Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Raditi u prostoriji gde puse cigarete?!
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 7:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2008 6:13 am
Postovi: 6
Radim u jednoj igraonici gde se jako puno puse cigarete ima preko 10 piksla ponekad mi sve suze na oci idu od dima. A nakon zavrsene smene kad se pogledam u ogledalo oci mi sve budu crvene od dima. Tako u pusackoj prostoriji provedem 9-10 sati. Sportista sam idem u teretanu i ne podnosim dim nikada nisam stavio cigaru u usta, trenutno nisam isao na treninge 3 meseca. A radim u ovoj igraonici 3 nedelje. Zanima me koliko mi steti zdravlju ovaj dim od drugih pusaca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 8:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Više šteti tebi nego njima, jer oni drugačije udišu duvanski dim.
E, sada objasni pušačima da ti dim smeta i da je štetan: Ima namerno da ti duvaju u lice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 12:17 am
Postovi: 41
Mislim da nema šanse da se oni tebi prilagode, mada je po zakonu zabranjeno pušenje u zatvorenim prostorijama gde radi bar jedan nepušač, takav smo narod, i ja imam isti problem jer ne podnosim cigare, mogu samo da se sklanjam što dalje od njih.Ponekad kad ne mogu da izbegnem, kad dođem kući, kašljem od tuđih cigara.Tebi nikako ne savetujem da trpiš jer ti sigurno škodi i to dosta,pa ako možeš da menjaš taj posao, uradi to. Ako ne možeš, češće provetravaj, možda ih hladnoća natera da se ne zadržavaju previše :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Bio sam u takvim situacijama i takvo ponasanje bih uvek prokomentarisao na neuvredljiv nacin. Skrenuo bih paznju da mi dim smeta i zamolio bih da prekinu sa pusanjem u kancelariji. Odgovor bi uvek bio podsmeljiv i sa nevericom, kao da preuvelicavam stvari (to je tako iz njihove perspektrive). Medjutim, kada bih nastavio, prestajali bi. Desavalo se da sam nekada morao da potegnem pitanje zakonske reguliative - inspekcije i kazni. To je bilo dovoljno da prekinu. Od sada postuju moje pravo i ponekada me zamole (kada smo u drustvu) da li mogu da zapale cigaretu. Uz to, paze da mi dim ne ide u lice.

Dakle, stvari se mogu resiti, ali je bitno suociti druge ljude sa onim sto nam smeta.

Pa zar je doslo takvo vreme da treba da se borimo i molimo za cist vazduh?

Povedi razgovor sa njima na tu temu. Pitaj ih sto toliko puse. Pusenje cigareta nije tabu tema, a jos manje tvoje (pa i njihovo) zdravlje.

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2008 6:13 am
Postovi: 6
Pa dzabe meni njima da kazem kad je pusenje dozvoljeno bas u moju smenu od 17 do 01 kada ja radim a ne mogu da im zabranim zato sto bas svi puse cak i moj gazda pusi i dozvoljava im to, jedino bi on mogao da im zabrani ali nece kad i on pusi :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 1:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Nesto slicno ovome je i mene oduvek zanimalo. Mama pusi od 20te godine a kako sam cesto s njom u dnevnoj sobi, non stop udisem duvan, prestalo je da mi smeta, osim ukoliko mi ide pravo u lice. I stalno su mi u glavi one slike "duvanskih" pluca pa se stalno pitam dal su takva i pluca pasivnih pusaca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 7:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
girl_from_nowhere je napisao:
Nesto slicno ovome je i mene oduvek zanimalo. Mama pusi od 20te godine a kako sam cesto s njom u dnevnoj sobi, non stop udisem duvan, prestalo je da mi smeta, osim ukoliko mi ide pravo u lice. I stalno su mi u glavi one slike "duvanskih" pluca pa se stalno pitam dal su takva i pluca pasivnih pusaca?



Pre nekoliko godina su na televiziji (RTNS), u emisiji koja se bavila odnosom pusenja i zdravlja prikazali slike (sa obdukcije) pluca osobe koja je bila pusac 30 godina. Ne secam se da li su spomenuli koliko cigareta je ta osoba dnevno pusila, ali slike su govorile za sebe:

- plucna krila su bila prilicno nehomogena po obliku.

- unutrasnjost dusnika, kao i unutrasnjost pluca je bila potpuno crna.

- sa nekog medicinskog instrumenta koji je bio uronjen u tu masu se cedilo nesto sto je licilo na katran. Crno i gusto.

Druga slika je prikazivala pluca nepusaca. Homogena po obliku, zute boje, iznutra cista.

Slika je govorila hiljadu reci.
Meni je to bio sasvim dovoljan dokaz.


Osim toga, zna se sta je tzv. „pusacka noga“ i sta je krajnje resenje koje lekari predlazu u tom slucaju...


Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 8:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
To znam, pitala sam za pluca pasivnog pusaca...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 8:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Znam jednog pasivnog pusaca, nikada nije zapalio cigaretu ali radio je u prostoriji gde se pusilo. Posle nekoliko godina iz nekog nevezanog razloga je radio rentgen pluca, i lekar koji je gledao snimak pitao ga je koliko vec godina pusi. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 7:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2008 6:13 am
Postovi: 6
donka je napisao:
Znam jednog pasivnog pusaca, nikada nije zapalio cigaretu ali radio je u prostoriji gde se pusilo. Posle nekoliko godina iz nekog nevezanog razloga je radio rentgen pluca, i lekar koji je gledao snimak pitao ga je koliko vec godina pusi. :-?

Uhh pa lepo kazu zdravlje je najvece bogatstvo, j_ebes pare! Ja da odradim ovaj mesec do kraja i cao! Ali ne samo zbog toga, vec i zbog slobodnog vremena sto nemam uopste, a nemam ni za treninge...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 265 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: