Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: BROMAZEPAM
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 9:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
MOLIM ZA SAVET:koliko dugo sme da se pije bromazepam bez kontrole lekara? Ja ga pijem već mesec dana,prvo od 1.5mg pa sada od 3mg,jednom dnevno,na svoju ruku.u stvari,pre dve godine mi je internista zbog želudačnih,tada nedovoljno ispitanih tegoba ,prepisala od 1,5mg ali ga nisam pila jer sam oduvek bila protivnik sedativa.Ali obzirom da sam već skoro 4 godine izložena konstantnom stresu na radnom mestu,na šta su se nadovezali i neki zdravstveni problemi(prošle god.rađena lletz konizacija...zbog promene okarakterisane kao prekancerogene...)ja sam počela da ga pijem...uglavnom,od 1999 imam želudačne tegobe,lečene raznoraznim lekovima,bezuspešno(cisap,famotidin,orvagil...iako je heliko test bio neg)a nijednom pre postavljanja dg nije rađena,tj.predložena gastroskopija,dok nisam otišla privatno...dg:GERB A/B,hiatus hernia sliding,gastroptosis et elongatio ventriculi,gastroduodenitis HBP(-) ,reflux biliaris,Th: famotidin tabl 40 mg,motilium,espumisan,ursofalk,omeprol...ne sve odjednom,ali to sam pila,prestala na svoju ruku jer mi je bilo gore a nikako da nađem vremena (snage) da odem na kontrolu.Na poslu mi je izuzetno loše(međuljudski odnosi) pa tako i počeh da pijem. Pijem povremeno i tetrazepam mip,ali pola tbl.pre spavanaj,jer ima bolove u leđima,vratu,okoštavanje u lumbosakr.delu,posao mi je takav da sedim,radim sa strankama...Inače sam strašno nervozna,anksiozna,zatvorena,preosetljiva,ja to iskreno,jer sam svesna toga kakva sam...više nemam volje ni u šoping da idem..a kažu leči,kako koga... :cry: ali....bojim se da postajem depresivna,ali stvarno,nisu to više samo "bedak"stanja,bekstvo od stvarnosti,opravdanja tipa lenja sam,mrzi me...pre dve god.sam bila kod psihologa,privatno,i smorila se...ne znam .možda sam očekivala promene(poboljšanje)preko noći...
KAKO NEKO DOBIJA KLINIČKU DEPRESIJU? PLAŠIM SE DA ĆE ME I TO SNAĆI,PORED SVEGA...
Samo da napomenem da sam se prilično povukla iz društvenog života... :oops: malo i zbog stresa i zbog zdravstven.problema...znam da to nije ok.... :roll: ali takva je situacija,blam me od svega,da idem u teretanu,da prošetam kroz grad...bolo kakav savet pomaže,unapred hvala...negde sam na ovom podforumu pročitala da se neko izvukao zahvaljujući baš ovom forumu,i pravim prijateljima,ja se,eto,uzdam samo u ovaj forum...
hvala svima unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 9:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vidite bas sto se tice te depresije treba da posetite nekog psihijatra/psihoterapeuta i da pocnete sa nekim vidom psihoterapije jer ne treba vam jos na sve i zavisnost od anxiolitika.Psihoterapeut ce vas vec nekom reedukativnom tehnikom nauciti da se izboriti sa stresom sopstevenim snagama a ne hemijom.A ako ste depresivni malo neke druge hemije nije na odmet naravno u dogovoru sa psihijatrom.Sto se tice gastro tegoba promenite gastroenterologa jer su gastroezofagusni i bilijarni reflux skopcani sa ozbiljnim bolestima zeluca i ezofagusa.Zasto ste se uznemiravali zbog konizacije prekancerozno ne znaci i maligno.Koji CIN je bio u pitanju??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 9:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
samo da dodam,moja priča o želudač.tegobama je zato što mi je privatni internista rekao da oni izazivaju nervozu,ali mislim da moj problem nije baš te prirode
:roll:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
bio je CIN 1 ,LSIL,PRE TOGA PAPA 3,KOLPOSKOPIJA-MOZAIK ITD.PA BIPSIJA,a kad bih vam opisala ponašanje svih ginekologa kod kojih sam išla,jer je svaki imao svoju priču i savet,onda bi ste znali kako mi je bilo.npr.ja ležim na stolu dok dr.(u privatnoj amb.) radi kolposk.(inače dr kod koje sam išla kao student u students.polikliniku i lečila "upalu"jajnika godinama) i počinje histerično jaoj , pa šta ti je ovo,pa toga nije bilo dok si dolazila kod mene u polikliniku,jaoj,ovo izgleda veoma loše...itd.a ja ležim i srce počinje da lupa,lupa i lupa...a da ne širim ovu temu,pisala sam u podf.ginekologija o tome...loše iskustvo sa ginekolozima,nisam kompetentna da kažem za nekog da je nesavestan...ljudski je grešiti...valjda...a što se tiče psihijatra,ne znam gde da odem,bolnica mi ne pada na pamet,toliko lošeg sam čula od mnogih ljudi...npr.prepišu th samo da te otkače...ili,u fazonu što si došla,nije ti ništa,izlazi više,ili se dr dere šta ti je dete,što plačeš!!! a o hroničnom stresu da ne pričam...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 10:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Vase pitanje u vezi bromazepama:
mozete ga uzimati do 6 mg/dan i do 6 nedelja (ovde se misli na redovnu upotrebu, ako ga koristite samo povremeno, tada nema nekog posebnog ogranicenja).

Za duze vreme i vece doze, potrebna vam je konsutacija sa dr.
Bolje je da budete u kontaktu sa psihijatrom koji bi vam problem mogao resiti i nekim antidepresivom gde obicno ne postoji navikavanje.
svakodobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 10:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
HVALA DANKA I HVALA SEVERUS!
Ja taj odlazak kod psihijatra odlažem,iz razloga što ne mogu da pronađem nekog privatnog,u kbc mi ne pada na pamet da idem.Pre 2 god.kada sam išla kod psihologa,par meseci,nije bilo ni pomena o nekoj terapiji,mada je moje stanje ovakvo već godinama,samo što se pogoršava...a oduvek sam bila protiv rešavanja takvih problema hemijom,osim u težim slučajevima.
Da li postoji neki prirodan preparat koji bih mogla da pijem,osim valerijane i persen kapsula,probala ,ne pomaže..moram da priznam da mi ,za sada,bromazepam od 3mg jednom dnevno pomaže da se malo "smirim" ,jer sam konstantno u grču i strahu...najradije bih pobegla negde...samo da me nema...
Hvala i pozdrav! :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 12:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Evo ja kao forumski psihijatar da se javim na ovu temu: dakle, neophodna Vam je pomoc psihijatra, ne samo u medikamentoznom smislu, vec i u psihoterapijskom smislu (cak i vise mozda). Bromazepam spada u tri benzodiazepinska preparata koji su najpotentniji sto se stvaranja zavisnosti tice, pa ga nije pametno piti na svoju ruku, bez konsultacije i kontrole psihijatra, a posebno ovi lekovi nisu za piti "po potrebi" (kao ni vecina lekova uostaloml, ali ovi pogotovu). Ne preporucujem uzimanje ovih lekova po principu 'u slobodnom stilu 6 mg 6 nedelja' jer se ne slazem uopste da u tom periodu i toj dozi ne mogu stvoriti zavisnost - mogu stvoriti jaku psiholosku zavisnost i delimicnu fizicku zavisnost i mnogo pre tog roka a i u mnogo manjoj dozi. Dakle, resenje Vam je svakako u pronalazenju psihijatra koji bi se pobrinuo da eventualna medikamentozna terapija bude uskladjena sa Vasim potrebama i Vasim aktuelnim stanjem. Najzad, jasno je i Vama da ne mozete ceo zivot biti na lekovima i tako drzati stres pod kontrolom, zar ne? Lekovi su samo pomagalo koje sluzi da se prevazidje aktuelna kriza i povrati adekvatan energetski bilans koji ce dalje omoguciti takvu promenu i adap[taciju mehanizama reagovanja koji vode u povecani kapacitet za resavanje stresnih situacija (ili izbegavanja istih). I konacno, postoje lekovi koji spajaju nekoliko vaznih efekata (ja ih iz sale cesto zovem "3 u 1" zato sto takvi lekovi, d aih ne reklamiram, resavaju anksioznost, depresivnost i nesanicu, pa se mogu primenjivati u slucajevima kada je potrebno dugotrajnije zbrinjavanje pacijenta bez opasnosti od navikavanja i zavisnosti od leka). Anksioznost je cesto udarni a ne samo prateci simptom depresije, a sa druge strane stres kao izolovan simptom koji se dugo trpi moze uvesti organizam u slom psiholoskih odbrambenih snaga i na taj nacin u depresiju.
Sto se tice drugog Vaseg problema (ili prvog, sve jedno) - GERBa, danas postoje vise nego uspesni nacini za kontrolisanje i tretiranje GERBa te ne znam zasto se ne lecite po protokolu koji je za to i predvidjen. Gastroskopija je bila vise nego jasna spram Vase dijagnoze, naravno da Vam stres ne pomaze, ali zapusten GERB sa gastroduodenitisom moze da VAs odvede do cira, sto bi samo povecalo nivo stresa. Zato p[redlazem da odete na kontrolnu gastrioskopiju, na VMA je mozete uraditi pod totalnom anestezijom ukoliko Vam je muka od same intervencije koja je neprijatna, toplo preporucujem dr Sasu Perica sto se toga tice, i ne sumnjam da ako Vam je nalaz isti ili gori nego sto je opisan u prosloj gastroskopiji dobicete inhibitor protonske pumpe NEXIUM, klometol po svoj prilici, savete o tome koju hranu da izbegavate i sta da nikako ne radite obzirom na herniju i fiziolosku specificnost vaseg zeluca (dakle da nikako ne jedete posle 7 uvece nikakvu tesku hranu i da nikako ne lezete u krevet nakon jela, te da setate bar 20 minuta nakon obroka pre nego sto legnete u krevet na primer).

Sve u svemu GERB s eIZUZETNO uspesno leci, nemojte se bezrazlozno patiti, a i VAsa energetska i emotivna iscrpljenost usled hronicnog stresa takodje se moze tretirati - nemojte je tretirati na svoju ruku i nikako je nemojte tretirati samomedikacijom anksioliticima, jer sto neko gore pametno rece - ne treba VAm jos i tabletomanska zavisnost na vrh cele price o digestivnim tegobama i stresu koju prolazite godinama. Obratite se strucnjacima za pomoc i sve ce biti u redu - Vase stanje nije neresivo i nemojte ga besmisleno trpetio: nemate razloga da zivite sa tim jer to nije nikakvo hronicno stanje koje se ne moze resiti. POzdrav i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 1:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
GARFIELD:NEIZMERNO VAM HVALA! mada ja ne živim u BG-u potrudiću se da nađem vremena da odem na VMA,jer svakako moram još neke preglede i analize tamo da uradim(hpv tipizaciju) ,jer se to ne radi u Kragujevcu,gde ja živim.moraću da sačekam odmor! :lol: pa tada da iskoristim slobodno vreme za sve to! Moraću prvo da se raspitam kakva je procedura dolaska na VMA,da li se i koliko unapred zakazuju pregledi? Cene,itd...Iskreno,jednom,prošle godine,sam zvala da se raspitam o hpv tipiz.i nikako nisam mogla da dođem do nekog kompetentnog za to,stalno su mi ili prebacivali vezu ,ili davali neke kontakt tel.na koje se niko nije javljao...pa sam to odložila... :-?
A samo mi recite,da li da prvo smanjim dozu bromaz.koju pijem(3mg 1xdnevno)pre nego potpuno prestanem?
POZDRAV I VELIKO HVALA!

    _________________
    http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

    ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
    Slika


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta:
    PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 12:52 pm 
    OffLine Stalni član Stalni član
    Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
    Postovi: 1224
    Nema na cemu i drugi put.
    Procedura na VMA od NOve Godine morala bi biti laksa je jer sad VMA pokriva i civilne osiguranike a ne samo vojne, pa sa tim u vezi mislim da i gastroskopija ako je indikovana ne mora da se plati vec ide na teret socijalnog, naravno anestezija opsta verovatno se mora platiti neki iznos novca. O tome ce mozda moci da Vam vise kaze ovde kolega koji radi na VMA (dragan) kada se pojavi na ovoj temi.

    Sto se tice Bromazepama, ako sam Vas dobro razumela da pijete 3mg dnevno, smanjite ga na 3x1/4 dnevno , pa onda izbacivati po 1/4 svakog narednog dana dok sasvim ne prestanete da ga uzimate. Pozdrav


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta:
    PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 2:42 pm 
    Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
    Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
    Postovi: 1484
    Lokacija: VMA
    011/2661122 ili 011/2662755, zatim trazite salter za zakazivanje pregleda. Kada vas spoje, kazite kod kog specijaliste/subspecijaliste zelite da zakazete pregled. Najbolje je da znate ime i prezime onog kod kog zelite da se pregledate i reci ce vam tacno dan kada doticni radi sa civilima i slobodne termine kada moze da vam se zakaze pregled.
    Sto se konkretne analize tice, potreban jeuput za tacno odredjenu analizu, javite se na salter a oni ce vas vec uputiti na mesto gde se analiza radi /imunologija, biohemija, virusologija..../.
    Takva je procedura, sa uputom za pregled dobicete pregled ali za sve dopunske pretrage morate imati posebne upute od vaseg lekara.
    Iz BG - od jednog, iz unutrasnjosti od 3 lekara/konzilijarno/.

    _________________
    sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta:
    PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 4:37 pm 
    Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
    Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
    Postovi: 1276
    Dragane mnogo vam hvala! Iskreno,jednom mi je i palo na pamet da baš Vas pitam za proceduru,obzirom da tamo radite.Što se tiče uputa... :-? teško da ću dobiti,jer sam kod interniste koji je radio gastro..išla privatno,u kbc u se razvlačih dugo dugo pijući lekiće a niko ne spominje gastrosk.kao pregled koji u stvari i daje pravu sliku stanja...ne verujem da bi mi dali uput za vma ako tek tako odem i zatražim,kod nas u Kg-u je stanje u kbc-u tužno....a da bi došao do gastroenter.prvo ideš kod interniste,kad ti zakažu...pa na UZ stomaka,pa radiš neke analize,pa tek kod gastro...kad zakažu...tako mesecima...
    A što se uputa za hpv tipizaciju tiče-isti slučaj,privatno su odrađene sve intervencije...mada imam i ambulantnu dr-u,koja bi mi možda i dala taj uput,ne znam da li je dovoljan samo njen uput za HPV tipizaciju? To vas pitam jer spomenuste konzilijum...e za to treba imati vezu,tužno,ali istinito...
    Mnogo Vam hvala,čitam ja Vaše odgovore,kad stignem,u raznim temama,pa ako možete još samo oko uputa da mi razjasnite,mada sam ja spremna i sve to da platim,ako ih ne dobijem,milslim upute za gastro. i hpv tipiz.
    HVALA !!!! :wink:

    _________________
    http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

    ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
    Slika


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta:
    PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 4:54 pm 
    Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
    Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
    Postovi: 1484
    Lokacija: VMA
    Moram da vas razocaram ali uput za civilne osiguranike iz nuntrasnjosti, ma o cemu se radilo, mora biti potpisan od strane 3 lekara! To nije odluka VMA, vec Ministarstva zdravlja i VMA je duzna da se po takvim merilima rukovodi. U protivnom, fond zdravstvenog osiguranja nece refundirati troskove vec lekar koji je prihvatio da vam uradi to sto ste trazili!

    _________________
    sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta:
    PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 5:17 pm 
    Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
    Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
    Postovi: 1276
    draganvma je napisao:
    U protivnom, fond zdravstvenog osiguranja nece refundirati troskove vec lekar koji je prihvatio da vam uradi to sto ste trazili!

    Onda sam ja imala dezinformaciju da mogu otići na VMA i platiti sama svaki pregled i analizu,pre ovih novina o lečenju civiln.osiguranika.
    Može li i dalje da se plati ako neko želi a nema adekvatan uput?
    mnogo vam hvala,mada sam se malo razočarala... :cry:

    _________________
    http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

    ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
    Slika


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta:
    PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 5:27 pm 
    Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
    Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
    Postovi: 1484
    Lokacija: VMA
    Moze sve da se plati, to nije problem, moglo je to i do sada, naravno tada vam nije potreban nikakav uput ali to me niste pitali?!

    _________________
    sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta:
    PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 5:35 pm 
    Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
    Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
    Postovi: 1276
    zmaj76 je napisao:
    [Mnogo Vam hvala,čitam ja Vaše odgovore,kad stignem,u raznim temama,pa ako možete još samo oko uputa da mi razjasnite,mada sam ja spremna i sve to da platim,ako ih ne dobijem,milslim upute za gastro. i hpv tipiz.
    HVALA !!!! :wink:

    jesam spomenula , ali nisam naglasila,malo sam nabacala...u svakom slučaju puno hvala...a da li bi bilo mnogo da Vas zamolim za preporuku nekog gastroenter. i ginekologa :oops: :roll: , kad rešim da dođem u naš glavni grad...možete i na pp,a pozvaću da pitam za cene,hvala na brojevima telefona! :wink:

    _________________
    http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

    ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
    Slika


    Vrh
     Profil  
     
    Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
    Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
    Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

    Sva vremena su u UTC + 2 sata


    Ko je OnLine

    Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


    Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
    Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

    Pronađi:
    Idi na:  
    Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
     
    Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
    Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: