Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: obrezivanje-cirkumcizija-problemi na kožici nakon operacie-o
PostPoslato: Sre Apr 25, 2007 1:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 11:54 pm
Postovi: 116
Obrezao sam spolovilo prije godinu dana,prilikom odnosa znaju mi nateći rubovi gdje mi je kožica sašivena za penis,ostali su mi ožiljci od šivanja-obrezivanja.ponekad osjetim laganu bol kod odnosa po tom rubu,također neovisno koliko odnos traje sa strane i sa vrha penisa prema korijenu pojave mi se neke ojedine-crveni otoci isl.znaju boljet na dodir sa rukom,znam to namazat sa d-pantenol masti,2-3 puta na dan,tako mažem dva dana za redom,pa prođe,onda opet ponavljanje nakon odnosa-nekad bude jače,a nekad slabije iritirana koža,urolozi govore sve je super,jedan privatni doktor mi rekao da su me obrezali na stari način i da ne smije bit ožiljaka,da bih trebao nanovo sve proč,ali laserski,očajan sam,molim za pomoć,da li je netko imao sličnih problema... Prvo ide pregled kod urologa,onda on povlači kožicu penisa od vrha glaviča prema dnu i natrag,te vidi da li je obrezivanje potrebno ako se kožica ne može navuči.Ja nisam nikad imao problema već sad u tridesetim god.Kožica mi je kod sexa skroz naticala tako da je rub kožice oko glavića bio skoro širi od glavića,boljelo je i nisam imao normalan odnos.Operirali su me uz lokalnu anesteziju,odnosno gledaš kako ti zabadaju na dno penisa u korjen sa lijeve i desne strane,te na sredinu inekciju da umrtve penis da mogu operirati.Meni nije anestezija niti počela djelovati,a oni su počeli rezati skalpelom,a dio sa običnim malim škarama,Ono što prikzuju kao nekakav aparat-instrument za obrezivanje na internet stranicama-nisam ni vidio.Sve čuješ,vidiš dok ti rade,odjednom osjetiš krv toplu po nogama,ali ne vidiš ništa jer si pokriven plahtom za operaciju,a kroz rupu u plahti samo stoji penis.Hvataš se za rubove kreveta i moliš boga da što prije završe i da ostaneš živ.Počinješ stenjati od bolova,oni ti daju oko glaviča još koju lokalnu inekciju,kažu da neka malo potrpim,onda ti malo glavnu žilu sasjeku,pa frka da zaustave krvarenje,a ti gledaš i slušaš,kažu onda da više nemaju inekcija,da potrpim i da je brzo gotovo.Čuješ one škare kako ti režu kožicu..Tada ti zašiju konac koji kasnije sam otpada i ne vadi se,pa dok iglom stišće,opet gadno boli.Tada se nekako digneš sa visokog kreveta u operacijskoj sali,staneš na pod,potegneš hlače,obučeš se,a onda se sagneš da obuješ cipele koje si skinuo kad si legao na krevet i nitko ti ništa ne pomaže.Operacija je trajala duže nego što je trebala zbog komplikacija-kažu da je bilo puno kože za skinuti,krvarenje...Odeš kuči i strogo miruješ nekoliko dana-oko dva dana.Ne dižeš se osim za ići na VC.Tada su problemi.Nakon operacije penis su zamotali u mrežicu,pa u gazu.Ostavili su otvor za mokrenje.Rekli su da obavezno nakon svakog mokrenja treba skinut gazu,oprat spolovilo u aci di borici-voda sa otopinom alkohola ili kamilici nakon nekoliko dana.Kada ga trebaš premotati,gaza sezalijepi za mrežicu,a mrežica za penis za šavove,onda ne možeš to skinuti pa ti sve konce napinje po šavovima.To zna toliko boljeti da sam skoro onesvjestio se od bola.Da bi to nekako izbjegao,morao sam sa drugom gazom moćiti po toj gazi koja je bila zamotana,da otpusti sa penisa.Znala je cijela gaza visjeti samo na jednoj niti koja se držala za konce-šavove ihtjela otpasti-to je vuklo šavove i pakleno boljelo.Penis je znao biti crn i ljubičast po cijeloj dužini od podljeva krvi i inekcija prilikom operacija.Penis obavezno prati nakon svake nužde u aci di borici ili kamilici,zatim staviti vazelinsku gazu,odnosno mrežicu,pa zatim jednu gazu,preko tog svega i zavezati,samo pustiti otvor na glaviću za mokriti.Kupanje tek negdje za oko 8-10 dana na lagano gazicom po njemu moćiti da se glavić pripremi za nove nadražaje jer još ima i šavova po njemu.Kupanje -tuširanje pod tušem ne dolazi u obzir po spolovilu.Samo sa običnom vodom bez sapuna,prvih nekoliko kupanja.Zatim može malo sapuna od kamilice,izrazito blagi.Konci otpadaju sami,nakon negdje 5 dana do 15 dana,ne vade se.Ako vam penis bude u erekciji a imate još konce,dolazi do strašnog napinjanja konaca-šavova gdje je penis zašiven ispod glaviča.Bolovi su toliko veliki da mislite da će ti konci popucati...grizete jastuk od muke.Najbolje je popiti prvih nekoliko dana nkakvu tabletu protiv bolova.Kada šavovi otpadaju-odnosno konci,tada dolaze krastice.To bi bio znak da penis zacjeljuje,ali gaza mora biti još zamotana oko njega,opet se ponekad teško skida,još ima sukrvice,pa se zalijepi za krastu i ostatak konaca,onda to močite,otkinete krastu,nikako da zaraste nova krasta..Onda nakon jedno10 -15 dana maknete sve zavoje i pustite ga da bude onako u gaćicama bez gaze i privikavate se na nešto novo.Sex niti ne pomišljajte mjesec,a i dva dana sigurno...Možda dobijete kakvu traumu,mislite da će to sve popucati nakon svega što ste prošli,ali neće,zaraste to dobro,samo treba čekati,u protivnom bi mogli na šivanje ako imate odnos,a to nije zaraslo kako treba.vizualno penis izgleda puno ljepši u erekciji,oralno je puno ljepše i jednima i drugima,a također i kod penetracije,čišće-higijenskije,manji rizik zaspolne bolesti i ostale,duže traje sex jer nemate više toliki osječaj,pošto nemate kožice,malo je problem kodsamozadovoljavanja I općenito u sexu jer nema više puno kože.stoga je penis stalno napet,pa je malo ostalo kože što se može povlačit gore-dole,prvih nekoliko puta u početku zna biti bolno dok se ne naučiš na to.Kod operacije povuču kožu iznad glaviča i odrežu sve što je preko glaviča,pa tako odrežu i do dna glavića,a ono što je ostalo ispod glavića sašije se za penis jedno 2 cm ispod glavića.Preporuka je da penis bude što više vlažan kod odnosa zbog trljanja tako da ne dođe do upale kože-iritacije,možete upotrijebiti bebi ulje ili neku laganu kremu,a dobra je i slina jer se lako rasteže po spolovilu.Eto to je moje iskustvo koje sam prošao od operacije do danas.Sada imam taj problem da su mi ostali ožiljci gdje su bili konci stisnuti ispodglavića,te sad na tom mjestu meso penisa i koža koja je tamo zarasla-njeni rubovi otiću pa me to boli.Najčešće se to događa iza odnosa.Ponekad odnos imam normalno po nekoliko puta,a nekad mi odmah natekne u nekoliko minuta kod odnosa.Također mi i krajevi penisa u korjenu znaju zatezati,pojave se ojedine,otoci,nekad samo malo bude crveno,nekad jako,nekad budu kao plikovi,mjehuri-ne razumijem.Ponekad se ne smijem ni prstom taknuti kako boli.Uzeo sam kremu plimikol i sa njom se namažem po cijelom spolovilu 2 puta na dan,nekad dva dana za redom,nekad tri,nekad jedan dan,ovisi koliko je iritirano.Onda prođe,mogu opet imat odnos dok se opet ne desi....ali skoro svaki put.U bolnici na kontroli urolog kaže da je sve u redu,sad idem na kožno na pregled..jedan doktor kaže da ne smije biti ožiljaka i da idem ponovit obrezivanje sa laserom jer da i ožiljci smetaju kao i ojedine i otoci na dnu-korjenu penisa.Da su mi obrezali na stari način...Čujem da postoji i problem u tome da kožu mogu previše odrezat pa da je problem kod šivanja,da je saše jedva natrag i da bude penis jako napet i da budu velike metnje i bolovi,računajte i na taj rizik.Ja sam pitao rologa malo o tim stvarima da mi objasni prije operacije,a on mi kaže nisam ti ja muslić ,pitaj njih kako im je...To ti je stručno objašnjenje u jednoj ustanovi...nevjerovatno.Morao sam čitati po internetu o tome,da bih nešto doznao.Zato sam ovoliko pisao da bar netko ako se odluči zna što mu dobro donosi,ali i koji su mu rizici,te kako teće oporavak.Usput molim vas pomozite i vi meni oko tih upala kožice nakon odnosa koje se javljaju,hvala,pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: