Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li su ovo simptomi pantljicare?
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 4:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 24, 2011 4:08 am
Postovi: 2
Molim Vas hitno mi pomozite!
Imam 21. godinu i mislim da sam oboleo od pantljičare. :(
Naime, već duže vreme me muči stomak - Osetim ponekad bolove, često idem u toalet (1-2x dnevno), a i stolica mi se promenila (da ne idem u detalje, uglavnom do nedavno nisam koristio wc četku posle velike nužde ali sada kao da se sve lepi za wc šolju).
Uglavnom, nisam ni sumnjao na pantljičaru, nego naterao me neki đavo i ukucam u pretraživaču "simptomi pantljičare" i izbaci mi ove simptome koje ja osećam :cry: :-?
Jako sam se zabrinuo - U kući imam psa sa kojim se igram, dozvoljavam da me liže i slično, pa nije isključeno da mi je i on preneo pantljičaru (ako je imam).
Takođe, ne bih rekao da je zbog promene ishrane pošto se bavim aktivno sportom i imam jednu dijetu sa malim varijacijama u ishrani već mesecima unazad.
E sad ono što me brine, čitao sam da se pantljičara može naći i u mesu a ja ga jedem 2x dnevno (junetina, svinjetina, piletina), pa se bojim da se nisam preko mesa zarazio.
Zaboravio sam da naponem da često imam gasove (možda u poslednje vreme češće nego ranije) a i u poslednje 2 nedelje me je mučio neki suvi kašalj a čitao sam za pantljičaru da i kašalj može biti povezan, tj. izbacivanje neke tečnosti prilikom kašljanja?
Interesuje me koje preglede je potrebno da obavim i molim vas da mi kažete šta mislite po ovim simptomima da li vam liči na pantljičaru? Znam da ćete reći da je potrebno ići kod doktora što ću i uraditi , ali samo mi dajte neko mišljenje dok se to sve ne obavi , neću ga uzeti kao reprezentativno samo me čisto zanima.
Mada ja mislim da mi je to pas preneo, jako se linja i malopre kad sam ga cetkao puna cetka dlaka. Da li pantljičara ulazi ako progutam slučajno dlaku ili može ući i respiratornim putem (recimo preko nosa ako je udahnem)? :cry:
I da , da napomenem još da mi je apetit normalan, isti kao pre. E sad čitao sam i za malaksalost što se kod mene često javlja na treningu ili u teretani , pad, neka blaža malaksalost, ali patim od niskog pritiska a to mi se dešava čitav život tako da ne verujem da je povezano.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 480 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: