Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 2:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Za Branku:

Nadam se da neću napisati nešto pogrešno ali ako to bude slučaj neka me neko demantuje ovde od forumaša ili lekara. Pogledao sam spermogram koji si napisao-la ( ne znam više da li piše muško ili žensko u tvom slučaju ) i primetio sam da je:

aglutinacija 2

E, sada ako se ja dobro sećam aglutinacija podrazumeva da se radi o slepljenim spermatozoidima a čiji razlog može da bude da ste ti i tvoj partner zaraženi jednom od ove dve bakterije: Ureaplasma i Mikoplasma ! ( nisam siguran ali ako se sećam da jedna od njih dve izaziva slepljivanje spermatozoida odnosno aglutinaciju ).

Ako sam u pravu da imate jednu od ove dve bakterije onda šanse da ti ostaneš u drugom stanju su jako male i uopšte nije poželjno ni imati trudnoću dok imate ove bakterije zbog mogućih problema sa plodom.
Ako muškarac ima ove bakterije njemu to neće ništa smetati u smislu steriliteta odnosno spermograma ali će indikovati da je zaražen jednom ili sa obe prethodno rečene bakterija što se vidi po aglutinaciji i što može da stavi do znanja problem koji postoji kod žene u vezi ostvarivanja trudnoće.
Ginekološkim pregledom posledice ovih bakterija ne mogu da se vide , niti da se utvrdi njihovo prisustvo !!


Sada ja pitam tebe: Da li ste radili test na Mikoplazmu i Ureaplazmu ? Da li vam je ginekolog uopšte rekao da to treba da uradite ?

Još jednom, neka me neko odmah demantuje ako se loše sećam da aglutinaciju spermatozoida izaziva Mikoplazma ili Ureaplazma jer davno sam čitao nešto o tome , čisto da ne bude da iznosim pogrešne informacije !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 2:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Za Branku:

Nadam se da neću napisati nešto pogrešno ali ako to bude slučaj neka me neko demantuje ovde od forumaša ili lekara. Pogledao sam spermogram koji si napisao-la ( ne znam više da li piše muško ili žensko u tvom slučaju ) i primetio sam da je:

aglutinacija 2

E, sada ako se ja dobro sećam aglutinacija podrazumeva da se radi o slepljenim spermatozoidima a čiji razlog može da bude da ste ti i tvoj partner zaraženi jednom od ove dve bakterije: Ureaplasma i Mikoplasma ! ( nisam siguran ali ako se sećam da jedna od njih dve izaziva slepljivanje spermatozoida odnosno aglutinaciju ).

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 2:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ne znam šta se ovo dešava sa slanjem poruka ali definitivno nisam poslao poruku iznad ove nego prethodnu gde imaju crvena slova :o

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 7:29 pm
Postovi: 17
Lokacija: Smederevo
Hvala na odgovoru ja sam radila sve moguce testove i sve je ok nema ni kandide ni klamidije ureaplazma i mikoplazma su ok neznam dali ima potrebe da radi on te testove predpostavljam da cim nemam ja te bakterije nema ni on ako greim vi mi recite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 9:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Nema potrebe , koliko znam dovoljno je da jedno od vas uradi !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 7:29 pm
Postovi: 17
Lokacija: Smederevo
imam jos jedno pitanje kako se leci tj kako da se eliminise ta povecana
aglutaminacija
hvala unapred
p.s.suprug ide kod urologa u ponedeljak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 12:31 pm
Postovi: 23
Molim Vas za tumacenje rezultata mog supruga, posto se meni cini da i nije bas sjajan, mada su nam u labu rekli da je sve ok. Inace pokusavamo da imamo bebu vec godinu i po dana. Hvala mnogo unapred.
br. spermatozoida: 26,5 mil/ml
ukupan br. spermatozoida: 106 mil
progresivno pokretnih: 0,44
pokretnih: 0,18
normalni oblici: 0,56
patoloski oblici: 0,44


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 12:31 pm
Postovi: 23
Molim Vas za tumacenje rezultata mog supruga, posto se meni cini da i nije bas sjajan, mada su nam u labu rekli da je sve ok. Inace pokusavamo da imamo bebu vec godinu i po dana. Hvala mnogo unapred.
br. spermatozoida: 26,5 mil/ml
ukupan br. spermatozoida: 106 mil
progresivno pokretnih: 0,44
pokretnih: 0,18
normalni oblici: 0,56
patoloski oblici: 0,44


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 11:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Alix, nisi prepisala sve parametre. Koliki je volumen, kakva je likvefakcija, ima li leukocita, aglutinacije...

Iz ovog sto pise se vidi da je sve u okviru referentnih vrednosti, ali blize njihovoj donjoj granici.

Mislim da ne bi skodilo da se vitaminima, mineralima, aminokiselinama, piskavicom i sl. poradi na poboljsanju stanja (povecanju broja progresivno pokretnih spermatozoida).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 11:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Aglutinacija

Aglutinacija označava pojavu kod koje se spermatozoidi slepljuju jedan uz drugog, odnosno usmeravaju se jedan prema drugom dotičući se repovima ili glavama, ili mešano, umesto da se kreću pravocrtno, što im onemogućuje dolazak do jajne ćelije. Prijanjanje spermatozoida za ostale ćelije koje nisu spermatozoidi ne smatra se aglutinacijom. Prisutnost ove pojave može ukazivati na postojanje antitela na spermatozoide (imunološki faktor), ali ona nije dovoljan pokazatelj na osnovu kojeg se može zaključiti o tome, već treba uraditi test na spermalna antitela (ASA test). Takođe može ukazivati na bakterijsku infekciju, npr. Escherichiom coli, zbog čega je potrebno uraditi bakteriološku analizu semena (test SPERMOKULTURE).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 12:31 pm
Postovi: 23
zabrinuta hvala na odgovoru. pretpostavljala sam da je tako, al nisam imala s kojim drugim "normalnim" nalazom da uporedim pa mi bas znaci sto i ti to mislis. inace, nisam navela ostale parametre jer su sasvim u redu, pa reko da bas ne detaljisem. pogledacu one ranije postove koje si postavila, gde navodis sta je sve dobro za poboljsanje nalaza. moram ti reci da si stvarno uradila sjajnu stvar sto si sve to napisala, hvala ti na trudu, znacilo je i meni a sigurno i mnogim drugima koje to zanima. zakazala sam suprugu pregled kod urologa u petak, nije na odmet da i to odradi. veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 6:08 pm
Postovi: 5
maboleth je napisao:
Pazi, sperma je za medicinare tabu tema, i cesto bi se pobili oko misljenja k'o petlici. :lol: Ne postoji neki univerzalni kriterijum kojim se parametri mere. A evo ti primeri:

Volumen - neki kazu da je normalno od 2-5ml, neki od 2-6, pa onda 2-7, 2-8, pa sve do 2-11! Ako radis u laboratoriji koja "kaze" da je normalno 2-5ml, a ti dobijes, npr. 7ml, ti ces misliti da ti nesto fali! U stvari si potpuno zdrav i normalan!

Broj spermatozoida - uglavnom se smatra da je broj 20miliona u mililitru dozvoljeni minimum. Ali avaj, neki su digli broj na 40mil (duplo vise!), a neki pak kazu da i sa 10 miliona moze normalno sve da se desi. Drugi ce ti reci da ni sa 15 miliona nemas nikakve sanse. A u stvari, to ide do toga da su neki muskarci koji su zeleli vazektomiju (sto znaci da imaju decu i da zele da se sterilisu!) tada saznali da im je broj bio oko 2 miliona!

Leukociti - najcesce se tvrdi da je <1 normalno. Kod nekih je normalno 1-2, a kod drugih "samo da nema puno". Lekari ce dici bunu tek kada vide da su leukociti preko 5, 8, 15, itd.!

Morfologija (oblici) - najcesce kazu da je sve preko 50% normalno, kod tebe pise da je tek od 60% normalno, a svetska zdr. organizacija kaze da je normalno sve preko 30%! Po jednoj trecoj metodi (tzv. Kruger metoda), kaze se da je normalno sve preko 15%!

Jel ti vidis koliko se oni svi igraju brojkama?

Naravoucenije: nemoj se vezivati za brojke. Ti si po svim merilima u granici normale, cak i mnogo, mnogo vise od toga!
Ali, drugi put ti kazem, brojevi na papiru ne znace da ce tvoja supruga zatrudneti istog trena ili da si superplodan, tj. neplodan. Moze biti da jesi, a moze biti da nisi. Jos jedna stvar: sperma nije racun u banci koji je manje-vise konstantan - ona se menja i zavisi od toga sta radis, cime se bavis, sta jedes, godisnjih doba, mesecevih mena, suncevih pega, itd... ;) Zato se opusti kada je bar sve papiroloski normalno i uzivaj sa zenicom! Srecno!




ja sam radio spermogram "papic" klinici i sve je ok , samo je mali br. spermatozoida tj 16 miliona. rekao mi je doktor da je to neverovatno malo, da je normalno od 80 do 120 miliona.
nerazumem se u to, pa cu ici u palmoticevoj posto je jeftinije skoro duplo i vise pa cu videti rezultate.
da napomenem da sam sportista i da sam koristio kreatin monohidrat i amino kiseline za izgradnju misicne mase, tako da doktor sumnja da nije mozda zbog toga i da moram da prestanem da koristim.
cudno mi je jer su amino kiseline ikreatin sastavni deo ishrane i zasto bi povecano unosenje istih ( kako pise u uputstvu)
uticalo na br. spermatozoida, i jos da napomenem da sam isao da dam uzorak neispavan, malo mi je nos bio zapusen i imao sam nagle izlive adrenalina verovatno zbog straha od losih rezultata a i pio sam diklofenak jer mi je tih dana bio vrat ukocen.
nadam se da su to razlozi jer je sve ostalo dobro osim toga. i da kada sledeci put budem davao uzorak da ce sve biti u redu.
dakle koliko normalno treba da ima spermatozoida u ml? zna li iko/

dali neko zna sta se radi u situaciji kao sto je moja tj kako se povecava spermatogeneza jer ostalo je sve ok, i spermokultura je odlicna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 07, 2008 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:05 am
Postovi: 8
polako bre ti si se skorz pogubio. nikada neveruj jednom rezultatu - ponovi ih obavezno uz apstinenciju od 3-4 dana. Tumacenje rezultata zavisi od laboratorije a cinjenica je da ti imas smanjen broj al nije smak sveta vazno je da ih imas. nadji dobrog urologa pa se konsultuj s njim. mm i ja bismo bili presrecni na 1milionu kao sto je bilo pre 10god. a sada smo dosli do azospermije. hocu da ti kazem nemoj dugo cekati na popravljanje rezultata nego se usredsredi na taj problem jer nista u zivotu nemoze biti veca privilegija nego da covek ima decu. eto mi dok smo bili mladi mislili smo da je sve to lakse i da ce sve biti uredu, svemu drugom smo vise poklonili paznje nego nasem najvecem problemu, e kada godine prodju onda vise nema povratka - tek sada vidimo gde smo gresili. Sada sve cinimo samo jedan jedini spermic da napravimo.... hocu da ti kazem, hvala Bogu postoji vantelesna oplodnja u krajnjem slucaju.
a sto se tice popravljanja rezultata videces na UROLOGIJI temu koju je postavila zabrinuta 75 -10 vaznih pravila za popravljanje spermograma. procitaj to i bice ti sve jasnije.pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 6:08 pm
Postovi: 5
daleko od toga da panicim jer sam uradio test za testosteron i to me je obradovalo. za muskarce je normalno od 8,7 do 33 a meni je 19,1 sto znaci "zlatna sredina".
doduse kada sam radio spermogram bio sam umoran, ne ispavan, odnos sam imao u petak uvece a u nedelju sam dao uzorak, nos mi je bio malo zapusen a i pio sam diklofenak tih dana jer mi se vrat ukocio od promaje.
nadam se da ce sledeci put biti u redu.
oko 1. novembra cu opet odraditi pa cu da vidim na cemu sam.
a dali neko zna u slucaju manjka spermatozoida, koji je nacin lecenja?
i koliko to traje? pitam cisto informativno.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:05 am
Postovi: 8
to ti niko nemoze reci, jer je to oblast,po mom misljenu, koja je najmanje ispitana u medicini. Zaista smatram da je naucna medicina po pitanju muskog steriliteta najmanje uradila.to je individualno i nijedan organizam ne reaguje na istu terapiju isto, kao sto je i razlog za los spermogram kod svakog razlicit, a veliki procenat i nezna razlog. Zato kreni sa vitaminima, dosta voca, uzimaj piskavicu... uostalom procitaj na urologiji sta je zabrinuta 75 postavila pa razmisli sta ces uzimati, al vitamini i prirodni sastojci sigurno nista nece upropastiti. zelim ti srecu. pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 105 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: