Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Treba mi hitan odgovor
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:36 am
Postovi: 11
Lokacija: paracin
Moj decko ima kamen u bubegu dugi niz godina.U poslednje vreme imao je ceste napade i krenuo na brojna ispitivanja,na kojima se otkrilo da je kamen oko 1cm,da je izasao iz bubrega,da ima zastoj rada bubrega I i II stepena promena.Na klinickom centru Srbija su rekli da ne moze standardno razbijanje kamena vec lithoklast.Zanima me sta je to,koliko je bolna takva intervencija,kakve su posledice,koliko se ostaje u bolnici,dali se radi u opstoj anesteziji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2007 7:30 pm
Postovi: 9
To je nacin razbijanja kamena u mokracnoj besici i ureteru bez ostecenja okolnih mekih tkiva i organa.Ureterorenoskopom se udje kroz mokracnu cjev u mokracnu besiku,potrazi se uretralno usce sa te strane gde je kamen,udje se u uretru do kamena,nacilja i primenjujuci elektrohidraulicnu energiju kamen razbije u paramparcad bez obzira na sastav.Radi se u opstoj anesteziji,ovde se ostaje par dana u bolnici a koliko dole i koliko kosta stvarno ne znam.
Nadam se da sam ti bila od koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:36 am
Postovi: 11
Lokacija: paracin
da,bila si mi od koristi.Mislim da intervencija nece nista kostati posto sve ide preko z.osiguranja,( preko uputa).Zanima me da li su posle operacije jaki bolovi,da li ima krvarenja....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2007 7:30 pm
Postovi: 9
Nema krvarenja,ali boli malo,mada nista strasno uz terapiju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 04, 2007 2:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
@ilda
Ne pravis razliku izmedju uretera i uretre.URETRA je mokracna cev koja ide od besike do spolja a URETER je cev koja ide od bubrega do besike (ima ih 2 )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 04, 2007 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2007 7:30 pm
Postovi: 9
Hvala V Amfibija na ispravci i izvinjavam se na lapsusu.Bila sam jako umorna sinoc dok sam pisala i dio recenice je trebao ovako da glasi-Udje se u URETER(mokracovod)do kamena i nacilja se...
Znam ja odlicno sta su Ureteri i sta je Urethra ali svima se desavaju greske.Nisam zaista mislila nista lose.Jos jedanput se svima izvinjavam a tebi hvala sto pazljivo citas.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Intervencija
PostPoslato: Sub Apr 28, 2007 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:36 am
Postovi: 11
Lokacija: paracin
27.04. je doslo do intervencije,ali intervencija nije bila onakva kako ste nam rekli:prvi maler je bio taj sto je na institutu nestala struja,praznici su stigli a i bilo je i puno pacijenata. Oni na pocetku su dobijali mesto opste anestezije, epidural, a kad je moj decko dosao na red, dobio samo anesteziju u kuk,od koje mu nito mesto nije utrnulo a kamoli stomak i..........tako je preziveo nevidjene bolove,puno krvario i posle dva sata smo se dovezli kuci. Kamen nije razbijen u prah vec u sitne kristalcice koji sad izlaze pri mokrenju i stvaraju bolove.Tako da je on muskarac koji je priblizno osetio kroz kakav pakao prolaze zene prilikom kiretaza,abortusa, porodjaja......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 28, 2007 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Ciao zerami

Bas mi je zao sto je tako prosao. Znam o kakvim bolovima pricas jer je moj muz morao na operaciju dva puta zbog zaglavljenog kamena, isto su bubrezi prestali da mu rade, bilo je bas gadno. Ono sto je bitno je da nastavi da uzima Rowatinex!! Cek i kada kamen sasvim izadje jer Rowatinex je na biljnoj bazi i funckionise i kao prevencija a ne samo lek. Obavezno neka nastavi Rowatinex i najmanje 2l vode dnevno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 165 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: