Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zadebljali nokti na nogama
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 4:39 pm
Postovi: 19
moja majka, stara 60 god. u poslednjih par meseci ima problem sa zadebljalim noktima na nogama na 2 prsta, toiko da ima problem pri hodanju, oni su boje bele kafe i vrlo debeli tako da ne moze vise da ih isece i povijaju se na dole. Ima secer poslednjih 3 god., mada je i ranije imala slican ali ne toliko izrazen problem sa losim noktima. Cuo sam da je to ustvari gljivicno oboljenje? Boji se otici kod hirurga, a ja sam joj savetovao da ipak pokusa da ih koliko toliko skrati odnosno sece. Sta preduzeti, imate li neki konkretan savet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadebljali nokti na nogama
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 6:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Deljanje noktiju je prvo genetika,nokti se zadebljavaju i kod mladjih ljudi ali mnogo redje nego kod starijih,zadebljanje jednog od noktiju se moze dogoditi i ako je prst duzi nego sto bi trebao da bude pa udara u obucu i ne raste u duzinu nego u debljinu.Starije osobe i mahom slabije odrzavaju nokte na nogama(sem sto je genetika)pa vremenom kad zadebljaju u nemogucnosti su da ih sami seku pa ih "puste".Svako zadebljanje je lako resivo(skida se debljina)i vremenom posle nekoliko pedikira(zavisno od stanja)trebaju da budu kao u bebe.Ja sam vec u nekoj temi ovde na forumu postavio slike pa cete videti kako to izgleda pre i posle samo jednog pedikira.Sve je uglavnom resivo samo je pitanje znanja i vremena.Evo ovde imate slike dermatologija/zadebljanje-noktiju-t20407.html?hilit=zadebljali#p212244.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: