Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Polomljena rebra
PostPoslato: Uto Jul 08, 2014 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2014 2:35 pm
Postovi: 3
Polomio sam rebra u školi, tako što sam se udario na ćošak od stola :(

Čitao sam na internetu da se rebra sama izlječe u roku do 2 mjeseca... Na početku mi je bilo teško disati i spavat, pošto je baš bolilo... Ali poslje nekog vremena skroz sam zaboravio na rebra, i mislio sam da su sama zarasla i da sam završio sa njima...

Ali nažalost, jutros kad sam se probudio dohvatio sam rukom na mjesto gdje sam ih polomio i osjetio sam kao neku gutu, pogledao sam na ogledalo i nažalost stvarno imam neku gutu na tom mjestu... Prva stvar što mi je pala na pamet je to da su kosti pogrešno urasle... :(

Šta vi mislite šta je? Da li je opasno? Šta da radim?

(ako je ikako moguće da ne idem kod doktora :wink: )

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polomljena rebra
PostPoslato: Uto Jul 08, 2014 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
A kako znaš da si polomio, jel si bio na rentgenu nakon povrede? I kada si se povredio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polomljena rebra
PostPoslato: Uto Jul 08, 2014 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2014 2:35 pm
Postovi: 3
Dejanbg je napisao:
A kako znaš da si polomio, jel si bio na rentgenu nakon povrede? I kada si se povredio?


Nisam išao kod doktora i nisam bio na rendgenu, ali kada sam došao kući bol nije prestajao, nisam mogao da dišem a ni da spavam, pa sam malo gledao na internetu i vidio sam da imam simptome polomljenih rebara... (problem sa disanjem, otekla rebra, bol u rebrima)... Polomio sam ih prije tačno 23 dana, kada sam imao neki nastup u muzičkoj... Bolilo me je prvu sedmicu i kasnije je bol skroz nestao, ali problem je što sad imam gutu na rebrima (koja ne boli), ali me zabrinjava i plaši da nisam nešta ujebao u organizmu i da nije nešta opasno... Zato sam ovde objavio temu da vidim šta vi mislite :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polomljena rebra
PostPoslato: Uto Jul 08, 2014 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pa nisam baš siguran da si ih polomio, mada ne može da se tvrdi ništa kada nisi išao na rentgen.

Otok (ako to zoveš gutom?) je verovatno posledica povrede, nekad otoci hoće malo duže da se zadrže, a možda si opet malo povredio još uvek osetljivo mesto.

Generalno su male šanse da je nešto opasno jer si ok posle 23 dana i nemaš izražene tegobe, ali generalno treba uvek otići na pregled posle takve povrede, jedan snimak nije značajno zračenje a može da pokaže ako je nastalo nešto ozbiljnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polomljena rebra
PostPoslato: Sre Jul 09, 2014 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2014 2:35 pm
Postovi: 3
Dejanbg je napisao:
Pa nisam baš siguran da si ih polomio, mada ne može da se tvrdi ništa kada nisi išao na rentgen.

Otok (ako to zoveš gutom?) je verovatno posledica povrede, nekad otoci hoće malo duže da se zadrže, a možda si opet malo povredio još uvek osetljivo mesto.

Generalno su male šanse da je nešto opasno jer si ok posle 23 dana i nemaš izražene tegobe, ali generalno treba uvek otići na pregled posle takve povrede, jedan snimak nije značajno zračenje a može da pokaže ako je nastalo nešto ozbiljnije.


Pa mislim da ta guta nije otok, jer ne boli ni malo... A kada je taknem osjetim kost...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 248 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: