Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem sa testisima
PostPoslato: Uto Nov 06, 2007 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 4:12 pm
Postovi: 3
Prije mjesec i pol dobio sam udarac u testise... nisam imao neku bol, samo mi se zavrtilo u glavi... nisam isao ljekaru... sada kad legnem na ledja testisi su normalni... ali kada se uspavim sjemenovod sa lijeve strane je kao zadebljan.... znate li vi sta je to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 11:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Moze da bude reaktivni epididimitis.
Javi se lekaru da te pregleda.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ..
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 4:12 pm
Postovi: 3
a sta je to reaktivni epididimitis... je li nesto opasno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 5:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Ovo je sve sto sam uspeo da nadjem u vezi epididimisa:

Epididimis se nadovezuje na testis koji ima ulogu čuvanja spermatozoida.

Upala epididimisa najčešće sekundarna iz donjih mokraćnih puteva ili spolno prenosive upale. Često se šire u testis (epididimo-orhitis). Može izazvati lokalnu bol, oteklinu i induraciju. Obostrani epididimitis može imati za posledicu neplodnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 8:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Da,ali to nije isto sto i reaktivni epididimitis.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
reaktivni epididimitis - tako nesto ni ne postoji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 11:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 11:33 am
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Vragolasta Amfibija je napisao:
Moze da bude reaktivni epididimitis.
Javi se lekaru da te pregleda.


Nemoj te pogresno da me shvatite nemam losu nameru,ali zanima me kakav je to reaktivni epididimitis?

@nusret

Javi se urologu na pregled,da se opipaju malo testisi i da se uradi ultra zvuk da se vidi sta nije u redu,mada mislim da je sve u redu(jer koliko shvatam bola nema vise,samo si napipao venski splet),sto se tice gore pomenutog epididimitis,i ako postoji ne verujem da je nastao od udarca,jer je to upala izazvana bakterijama.pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Trazio sam i trazio i na samo dva ili tri od milion mesta se spominje reaktivni epididimitis i to pod znacima navoda :

These findings have important clinical and financial implications, because children with a "reactive" epididymitis can be spared the subsequent, complete radiologic evaluation indicated for children with a true urinary tract infection.

ali nazalost nisam uspijela da prokuzhim sta to moze da bude. Valjda ce neko znati da objasni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 11:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Reaktivni epididimitis je upala epididima koji nastaje kao reakcija na neku draz iz spoljasnje sredine a da nije u pitanju infekcija.Zato su kod tih epididimita urinokultura kao i bris uretre odakle se smatra da infekcija polazi,najcesce negativni.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa testisima
PostPoslato: Sub Jan 22, 2011 3:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 12:07 pm
Postovi: 6
Pozdrav.
Bice da ja patim od ovog reaktivnog epididimitisa.
Javlja mi se jos od 2001. godine, bilo ga je vise od 10, a manje od 20 puta. Cim dune malo jaci vetar, padne malo snega itd., eto meni njega. Uvek mi je urinokultura bila sterilna, brisevi negativni, spermokultura onakva kakva treba da bude. UZ je uvek u redu, osim vidljivog zadebljanja epididima. Ponekad uz to stanje ide i prostatitis.
Trenutno sam na dvonedeljnoj terapiji Ciprociinalom, posle toga mi sledi 7 dana Klaritromicina. Medjutim, mene jos boli.
Sta da radim? Manuo sam se alkohola, sad se spremam da ostavim duvan (znam, znam, trebalo je to jos mnogo ranije da se odluci i sprovede u delo), retko konzumiram kofein, i opet nista. Kazu mi da ne pomisljam na operaciju (imam 32 godine, i sto bi se reklo, bez poroda sam) i da nosim staromodne gace (da prostite, uz telo), znam i za odmaranje i 'terapijom' peskirom u horizontali.
Zapravo, pitam sta ce da bude, kako da se odrazim, sas moja jajtza? Malo se plasim.

I ima nesto uvrnuto. Cesto mi se bol pogorsa kad nosim tvrde cokule.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa testisima
PostPoslato: Sub Jan 22, 2011 3:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 12:07 pm
Postovi: 6
Eh, da. Imam jos poneko pitanje.
Patim od, zamislite, reaktivne depresije. Na ad&anksiolitik kombinaciji cu biti bar jos 4 meseca. Sto znaci da zivim stresno. Da li ove hemikalije i stres uticu na bolne delove?

Preporucen mi je sport, no kako imam bilateralnu ingvinalnu herniju (treba da zakazem operaciju) kojim sportom mogu uopste da se bavim? Obicne aerobne vezbe su mi pomagale, ali mi je sad to zabranjeno zbog hernija. Da li plivanje makar ponekad dolazi u obzir? Da li cu moci da provozam bicikl ponekad, makar na pola sata?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa testisima
PostPoslato: Ned Jan 23, 2011 11:39 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
analize opet ponoviti, posto se to vremenom moze menjati...pretpostavljam da je terapija odredjena od strane lekara, ne na svoju ruku...bol moze da potraje i nakon zavrsetka lecenja...
inace treba resiti problem ingvinalnih kila (po saniranju ove infekcije), posto i kila moze da stvara bol, ona iz trbuha izlazi gde i semena vrpca, i spusta se ka mosnicama...po resavanju kila mozes se baviti sportom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa testisima
PostPoslato: Ned Jan 23, 2011 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 12:07 pm
Postovi: 6
Hvala puno na odgovoru. Obradovalo me je ovo za sport.
Terapija je propisana od strane lekara, ali, moram da priznam to tek posto sam trazio antibiotike u vise apoteka (koje vise ne izdaju ove lekove bez recepta). Razumem i zasto to rade.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: