Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 12:28 pm
Postovi: 5
Ma nije mi frka od uzimanja brisa vec mi je cudno sto ovog puta nista nisam osetio pa nisam siguran da je rezultat validan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 3:30 pm
Postovi: 2
Ljudi, ovako stoje stvari:

30. oktobra 2008. sam u Jugolabu u Novom Sadu radio test preko krvi na:

Chlamydia Trachomatis Elisa test - evo rezultata:

U serumu je dokazano prisustvo antitela klase IgA, u titrum 3 U/ml
referentne vrednosti:
negativan <3
graničan 3 do 4
pozitivan > 4

U serumu je dokazano prisustvo anitetela klase IgG, u titru 14 U/ml
referentne vrednosti:
negativan <5
graničan 5 do 7
pozitivan >7

zatim su hemijskom olovkom ispravljene referentne vrednosti gde stoji:
negativan <10
graničan 10 do 15
pozitivan >15

U istoj laboratoriji sam istog datuma(30. oktobra 2008) uradio i spermokulturu gde mi je bakteriološki nalaz bio pozitivan:

Enterococcuss spp(u velikom broju) bakterija nadjena

Terapija je bila:

2 kutije Dovicina, prvi dan na 12. sati i zatim jednu na 24h
zatim, posle Dovicina dve kutije Ciprocinala, prvi dan dve i zatim po jednu na 24h

Dakle, cela terapija je trajala nešto preko 20 dana.

Sedam dana sam sačekao i otišao ponovo u istu laboratoriju gde sam 5. decembra 2008. ponovo radio test preko krvi na:

Chlamydia Trachomatis Elisa test - i evo rezultata:

U serumu je dokazano prisustvo antitela klase IgA, u titrum 7 U/ml
referentne vrednosti:
negativan <3
graničan 3 do 4
pozitivan > 4


U serumu je dokazano prisustvo anitetela klase IgG, u titru 29 U/ml
referentne vrednosti:
negativan <5
graničan 5 do 7
pozitivan >7

Medjutim ovde nisu naknadno ispravljali hemijskom olovkom referentne vrednosti kao na prvom testu!!!


U istoj laboratoriji sam istog datuma(5. decembra 2008)uradio i spermokulturu gde mi je bakteriološki nalaz bio negativan.


Sve je ovo zbunjujuće za mene.Kako je moguće da se Hlamidija manifestovala posle upotrebe Dovicina a bila je u graničnim vrednostima po prvom testu?Zanima me još nešto, kako je moguće da su oni u prvom testu(30. oktobar) ispravili referentne vrednosti hemijskom olovkom a to na drugom testu koji je radjen 5. decembra nije uradjeno???

Zakazao sam u sredu kod urologu Dr Brzakovića u jednoj privatnoj klinici pa ću se i sa njim konsultovati oko svega.

Nešto mi tu ne miriše na dobro sa laboratorijom Jugolaba ali da ih sada ne napadam pre vremena...

Ako neko ima neki savet, on je dobrodošao, unapred hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
pa, evo, i ja saznao da je PCR test na chlamydiju mama, tj, takodje doslo :
Rezultat : detektovano je prisustvo DNK Chlamydia Trachomatis :(

Bio sam kod doktorice, dala mi je sledecu terapiju :

Dovicin 100 mg 2*1 7 dana
Roximisan 2*1 10 dana
Hemomycon 1*2 3 dana

mada, bio sam u apoteci, da uzmem prvi deo lekova i dali su mi Doksiciklin, kao to je isto sto i dovicin. Da li je to tacno? ili treba negde u NS-u da trazim Dovicin? nebih da se zeznem sa takvim stvarima... :( ako je tacno da sam ga sada dobio pre mesec dana, treba se sto pre otarasiti... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 8:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Odbojkas, zar nisi rekao da si vec odradio test na hlamidiju i da je negativan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 3:30 pm
Postovi: 2
Odradio sam ponovo test na Chlamydia Trachomatis Elisa testom u MedLab-u i pozitivan sam.
Supruga je takodje u MedLab-u radila test i ona je slabo pozotivna.

Sutra idem kod urologa....Dr Brzakovića.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Kao sto rece nsodbojkas, PCR test je najpouzdaniji. Kad procitah vase postove, dodje mi da ga ipak uradim-moji dosadasnji rezultati su uvek bili negativni, ali zaista je pitanje koliko su obicni testovi validni, premda me zena na Med. fakultetu ubedjivala u suprotno. :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
pa, jesam sanny, radio sam bris pre 2 nedelje, bio je negativan. I posto sam procitao sve ove postove o chlamydiji, odlucio sam da se proverim na PCR, pa sta bude, i, naravno, PCR pozitivno. Verovatno ovi sto vade briseve u laboratorijama znaju koliko je to bolno, pa hoce samo da to odrade sto pre, ne razmisljajuci o tome kako to utice na rezultate...
Nego, Dok se pije dovicin, jel ne sme mleko da se pije, ili sve sto ima u sebi mleko, znaci mlecni proizvodi tipa : sir, cokolade....? I, cuo sam takodje da treba dovicin(Doksicilin ako je to jedno te isto) piti na prazan stomak. Pa me zanima koliko posle popijene pilule se moze jesti? pola sata? Sat? Dva?
I, da li je neko ovde probao lasersku terapiju sa lekovima? I kako to funkcionise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Uz Dovicin ne bi trebalo jesti ni mlecne proizvode ni mleko. Aj mi, molim te, reci koliko kosta PCR test, pretpostavljam da si ga radio na VMA?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
Nisam, radio sam ga u Novom sadu, u Biotestu, 3500 dinara, rezultati posle nedelju dana. A ja ne znam da li oni rade test kod njih u laboratoriji, ili nose za beograd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
Takodje me zanima da li je dozvoljena masturbacija za vreme tratmana? Neko mi kaze da je cak stavise pozeljno, posto sa spermom izlaze napolje i chlamydije, a neki da nije pozeljno, zato sto "mucis" svoj penis za vreme...
Takodje sam citao za one mlecne proizvode, pa, kad pocnes da ides po etiketama proizvoda, sve cokolade imaju mleko, u svaki kolac ide mleko, da li onda uopste ne treba konzumirati nista osim mesa i voca za vreme tretmana? Ili je to preterivanje? Kontam da posle 2-3 sata od popijene pilule i par sati pre pijenja moze nesto sa malo mleka da se uzme? Ili treba na stranu bas sve za vreme ovih 20 dana tretmana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
naravno to "nesto malo mleka" sam mislio u formi kolacha, slatkog peciva itd..., ne u formi pijenja pola litre mleka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hlamidija
PostPoslato: Pon Dec 29, 2008 3:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 4:00 pm
Postovi: 91
evo i ja bi da se pridruzim ovoj neiscrpnoj temi.ne slazeem se bas da smo promiskuitetno drustvo vec vise da smo neupuceni u neke stvari,i zao mi je sto se ovoj temi kao i kondilomima i jos ponekim temama msalo vise negovori zarad mladih koji se tek upustasju u neke stvari.i dodala bi jos ovo,moj suprug je pre mene imao hlamidiju i mikoplazme lecio se i izlecio,od tad je proslo 20g.ali sad ima problem kad god ga zaboli pri mokrenju ili se pojavi neka promena on utripuje da su opet hlamidije.radio je test na vma pre par godina i bio je negativan,sad me vec pocinje da nervira sa tom idejom da ih ima i da zato otezano mokri,prvo zato sto sam guglujuci citala da se samo seksualnim putem dobija ja je nemam pa me nervira to sto on misli da je ima jel bi to znacil da je od nekog ponovo dobio.e bas sam zloca aloi tako je interesujeme da li je moguce da se jednom prelezana hlamidija i uspesno izlecena moze da aktivira opet npr padom imunitreta kao neke druge infekcije i virusi koji ostaju u nasem organizmu.mozda je malo glupo smoje strane mada bi volela da znam jel ko zna mozda je kod njega problem sa prostatom a on zbog straha misli opet na hlamidiju ,a ja kao vecina zena onda mislim na najgore,salim se ,ali nebi bilo na odmet da znam jos i ovu informaciju.inace on ima pesak i ciste u bubregu kao i malo uvecanu prostatu pa ja mislim da je njegov problem otudaali on jok hoce i bris da radi pa kad ja kazem da nemoze da je ima on kaze da moze jel ona mozeda se aktivira padom imuniteta pa sad volelka bi neko strucno misljenje o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 29, 2008 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 12:28 pm
Postovi: 5
Pre par nedelja smo devojka i ja uradili bris (ona kod svog ginekologa, a ja u drzavnoj ustanovi) i ispostavilo se da je ona pozitivna a ja ne. Ja sam i onako sumnjao u strucnost medicinske sestre (verovatno je bila na praksi) pa sad nisam siguran da mi je rezultat tacan. Sta vise devojcin ginekolog je dao i meni da pijem lekove. Posto je to gomila antibiotika meni se nesto ne mili da ih pijem pa sam odlucio da ponovim test i nekako izbegnem pijenje tolikih lekova. Da li je to pametan rezon? Moze li neko da mi preporuci gde u Beogradu da uradim bris. Bilo bi dobro u nekoj privatnoj laboratoriji jer u drzavne nesto nemam poverenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hlamidija
PostPoslato: Uto Dec 30, 2008 12:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 4:00 pm
Postovi: 91
mislim da su na vma klinici najbolji za tu dijagnostiku,isto im platis ali nekako sam u njih najsigurnija za sve ne samo za hlamidiju nego za sve analize.pa sad neznam ti odluci,nebi se ja bas zezala sa privatnicima ,a i stim da nepijes antibiotike jel ako imas nece proci samo od sebe ili ako ima tvojha devojka,a ti nemas neznaci da neces od nje da dobijes jel kad ona pocne sa terapijom treba ipak da prodje odredeno vreme da ona i deluje a do tad ona je aktivna,mislim hlamidija.mada se slazem sa tim da se ponovi test nije na odmet nikada misljenje jos nekog lekara a kamoli laboratorije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 30, 2008 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 23, 2007 11:49 am
Postovi: 8
Za heonaty..
Tvoj suprug je u pravu,doticna moze godinama da ceka i ponovo krene da se razmnozava kada padne imunitet. Nista ga ne kosta da se testira.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: