Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Pon Jan 18, 2010 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 10, 2009 9:29 pm
Postovi: 3
Da li neko moze da mi odgovori kakav je moj spermogram koji sam postavio?

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Pon Jan 18, 2010 2:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
theface1 je napisao:
Uradio sam sermogram i nalaz mi je:

Volumen – 3,6 ml ( > 2,0 ml )
pH – 7,9 ( > 7,2 )
likvefakcija – uredna
viskoznost – smanjena

Koncentracija – 7 x 10 6/ml ( > 20 x 10 6/ml )
Ukupan broj – 25 x 10 6 ( > 40 x 10 6 )
Leukociti – 1 x 10 6/ml ( < 1 x 10 6/ml )

Motilitet a – 2 % ( > 25 % )
b – 9%, a + b - 11 % ( > 50 % )
c – 3 %
d – 86 %.

Morfologija po Krugeru:

ovalne forme – 12 % ( > 15 % )
akrozomski defekt – 20%
vakuolizirane – 0 %
mikrocefalične – 0 %
makrocefalične – 0 %
amorfne – 25 %
tapering – 8 %
anomalije vrata – 10 %
anomalije repa – 25 %




sta ovo znaci ako moze neko da mi razjasni i ima li leka za mene?



Ovo znaci da imas znatno smanjen broj i pokretljivost "plivaca" i prilicno losu morfologiju. Medjutim, nemoj odmah da panicis. Kao prvo, jedan los spermogram ne znaci nuzno da je stanje uvek takvo. Kao drugo, mozda imas bakterija u ejakulatu (uradi spermokulturu) ili neki od ona tri dosadna mikroorganizma u brisu uretre (Klamidija, Mikoplazma, Ureaplazma), pa je zato rezultat ovakav, te uzrocnika treba tretirati antibioticima. Kao trece, mozda si imao visoku temperaturu u periodu pre davanja uzorka ili nisi postovao pravilo o apstinenciji pre davanja od 2 do 5 dana. Kao cetvrto, mozda su pogresili u laboratoriji, pa nalaz treba ponoviti na drugom mestu.

Ima li leka? Uvek, ako se otkrije pravi uzrok ovakvog stanja (npr. varikocela, hormonski poremecaj, stres...).

Za pocetak, utvrdi pravo stanje i pridrzavaj se saveta sa pocetka ove teme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Pon Jan 18, 2010 5:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Da kao začetnica teme napišem i šta se u našoj borbi za bolji spermogram izdešavalo u međuvremenu.

Za one koji se ne sećaju, naš problem je bila oligoastenozospermija ili smanjen broj i slaba pokretljivost spermatozoida, a u jednom periodu čak i loša morfologija (ako je uopšte verovati novosadskom "Biotest"-u). Pokušavali smo sve, od skupog privatnog lečenja kod dr Mićića u "Uromedici", koji nas je zamalo doveo do azospermije, tj. do nule u broju "plivača", preko prirodnih preparata, vitamina, minerala, aminokiselina... Nakon toliko godina lečenja, u martu 2009. godine se spermogram prvi put baš osetno popravio (ali još uvek ne dovoljno za prirodno začeće). MM je pre toga mesecima bio na bolovanju zbog kičme, dakle dosta je odmarao i bio pošteđen stresa iz radne sredine, a primao je i injekcije sa kompleksom B vitamina. Mesec dana nakon toga je konačno napustio posao koji je obavljao prethodnih osam godina, počeo da radi privatno, da više odmara, više spava, zdravije se hrani, pije redovno multivitaminske preparate. Rezultat svega toga je spermogram od pre nekoliko dana, koji je verovali ili ne NORMALAN i dovoljan za prirodno začeće. Naime, broj je preko 50 x deset na deveti, pokretnih ima blizu 70%, a morfologija je odlična. Dakle, kod nas je stres kome je godinama bio izložen, nespavanje zbog noćnih smena i neminovan umor, bio ključni razlog za loš rezultat. Čim smo eliminisali te faktore, rezultat se drastično popravio. Sad paralelno pokušavamo prirodno da zabebimo i prikupljamo nalaze za komisiju za besplatnu vto, pa šta pre upali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Sre Jan 20, 2010 3:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Radujemo se iskreno Vasem uspehu. Red je da se i nama koji pomazemo drugima desi nesto lepo.

Sve najbolje i cekamo lepe vesti.

:D :D :D

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Čet Jan 21, 2010 4:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Hvala Neso! Iz vasih usta u Bozje usi! Nadam se da ce se i vama i nama konacno ostvariti san.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Čet Jan 21, 2010 5:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 4:56 pm
Postovi: 110
Lokacija: Novi Sad
Zabrinuta, zasto kazes "ako je verovati Biotestu..."????

Naime, mi tj. mm je jedino tamo radio spermograme jer Betanija nije druge priznavala... Dijagnoza: oligoastenospermija :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 10:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Simona, i nas su u "Betaniji" u nacionalnom programu besplatne vantelesne oplodnje uslovljavali da spermogram i spermokulturu radimo iskljucivo u privatnoj laboratoriji "Biotest", te rezultate iz drugih laboratorija, makar bile i eminentne, nisu priznavali. Više puta nam se desilo da rezultat u nekoj od beogradskih laboratorija bude pristojan (dovoljan za VTO), a nalaz spermokulture negativan na bakterije, a da nam u "Biotestu", dan-dva-tri kasnije, nadju npr. samo 15 komada "plivača", zatim enterococus u velikom broju i 90% abnormalnih formi. Kao da su na taj način hteli da nas izbace iz programa besplatne vto (ista dr radi i u "Betaniji" na programu vto i u "Biotestu"), u cemu su na kraju i uspeli. Uzalud smo kao dokaz donosili rezultate iz drugih laboratorija - nisu hteli ni da cuju za njih. Na svu srecu te je sad program besplatne vto malo bolje osmisljen, te je slanje u privatne laboratorije radi obavljanja analiza o trosku pacijenta najstrozije zabranjeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Ned Jan 31, 2010 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 2:17 pm
Postovi: 48
@zabrinuta75
drago mi je sto je Vas muz drasticno popravio SGram. Navijam da vam se desi nesto lepo tj. ono na cemu radite godinama i to prirodnim putem da se postedite svih muka i peripetija oko VTO.

U vezi BIOTEST-a mislim da je sve jasno: shema je postojala da bi se "izabrali" parovi za besplatnu VTO. Znam dobro jer smo prosli kroz sve to, a desavalo se da na ponovljenom testu takodje u renomiranoj labaratoriji ne pronadju nista od bakterija, a u BIOTESTU vrvi od njih.
O katastrofalnim rezultatima po pitanju broja, pokretljivosti i normalnih spermatozoida da i ne pricam. Kad dobijete rezultat padate u ocaj, onda stres... pa sve u krug.

Zato zaobidjite BIOTEST u sirokom luku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Pon Feb 01, 2010 1:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Citiraj:
Kad dobijete rezultat padate u ocaj, onda stres... pa sve u krug.

Zato zaobidjite BIOTEST u sirokom luku.


Znači, nismo jedini koji su prošli golgotu Biotesta.

Koliki li je tek stres bio kada su nam naštelovali morfologiju na čak 90% abnormalnih formi, pa nas dr Dunja Tabs u Betaniji ubeđivala da je preveliki rizik da radimo vto jer postoje šanse da dobijemo defektnu bebu. Danima bih briznula u plač kada bih napolju u parkiću videle tuđu decu, obzirom da nas je skoro ubedila da odustanemo od pokušavanja da dobijemo svoje. Joooj, kad bi samo znali koliko su nam bola naneli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Pon Feb 01, 2010 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 2:17 pm
Postovi: 48
zabrinuta75 je napisao:
Citiraj:
Kad dobijete rezultat padate u ocaj, onda stres... pa sve u krug.

Zato zaobidjite BIOTEST u sirokom luku.


Znači, nismo jedini koji su prošli golgotu Biotesta.

Koliki li je tek stres bio kada su nam naštelovali morfologiju na čak 90% abnormalnih formi, pa nas dr Dunja Tabs u Betaniji ubeđivala da je preveliki rizik da radimo vto jer postoje šanse da dobijemo defektnu bebu. Danima bih briznula u plač kada bih napolju u parkiću videle tuđu decu, obzirom da nas je skoro ubedila da odustanemo od pokušavanja da dobijemo svoje. Joooj, kad bi samo znali koliko su nam bola naneli.


... ja bi neke osobe koje se ovako "igraju" sa tudjim sudbinama i osecanjima na lomaču !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Uto Feb 02, 2010 10:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 4:56 pm
Postovi: 110
Lokacija: Novi Sad
Hmmmm.... A gde onda raditi spermogram u NS?? Cure, imate li neki predlog?? Jer nas to ceka krajem februara, spremamo se za razgovor u Segedinu.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Pet Feb 05, 2010 4:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Simona, možda u Biotestu ne šteluju rezultate kad nemaju interes za tako nešto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 19, 2010 2:03 pm
Postovi: 7
Ja sam pre par godina radio spermogram i spermokulturu, kolko se secam u rezulatatima je pisalo da imam oko 72% aktivnih spermatozoida. Kolka je inace prosecna normala, da li bi to trebalo da me plasi?
Inace sam morao to da radim jer sam imao povredu na radu, koza oko testisa mi je bila pocepana i jedan testis nategljen. Nakon cega sam zaradio i kilu a imam i bolove u predelu nategljenog testisa.

_________________
ELAG Glaskeramik CERAN Grill: Elektrische Grillgeräte der Marke LeMax


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Ned Mar 07, 2010 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:52 pm
Postovi: 1
Ljudi prvi put sam ovde, i samo zelim da vam prenesem moja iskustva sa Proxeedom.

Radio sam spermogram prvi put pre 3 meseca i bilo je prilicno lose. Imao sam samo 23 ml sp/ml, povecanu pH,70% abnormalnih formi, 20% pokretnih ... Otisao sam kod urologa i rekao mi je da pijem proxeed 3 meseca po jednu kesicu, a ja sam na to dodao jos jednu sumecu tabletu dnevno cink-selen i jednu tabletu vitamina E.

Posle tri meseca sam uradio ponovo test i sve je idealno.
Broj se povecao sa 23 ml na 97 mil/ml. Pokretljivost se povecala sa 20% na 72%, a normalne forme sa 39% na 75%.
Ja sam prezadovoljan, i svima preporucujem da probaju sa proxeedom.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 10 vaznih pravila za poboljsanje spermograma !!!
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 2:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Proxeed sadrzi L-carnitin, Acetyl L-carnitin i L-arginin (aminokiseline) koje i te kako doprinose poboljsanju spermograma. Pisala sam o tome na pocetku teme.

Kome je Proxeed skup, neka kupi navedene sastojke pojedinacno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: