Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Poteskoce nakon operacije
PostPoslato: Uto Maj 28, 2013 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 3:18 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima...

Nedavno sam imao operaciju kolena. Data je spinalna anestezija ako sam dobro zapamtio naziv, uglavnom koliko sam citao po internetu istu anesteziju dobijaju zene pri porodjaju.

Anestezija se daje inekcijom u kicmu.

Moja operacija kolena je prosla dobro, za sada.

Sledece probleme imam nakon operacije.

Migrena - sve je manje i manje na svu srecu a slusao sam savete jako puno vode i mirovanje. Nakon nekoliko dana poceo sam da idem svakih sat vremena u toalet i trajalo je tako dva dana, i sada idem cesto ali ne toliko.

Vrtoglavica - takodje se smanjuje zajedno sa migrenom

Bol u ledjima i vratu - predpostavljam da je do losih bolnickih kreveta...posto mi se bol u vratu smanjio znatno ali i dalje imam bolove u donjem delu ledja. Moze biti zbog nepravilnog polozaja spavanja, noga je ispravljena vec skoro dve nedelje. Koji je najbolji polozaj koji prija kicmi? Sedenje, lezanje, noge odignute ili ne...?

i poslednji ali ne i najmanji problem sa zeludcem.
Naime, u bolnici sam zbog bolova u glavi pio puno kafetina i ponekad sam pio diclofenac duo zbog kicme tj bolova. Predpostavljamm da je ovo na neki nacin uticali na trenutno stanje u zeludcu koje nije najbolje.
Prvih par dana po izlasku iz bolnice, nakon 7 dana lezanja, sam imao sa svim ostalim bolovima jake bolove u zeludcu. Jedem kuvani krompir, pirinac, pijem caj i active jogurt, i pijem controloc i gastro-nesto. Bolovi su prisutni cesto u toku dana ali mnogo manje nego pre dva dana sto je dobro ali i dalje su tu. Da li je ovo samo iziritiran zeludac ili moze biti nesto ozbiljnije...

Interesuju me misljenja strucnijih lica na sve ovo, i naravno neki savet ako imate, pre nego odem na pregled za zeludac.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poteskoce nakon operacije
PostPoslato: Uto Maj 28, 2013 1:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Верујем да су ти мигрена и вртоглавица последице проблема са кичмом или мишићима који уз њу иду. Погледај шта сам на мом сајту w w w . a c a . r s писао у здравственим саветима под Рамена-рачунари. Можда ти описана вежба помогне. Погледај и Кичма, Зглобови, Магнети, Магнетно поље и Несвестица.

За желудац једино могу да ти препоручим двопек и домаћи кефир. Неки говоре да је лимунада без шећера одлична.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poteskoce nakon operacije
PostPoslato: Sre Maj 29, 2013 9:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 3:18 pm
Postovi: 2
hvala na odgovoru! Pogledacu.

A za limunadu sam i ja mislio da je dobra i onda mi par ljudi kaze suprotno i kako limunada dize kiselinu, ne razumem se u ovo tek sad istrazujem i raspitujem sta je dobro a sta ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poteskoce nakon operacije
PostPoslato: Sre Maj 29, 2013 11:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Migrena i vrtoglavica su verovatno posledica anestezije, ako je od nje to je prolazno.

Želudac može biti iziritiran, a može biti i nepovezano s tim...

Piješ Controloc i Gastroperidon, pij to kao što ti je rečeno, pazi šta i ako jedeš, poštuj savete od dr pa vidi kako će teći dalje, trebalo bi da prođe...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: