Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hipo funkcija tiroidne žljezde?
PostPoslato: Sre Jun 08, 2005 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 08, 2005 8:50 am
Postovi: 1
Imam 36 godina, nemam dece, i do nedavno, osim povremenih migrenoznih glavobolja nepoznatog uzroka (ja mislim da su nasledne, jer je i moja baka bolovala od istih), nisam imala ozbiljnije zdravstvene probleme.

Međutim, otprilike pre mesec dana na poslu mi je iznenada pozlilo, pritisak, koji mi je obično oko 110(115)/80(85), mi je skočio na 170/105, praćen lupanjem srca i ubrzanim pulsom. Moj lekar opšte prakse me je uputio na analize krvi i urina i tu je utvrđeno da su mi eritrociti ispod donje granice, hemoglobin na samoj donjoj granici, a da mi je holesterol povećan (6,8). Obzirom da ranije nisam imala takve tegobe, rekla je da probam da sve regulišem kroz ishranu, da smanjim unos masti, da se ne nerviram (inače po prirodi nisam nervozna osoba, naprotiv), da šetam i da se odmaram. Uz takav savet, već na sledećoj kontroli moj pritisak je bio u granicama normale (120/80). Međutim, i dalje povremeno, potpuno nemotivisano, u najobičnijim situacijama (dok gledam film ili pričam telefonom ili radim sasvim normalne, fizički nezahtevne poslove) meni srce počne jako da lupa i počnu da mi se tresu ruke, odnosno, imam osećaj da se cela tresem. Sve ovo je praćeno gubitkom apetita i poremećajem sna. Samoinicijativno sam otišla kod kardiologa, koji je konstatovao da mi je sa srcem sve u najboljem redu, pa mi je preporučio da uradim analize T3, T4 i TSH. Na osnovu rezultata (T3 = 1,9; T4 = 150,3; TSH = 0,24), rekao mi je da on sumnja na hipo funkciju tiroidne žlezde.

Ne znam da li je relevantno, ali možda treba da dodam da sam pre tri meseca, a u trajanju dva meseca, po savetu ginekologa, zbog regulisanja menstrualnog ciklusa (koji obično traje oko 40 dana), uzimala tablete Diane 35, ali da sam sa njihovim uzimanjem prestala pre mesec dana.

Dok čekam zakazan pregled kod endokrinologa, da li neko može da mi kaže da li sumnja kardiologa ima osnova i koliko je to ozbiljno, odnosno, koliko se teško leči i kakve su moguće posledice.

Izvinite ako sam bila preopširna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 200 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: