu!!!!
Zatim krece terapija sa Zoladex-om, 4 inekcije svakih 28 dana. Zadnju sam primila proslog mjeseca, posle prve uredno krvarenje.
Sto mislite kakve su mi sanse za normalno ostajanje u drugom stanju i iznosenje trudnoce do kraja, psihicki sam se povratila, ali lampica straha se povremeno upali!
Nadam se da cete mi izaci u susret i odgovoriti, hvala
bebica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 9:06 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Ako vam je odredjeno samo 4 amp. , tj. 4 meseca terapije Zoladexom, to znaci da vam je endometrioza, u zacetku, tj. nije za operativni uklanjanje. tada nakon primljene terapije ocekuje se uobicajeno zatrudnjavanje, kao i normalna trudnoca, tj. kod endometrioze je samo zatrudnjavanje problematicno, ali ne i sama trudnoca i porodjaj. Prim. Dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 06, 2005 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 26, 2004 8:23 pm
Postovi: 26
Hvala Vam na odvojenom vremenu.
Interesuje me kada bi otprilike trebala kod mene da nastupi ovulacija ako sam zadnji zoladex primila 28.11.2004. godine?

Zahvalna BEBICA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 18, 2005 9:08 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Posle Zoladexa niko vam ne moze tacno reci vreme ovulacije, narocito dok se ne uspostavi regularan ciklus. Eventualno na osnovu UZ pregleda. Prim. Dr Lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: