Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: gvozdje
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 9:36 am
Postovi: 15
Ako bi mogao neko da mi protumaci jednu misteriju, bila bih vrlo zahvalna. Pre mesec dana na analizama krvi ustanovljeno mi je da mi je gvozdje 4,4, te mi je ginekolog prepisao gvozdje. Posto su mi ostali rezultati u redu, u pitanju je samo preterano krvarenje (a imala sam i upalu jajnika).
Medjutim, zbunjuje me to sto mi je hemoglobin na istim analizama bio 133, pa me zanima da li je u pitanju neka greska ili sta? Da li je moguce da hemoglobin bude 133, ako je gvozdje 4,4, i ako jeste sta to znaci?
Pre nekoliko godina sam imala slican problem, ali tada mi je hemoglobin bio 100, a gvozdje 6, pa sam shvatila da je to povezano.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Pa anemija moze biti uzrokovana bas nedostatkom gvozdja! Nema tu neke velike veze sa hemoglobinom jer koliko sam ja upoznat moze nekome da bude HGB nizak, pa da zbog toga ima anemiju, a moze samo gvozdje.... a mogu i obe vrednosti i jos RBC... pa je onda opsta anemija.

Uglavnom ja bih vam preporucio ampule TOT'HEMA, kazu svi lekari da su najbolje. Ali oprez - gvozdje dosta tesko pada na zeludac... i samo 10-15% se iskoristi od unete kolicine.
Ali kome je nisko - mora da istripi te nus pojave ako ih bude kako bi podigao nivo gvozdja ;)

Citao sam da gljivica CANDIDA moze da bude uzrok neobjasnjivim padovima gvozdja u organizmu.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: gvozdje
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 8:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 9:36 am
Postovi: 15
Hvala na odgovoru,
prvi put sam pila tot-hemu, a ovaj put mi je ginekolog preporucio ferrum lek, i mnogo je gori za stomak te kad sam otisla u apoteku po nesto za kiselinu, pronadjem neki novi britanski preparat Feroglobin - koji ima u sebi i folnu kiselinu i B vitamine a postepeno se oslobadja tokom celog dana pa je to valjda tajna sto ne boli stomak od njega. Stvarno moram da kazem da je najbolji za stomak, jedino sto nemam potvrdu od lekara da je dobar, pa nisam bas sigurna u njegovu delotvornost. U svakom slucaju toliko me je boleo stomak da sam morala ili da prekinem da pijem gvozdje, ili to da probam, te nemam sta da izgubim. Da li ste culi za taj preparat?
Sto se kandide tice, imala sam je vise puta ginekoloski, ali pretpostavljam zbog upala i antibiotika, a kako se ustanovljava da li je prisutna, osim ginekoloski?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: gvozdje
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 12:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
weka27 je napisao:
Ako bi mogao neko da mi protumaci jednu misteriju, bila bih vrlo zahvalna. Pre mesec dana na analizama krvi ustanovljeno mi je da mi je gvozdje 4,4, te mi je ginekolog prepisao gvozdje. Posto su mi ostali rezultati u redu, u pitanju je samo preterano krvarenje (a imala sam i upalu jajnika).
Medjutim, zbunjuje me to sto mi je hemoglobin na istim analizama bio 133, pa me zanima da li je u pitanju neka greska ili sta? Da li je moguce da hemoglobin bude 133, ako je gvozdje 4,4, i ako jeste sta to znaci?
Pre nekoliko godina sam imala slican problem, ali tada mi je hemoglobin bio 100, a gvozdje 6, pa sam shvatila da je to povezano.
Unapred hvala



Vi prvo morate da resite uzrok anemije a zatim da je lecite.To sto ste pomenuli preterano krvarenje,ne treba nikako da ostavite tako.Ako taj problem ne resite,iz meseca u mesec cete sve vise ulaziti u anemiju i dzaba vam onda svo to gvozdje koje pijete.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: gvozdje
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 7:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 9:36 am
Postovi: 15
Koje bih to analize trebalo da uradim da bih saznala uzrok anemije?
Do sada sam radila jedino osnovnu krvnu sliku, i posto je sve ostalo osim gvozdja u redu, rekli su mi da je u pitanju obilno krvarenje. Da li ste mislili na to da otkrijem uzrok preteranog krvarenja?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 7:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Upravo to.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 138 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: