Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Seboreja - Pomoc
PostPoslato: Pet Jan 23, 2015 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 8:57 pm
Postovi: 2
Pozdrav. Mucim muku sa seborejom vec neko vreme. Bio sam kod koznog pre godinu dana i on mi je prepisao Alpecin Double Effect sampon koji je delimicno bio efikasan, medjutim svrab, perut su i dalje bili tu, samo u blazoj varijanti. Poslednje sto sam koristio je Mycoseb, i to nije imalo nikakvog efekta. Poslednjih nedelju dana se situacija znatno pogorsala; sramota me je da se osisam na kratko od kolicine peruti koje imam, a svrab ja jako iritantan. Bio sam u jednoj apoteci gde su radili mikroskopski pregled vlasista, i gospodja mi je prepisala Vital Plus sampon i jos par losiona, sve zajedno oko 6.000 din. To je trenutno za mene, koji sam trenutno nezaposlen, ne bas mali novac.

Moje pitanje/a: Znam da kod seboreje dosta toga zavisi od "iznutra"(stanja organizma), tipa: (ne)zdrava ishrana, unos vitamina, stres/nervoza itd. Da li ima smisla davati tu kolicinu novca za preparate? Jel oni zaista igraju veliku ulogu u borbi protiv seboreje? Jel, po vasem misljanju, postoje jednako efikasne, ali jeftinije varijante (samponi, sprejevi, losioni itd.)?

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreja - Pomoc
PostPoslato: Pet Jan 23, 2015 10:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта су ти утврдили прегледом? Имаш ли гљивица или чега другог?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreja - Pomoc
PostPoslato: Pet Jan 23, 2015 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 8:57 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Шта су ти утврдили прегледом? Имаш ли гљивица или чега другог?


Da, imam gljivice. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreja - Pomoc
PostPoslato: Pet Jan 23, 2015 11:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е па супер. Онда треба овако да радиш. Прво опери косу обичним шампоном, али врло брзо. Дакле наквасиш косу, ставиш шампон, направиш пену трљањем и одмах испереш. Дакле не смеш да остављаш пену на глави већ испери што пре.

После тога испери косу уз благо трљање коже главе, воденим раствором соде бикарбоне. Правиш га од рецимо литре топле воде у којој си добро размутио две-три пуне кашике соде бикарбоне. Ја користим "Ц" соду бикарбону од пола киле.

Благо обриши косу и остави је колико дуго можеш влажну али не толико дуго да се прехладиш. Дакле не испирај чистом водом него само обриши. После тога осуши косу.

Повремено ће да ти осушена сода бикарбона испада из косе али шта да се ради. То би требало да ти помогне за неку седмицу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreja - Pomoc
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 3:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 1:46 pm
Postovi: 10
Zanima me da li imas majku ili zenu?

Posto imam i ja seboreicni dermatitis, znaci, javlja se perut, svrab, zategnuta koza koja puca svakog casa, ja koristim SINODERM GEL, i mogu ti reci da, kakvu sam taktiku razradio sa kevom, super se oseacam, samopouzdanje se vraca jer perut 25 dana od 30 nemam (+ imam malu duzu kosu tako da se i ne primeti kad dobijem)

"Taktika" je sledeca. Stavim kevi u saku dozu sinoderm gela (nesto manje od mere male kasicice), i ona krene sa laganim utrljavanjem. Dok mi utrlja gel po kosi prodje 2-3 minuta, i onda baci fokus na odredjenu regiju kao sto je npr potiljak ili teme. Tu vrsi interzivnije trljanje, ali ne zaboravi, iskljucivo JAGODICAMA, dok mi se sav talog sa glave ne skine. Nijedan deo glave se ne zaobidje i svakom delu glave se posveti odjredjena paznja uz nekoliko ponavljanja. Meni ona trlja glavu i do 20-30 minuta dnevno, recimo dok gleda dnevnik, slagalicu ili neku seriju, pa joj ovo ujedno dodje i vezba za ruke :D
Zato ja inace spominjem zenu ili majku, posto bi tebi sigurno bilo dosadno da trljas glavu pola sata, a ovako, dok to neko drugi radi, prosto uzivas :D
Nista te ne kosta da probas ako nisi:

Sinoderm gel
utrljavanje 10 minuta (iskljucivo jagodicama i gledaj da razmazes po celoj glavi, trljanjem osusi kosu)

To ti pisem iz licnog iskustva, posto dermatolozi govore kako je dovolja mera zrna graska da se utrlja - mislim, to je nemoguce toliko malom merom da se utlja u kozu i da koza primi, a seboreja je itekako veliki problem jer zahvata celu glavu. Inace imam 18 godina.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreja - Pomoc
PostPoslato: Čet Maj 07, 2015 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2015 8:18 pm
Postovi: 1
Ja sam ve' nekoliko godina unazad imao problema sa seborejom lica i vlasišta. Bio sam puta puta kod mnogih poznatih dermatologa i sl. Problem je rešavan ali na kratko, seboreja se uvek vraćala/ klindamicin, eritromicin, sebamed, dovicin, ...................../.

Problem sam rešio tako što sam se ošišao skroz kratko, promena ishrane / više povrća i voća, bez gaziranih pića /, a lice tako što sam krenuo na tretmane kiseonikom -aktivnim i ultrazvučnim čišćenjem lica u Revitalisu na Banovom brdu ( zgrada Komgrapa Šumadisjski trg. 6A). Tretman ponavljam svake nedelje. Lice mi sada blista i cena je jako pristupačna.Već 8 meseci nemam promena što je najvažnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreja - Pomoc
PostPoslato: Pon Jun 06, 2016 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 27, 2013 4:13 pm
Postovi: 6
Imam seboreicni dermatitis sigurno godinu dana na glavi. Izlecim ga pa se vrati. dermatoloskinja mi nikada nije prepisala neke kreme nego da recept po kome u apoteci prave gelove i sta vec. mukoseb sampon koristim jer me je nekad izlecio mada sada od toga slaba vajda. svrbi me nenormalno koza glave. Da li neko moze da mi preporuci neku kremu da ne bih trcala svaki put kod nje kad mi se pojavi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboreja - Pomoc
PostPoslato: Uto Jun 07, 2016 10:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Seboroični dermatitis je hornična bolest koja ima periode pogoršanja i mirne periode.
Mogu da Vam preporučim da 7 dana kopristite uvece diprosalic losion i šapmon Ducrey Keritiol PSO ili Selsun Blue dva do tri puta nedeljno. Nakon 7 dana samo šampon, ako ne bude bolje morate se javiti dermatologu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 173 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: