Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sta li je ...
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 9:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
desava mi se s vremena na vreme da se probudim po noci i ne mogu da progutam pljuvacku,kao da imam neki poklopac u grlu,to mi se desava i kada pijem tecnost ili jedem supu,ali ne uvek samo po nekada.
sta bi mogao da bude uzrok tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 10:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 9:38 pm
Postovi: 108
ja imam isti osecaj cesto, koji je i preko dana cesto prisutan.

A pored toga osecam neki slajm koji mi se skupi u grlu a dolazi iz stomaka. Jako cudno, i muci me vec duze vreme. Mada nije tolko strasno, pa valjda zato nisam ni isla kod lekara za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta li je ...
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 10:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
chokoladica je napisao:
desava mi se s vremena na vreme da se probudim po noci i ne mogu da progutam pljuvacku,kao da imam neki poklopac u grlu,to mi se desava i kada pijem tecnost ili jedem supu,ali ne uvek samo po nekada.
sta bi mogao da bude uzrok tome.





Jel si kontrolisala stitnu zlezdu!??


Skoro sam citala da ako je uvecana hoce da napravi te probleme sa gutanjem!!

Mozes da uradis i sama test. Uzmi gutljaj tecnosti, zabaci glavu pozadi i u momentu dok gutas, ako je uvecana, lepo ces je videti. Ona se otprilike nalazi ispod grkljana a iznac one rupe u korenu vrata. Ovo sve radis pred ogledalom. Nadam se da sam ti lepo objasnila i da razumes sta je "pisac hteo da kaze"??!!



Mozda i nije to, ali eto, meni je prvo to palo na pamet, jer sam bas skoro citala o tome!??





pozdrav, Majja :wink: :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 5:32 pm
Postovi: 11
Meni kad se to desi rucno pomerim jabucicu u grlu i kad cujem da skljocne onda je sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 3:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
Just Life je napisao:
ja imam isti osecaj cesto, koji je i preko dana cesto prisutan.

A pored toga osecam neki slajm koji mi se skupi u grlu a dolazi iz stomaka. Jako cudno, i muci me vec duze vreme. Mada nije tolko strasno, pa valjda zato nisam ni isla kod lekara za to.


nema kod mene slajma,jedno vreme sam mislila da mi je od cigareta ali nije.jednostavno ne moze da prodje kroz grlo,kao da se davim.

majja,radila sam ovo sta si ti objasnila ali nisam nista primetila,ali sam i ja posumnjala na stitnu zlezdu. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 5:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
To sa gudanjem imam i ja nekad mi se desi kao da mi nesto krene iz zeldca pa ne mogu disat jednu sekundu i prodje imala sam i taj slajm Ali od kada piem omeprazol za zeldac malo je bolje ustvari vise nema slajma samo me ponekad zeza kad gutam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 5:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
chokoladica je napisao:
Just Life je napisao:
ja imam isti osecaj cesto, koji je i preko dana cesto prisutan.

A pored toga osecam neki slajm koji mi se skupi u grlu a dolazi iz stomaka. Jako cudno, i muci me vec duze vreme. Mada nije tolko strasno, pa valjda zato nisam ni isla kod lekara za to.


nema kod mene slajma,jedno vreme sam mislila da mi je od cigareta ali nije.jednostavno ne moze da prodje kroz grlo,kao da se davim.

majja,radila sam ovo sta si ti objasnila ali nisam nista primetila,ali sam i ja posumnjala na stitnu zlezdu. :-?




Choko, ako sumnjas na stitnu, najbolje je da uradis analize (FT3, FT4 i TSH) i tada ces tacno znati da li je ili nije! :wink:

Ja isto na tom "testu" ne vidim nista, UZ mi je ok, ali mi TSH "ne radi kako treba"!!! :cry:


Pozdrav, i nadam se da je kod tebe sve ok!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 9:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Poremećaj gutanja ili disfagija, izmedju ostalog, može biti uzrokovana i uvećanom štitnom žlezdom, kao što ste, i vi i Majja napisali, ali to se obično dešava kad je ona baš mnogo uvećana, a to biste primetili i bez tog manevra sa gutanjem tečnosti.
Disfagija može biti prisutna u okviru GERB-a tj. gastroezofagealnog refluksa, što je verovatno slučaj kod gospodje koja koristi Omeprazol. Izvinjavam se, nisam zapamtila nickname.
Ona se može javiti i kod nekih infektivnih bolesti usta ili ezofagusa, npr. candidiaze itd...
@Chokoladica
Pošto imate nekad problema da započnete gutanje i imate osećaj kao da imate poklopac u grlu, to bi moglo da ukaže na orofaringealnu disfagiju. Takodje vi navodite disfagiju pri konzumiranju tečne hrane i to bi moglo da ukaže na neuromuskularnu disfagiju. Postoji i mogućnost globusa pharyngeusa tj. globusa histericusa tj. somatizacije nekog neurotskog problema itd... Ako vam se to često dogadja, a da biste pouzdano znali o čemu je reč, počnite od posete doktoru opšte prakse.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 317 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: