Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hemoglobin i Dijabetes
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 8:44 pm
Postovi: 21
Lokacija: novi sad
Koja je uloga Hemoglobina u organizmu i koji je njegov odnos kod osoba sa Dijabetesom!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 11:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0% ... 0%B8%D0%BD

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hemoglobin
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 10:23 pm
Postovi: 4
Lokacija: beograd
hemoglobin je izuzetno bitan u organizmu. za njega se vezuje gvozdje i crvena krvna zrnca koja ne mogu jedna bez drugoga, hemoglobin znaci imunitet tj. zastita organizma od virusa i bolesti. kada je imunitet los mozes oboleti od raznih beznacajnih i znacajnih bolesti. sto se dijabetesa tice uglavnom je u pitanju nasledan faktor. mada se moze zaraditi i zbog stresa prilikom cega opada imunitet. sres je glavni krivac mnogih bolesti a dovodi do opadanja imuniteta. [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
1. Crvena krvna zrnca sadrže hemoglobin - ne vezuje hemoglobin crvena krvna zrnca za sebe!
2. Dijabetes nema veze sa naslednim faktorom
3. Kako se dobija dijabetes od stresa?
4. Kako stres slabi imunitet?

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hemoglobin i dijabetes
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 10:23 pm
Postovi: 4
Lokacija: beograd
nisam mislila na vezivanje medicine nego na vezivanje uopsteno da je sve u sklopu jedno drugoga. dijabetes jeste uglavnom nasledan kao i mnoge teze bolesti i svi mi nosimo sklonosti ka njima, ali je pitanje da li ce se desiti okidac koji ce ih izazvati. iz licnog iskustva, obolela sam od hockinovog limfoma ili ti raka limfnih zlezda. sve to je izazvao epsten barr virus a ja sam njega izazvala sresovima i padom imuniteta koji su me pratili kroz deo detinjstva, ali jedan najveci stres koji sam dozivela u svom zivotu bio je okidac za tu bolest. sa tim zdravstvenim problemom sam navukla i jos neke teze bolesti. a sto se tice neke povezanosti dijabetesa, imuniteta i stresa dajem primer moga prijatelja, od silnog nerviranja sto ne moze da dobije stan od firme prvo se razboleo od virusa prehlade a zatim je odmah nakon toga dobio dijabetes sa upotrebom insulina, dozivotnog. ne mora da znaci da je nasledan, ali i moze biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
kojekude je napisao:
Dijabetes nema veze sa naslednim faktorom


?!?! :o sta se sve ovde moze procitati novo....
Citiraj:
Those with first-degree relatives with type 2 have a much higher risk of developing type 2, increasing with the number of those relatives. Concordance among monozygotic twins is close to 100%, and about 25% of those with the disease have a family history of diabetes. Genes significantly associated with developing type 2 diabetes, include TCF7L2, PPARG, FTO, KCNJ11, NOTCH2, WFS1, CDKAL1, IGF2BP2, SLC30A8, JAZF1, and HHEX.


maja1981 je napisao:
iz licnog iskustva, obolela sam od hockinovog limfoma ili ti raka limfnih zlezda. sve to je izazvao epsten barr virus a ja sam njega izazvala sresovima i padom imuniteta koji su me pratili kroz deo detinjstva

EBV se ne 'izaziva' vec se dobija - to je infektivna bolest / virus!! Dakle ne moze stres stvoriti patogeni organizam sam od sebe, vec mora postojati ulazni faktor / zaraza.

:o :o :o

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 3:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Naravno, mislio sam na dijabetes tipa 2

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 316 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: