Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 409 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Jan 28, 2019 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2015 2:21 pm
aaaca je napisao:
Супер! Хвала.

Aco
Odgovorio ti je kojot tacno kako sam koristio
Nikako ne mozete da se predozirate,samo se plase ljudi od raznih tekstova o lugolu.
Ja sam ga koristio bez prekida sigurno 1god. a posle se ne secam stvarno da li sam smanjio dozu a moju nalazi su bili odlicni,on ce da ubije sve bakterije u organizmu 1000000%
ali ostaju posledice.
Evo primera,juce sam se opustio I pio gazirano pice ceo dan a uz to uzeo I par viskija,immoral sam cak tri puta da ustajem nocu da piskim. Ranije kad se napijem ne idem u wc 2 dana,mislim kad sam bio zdrav,kad su mi noge odnosno stopala sve je super.
Lugol ne sme da koristis ljudi koji imaju ubrzanu stitnu zlezdu.

Vrh

PostPoslato: Pon Jan 28, 2019 1:58 pm 
Inostranstvo je napisao:
aaaca je napisao:
Супер! Хвала.

Aco
Nikako ne mozete da se predozirate,samo se plase ljudi od raznih tekstova o lugolu.
Ja sam ga koristio bez prekida sigurno 1god. a posle se ne secam stvarno da li sam smanjio dozu a moju nalazi su bili odlicni,on ce da ubije sve bakterije u organizmu 1000000%
ali ostaju posledice.
Evo primera,juce sam se opustio I pio gazirano pice ceo dan a uz to uzeo I par viskija,immoral sam cak tri puta da ustajem nocu da piskim. Ranije kad se napijem ne idem u wc 2 dana,mislim kad sam bio zdrav,kad su mi noge odnosno stopala sve je super.
NE OSTAJU POSLEDICE OD LUGOLA NEGO OD PROSTATE
ONA NE MOZE PREKO NOCI DA SE ZALECI

Vrh

PostPoslato: Pon Jan 28, 2019 2:08 pm 
Za kojota
Za spoljasnu upotrebu koristi sodu kao sto ti je Aca napisao
Ne mozes da pogresis
Moses da rastvoris lugol u casi vode ida ispiras nekoliko puta dnevno.
Soda bicarbona je cudo.
Dobio sam neki osip od znoja ispod miske,otisao kod doktora dobio kreme I nista,uzeo sam sodu I ispirao 3 puta dnevno I sve se povuklo.

Vrh

PostPoslato: Pon Jan 28, 2019 2:11 pm 
Inostranstvo je napisao:
Inostranstvo je napisao:
aaaca je napisao:
Супер! Хвала.

Aco
ali ostaju posledice.
Ja se izvinnjavam zbog gresaka ali ovo sranje od tableta pise I ispravlja sam!
NE OSTAJU POSLEDICE OD LUGOLA NEGO OD PROSTATE
ONA NE MOZE PREKO NOCI DA SE ZALECI

Vrh

PostPoslato: Pet Feb 01, 2019 10:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Inostranstvo, што је најгоре потпуно сам заборавио да сам твој текст са линковима поставио на мој сајт: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/prostata_4

Почео сам да пијем Луголов раствор али капљем на коцку шећера. Нисам сигуран око капања у воду колико ће остати на зидовима чаше.

Vrh

PostPoslato: Pet Feb 08, 2019 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2019 4:29 pm
Da se i ja zapljunem...
Pozdrav svima.
Danas sam dobio dijagnozu iz naslova. Sa dodatkom LUTS+retentio urinae incompleta.

Pregled je obuhvatio UZ urogenitalnog trakta, UZ abdomena, UZ testisa, digitorektalni pregled prostate, nalaze krvi i urina (uobicajene, provera funkcije bubrega, jetre, itd.).
Svi nalazi su ok, apsolutno u redu, osim retencije mokrace (oko 200ml).
Probleme vucem dosta dugo, bar dve godine. Slabiji mlaz u pocetku, pri kraju isprekidan,(kada je nastao problem), pa sve isprekidaniji (danas je upravo takav, izmokrim se uz naprezanje gotovo odmah po pocetku mokrenja, uz mnogo isprekidan mlazeva). I osecaj da nije ispraznjena besika (kao sto i nije). Drugih simptoma nemam, nikakva peckanja, bolove, nemam nocno mokrenje, itd. Imao sam pre mozda dva-tri meseca blage bolove u desnom testisu i iza stidne kosti, ali su prestali posle terapije cajevima u roku od desetak dana.
Pregled je potvrdio sve ono sto sam i rekao doktoru, ali me je zbunila dijagnoza. Zar to ne lici vise na BHP? Za prostatu je napisao - homogena, ogranicena, volumena oko 32g, limitaran. zlezdasta (ovako je napisao, ne znam sta znaci ta tacka izmedju) ali i srednje napeta, a sulkus je prisutan, exprimat nema, nije suspektna.
Na moje pitanje koja je razlika izmedju ovoga i karcinoma, nisam dobio jasan odgovor.
Prepisana terapija je : UROREC 4mg 1x1 tri meseca, CITERAL 500mg 2x1 prvih 20 dana, nakon toga CONPROSTA FORTE CAPS 2x1 dva meseca. Kontrola za tri meseca, prethodno pozeljno uraditi marker psa+index psa.

Da li i vama ovo izgleda kao hronicni prostatitis?

Vrh

PostPoslato: Pet Feb 08, 2019 7:45 pm 
Мени је то типична упала простате која је отекла и омета мокрење.

Vrh

PostPoslato: Sub Feb 09, 2019 1:29 am 
Boze pomozi da je tako. Mene je preplasilo sto je dr bio maksimalno opusten i govorio da sve lici na blagi prostatitis, sve do momenta dok nije video kolicinu zaostale mokrace u besici. Tada je bas burno reagovao (na 200ml), zacutao, ispisao nalaz i pozdravio me.
Naravno, u nedostatku objasnjenja, konsultovao sam internet i napravio najvecu mogucu gresku. Sad sumnjam i na slabljenje detruzora, sto bi gledajuci na kolicinu zaostale mokrace, moglo voditi potpunoj retenciji i ugradnji katetera. A pre bih odabrao bilo sta drugo, nego to... Nadam se da bezrazlozno panicim, ali me brine dugotrajnost problema koji imam sa izmokravanjem i nisam siguran da je dr to shvatio na pravi nacin. I to sto je pregled prostate prstom trajao maksimalno 2 sekunde. Mozda zato sto covek ima visedecenisko iskustvo, ne znam...
Tebi hvala na odgovoru, svakako.

Vrh

PostPoslato: Ned Feb 10, 2019 11:47 am 
Ne verujem da treba da brines za kancer.
Ja sam imao pregled prstom prvo nekoliko sekundi a posle ultrazvukom isto od pozadi.
Ako se plasis idi negde da ti odrade pregled ultrazvukom naravno od pozadi(malo neprijatno ali traje a sve se vidi kao na dlanu,i posle si miran,a ujedno ti odrade sve analize.
Ultrazvukom sa prednje strane u predelu stomaka odnosno besike moze da se odradi ali nije toliko sigurno.
Koliko imas godina i koje cajeve si koristio?
I meni lici kao i Aci na upaljenu prostatu ali opet ja nisam doktor.

Vrh

PostPoslato: Ned Feb 10, 2019 11:49 am 
Inostranstvo je napisao:
Ne verujem da treba da brines za kancer.
Ja sam imao pregled prstom prvo nekoliko sekundi a posle ultrazvukom isto od pozadi.
Ako se plasis idi negde da ti odrade pregled ultrazvukom naravno od pozadi(malo neprijatno ali traje a sve se vidi kao na dlanu,i posle si miran,a ujedno ti odrade sve analize.
Ultrazvukom sa prednje strane u predelu stomaka odnosno besike moze da se odradi ali nije toliko sigurno.
Koliko imas godina i koje cajeve si koristio?
I meni lici kao i Aci na upaljenu prostatu ali opet ja nisam doktor.

Pogresio sam (ultrazvukom traje “kratko”)

Vrh

PostPoslato: Ned Feb 10, 2019 11:53 am 
aaaca je napisao:
Inostranstvo, што је најгоре потпуно сам заборавио да сам твој текст са линковима поставио на мој сајт: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/prostata_4

Почео сам да пијем Луголов раствор али капљем на коцку шећера. Нисам сигуран око капања у воду колико ће остати на зидовима чаше.

Ne ostaje na zidovima case,ako nemas nikakvih problema mozes i da mazes na kozu sto je najsigurnije,tad telo uzme samo koliko mu treba.
Pozdrav

Vrh

PostPoslato: Ned Feb 10, 2019 5:00 pm 
@inostranstvo

Koristio sam caj od male mlecike i uvin caj, ne znajuci sta mi je, a vodio sam se time da ne moze da steti.
Verovatno cu opet ici na pregled, ukoliko nesto ne krene na bolje u narednim danima, bilo kakav pomak. Urorec bi trebalo da brzo ispolji dejstvo, koliko sam ja citao.
Trenutno imam jos jedan simptom. Hteo sam da proverim da li lek ima na mene dejstvo kao i na vecinu pacijenata i ima. U pitanju je izostanak ejakulata i to nakon samo jedne tablete. Iako sam upozoren na to, blago receno sam se sokirao. Sperma se ili ne proizvodi ili se izlucuje putem mokrace. Elem, od sinoc imam pojacan pritisak u donjem delu stomaka, u besici pretpostavljam, koji strasno iritira. Da li zbog izlucivanja sperme u besiku ili ne, nemam pojma. Nije u pitanju bol, nego kao da je puna besika, a ja nemam nagon za mokrenjem. I kad ga dobijem, izmokrim u skladu sa onim koliko sam otprilike popio do tada. Uz napor, ali izadje nekako. Znaci, nije da ne mogu uopste, ali mi se cini kao da je besika puna i dalje, samo nema nagona za mokrenje u skladu sa punocom. I to me opet dovodi do onog cega se najvise plasim, a to je da mi je oslabila sposobnost detruzora da izbacim mokracu iz besike. Zbog toga cu verovatno i otici opet na pregled, ukoliko ne dodje do poboljsanja narednih dana, samo ne znam kod koga...

Vrh

PostPoslato: Ned Feb 10, 2019 10:30 pm 
Inostranstvo, мазао ја на кожу али чини ми се да не могу довољно да унесем у организам. А онда ме ухватио и грип и пореметио експериментисање.

vw1976, батали секс и сличне активности на неколико месеци. Сада не треба да оптерећујеш простату ничим. Ја бих узео да грејем простату седећи на нечему врућем бар пола сата, свакодневно. И наравно, Натролов Простатексел, Луголов раствор... Имаш на мом сајту нека искуства и савете...

Vrh

PostPoslato: Pon Feb 11, 2019 8:38 pm 
vw1976
Jel to reakcija na lek?koji?
Sa uvinim cajem nemoj da preterujes.
Zar nema neki doktor da te pregleda kako treba?
Pozdrav

Aco
Ima istine,ako ga mazes na kozu telo uzima samo koliko mu treba a kad ga pijes uzimas ga u mnogo vecoj dozi.
A koji procenat koristis i koji je razlog sto ga koristis?
Pozdrav

Vrh

PostPoslato: Pon Feb 11, 2019 8:42 pm 
vw1976
Kako i koliko si koristio malu mleciku (dnevno,koliko kasikica)?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 409 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata