Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 414 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Nov 22, 2018 12:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Ispijanje probiotika ti neće sprečiti gljivice na glansu, to sprečava crevne probleme zbog antbiotika

Vrh

PostPoslato: Čet Nov 22, 2018 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Сода бикарбона може споља да помогне.

Како си пио антибиотике и пробиотике? Заједно, одвојено...

Vrh

PostPoslato: Čet Nov 22, 2018 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Normalno,odvojeno posle 3 sata posle antibiotika uzimao probiotik.
Eto sad ne znam dal da opet idem kod lekara za ovo crvenilo jer pre 1.5 mes sam isao i dobio triderm krem i hipermangan koji su zavrsili posao.Ne ide mi se,a terapiju znam ako da primenim...
Ne odgovoriste mi na pitanje kolika pauza treba da bude izmedju tura antibiotika kad ispijes 2 kutije citerala koliko da se ceka, za Furolin?

Vrh

PostPoslato: Čet Nov 22, 2018 3:12 pm 
Не знам конкретно, али у упутству антибиотика пише колико му је дејство од последњег узимања, па онда толику паузу направиш.

Vrh

PostPoslato: Sub Nov 24, 2018 4:01 pm 
Imam Furolin ali sam skoro zavrsio sa Citeralom koji mi je izazvao gljivice.Sad me strah da krenem sa Furolinom.Ima li neko ideju kako se zastititi dok pijem antibiotik,znam za probiotik ali kako da se zastitim od gljivica na glansu.Mozda dramim bez veze Furolin je uranoseptik mozda nece biti kao sa ovim Citeralom.

Vrh

PostPoslato: Sub Nov 24, 2018 7:43 pm 
Гљивице на кожи немају везе са антибиотицима осим ако већ ниси дубоко забраздио у закишељавање организма.

Иначе спољашње гљивичне инфекције најбоље се лече содом бикарбоном: испирање воденим раствором и слично.

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 25, 2018 12:46 am 
Ne bih se slozio s tobom jer upravo kada sam prvi put koristio ciprofloksacin(citeral) pre 2 meseca,kada sam zaradio na glansu crvenilo i bakteriju posle sexa, posle 3 ili 4 dana pored crvenila koje je bilo jos jace pojavile se i bele naslage,dermatovenorolog je rekao da su gljivice i onda sam dobio hipermangan i triderm kremu a nastavio po njegovom savetu terapiju antibiotikom do kraja.
Tako je i sada posle druge ture koju pijem zbog uretritisa.Sto se nije problem javio izmedju ovih terapija ako nije povezan sa antibiotikom koji mi nikako ne odgovara.
100% je kod mene posledica od ovog citerala ili ti ciprofloxacina ovo sa glansom.
A da treba da uzimam nesto da alkalizujem organizam tu se u potpunosti slazem,pada mi na pamet soda bikerbona bez aluminujuma u casi vode ujutru.

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 25, 2018 8:02 pm 
Шта нисам у праву? Откуд знаш да ниси превише закишељен? Мене мрзи да пишем када видим да неко не чита пажљиво мој одговор.

Да тај лекар зна шта ради, не би ти против гљивица дао кортикостероиде него антифунгициде: Канестен, Дактанол... Чуј, хиперманган. Што ти није дао плави камен?

То што ти пада на памет сода бикарбона без алуминијума прво провери а немој тек тако да верујеш гласинама по интернету. Откуд алуминијум у соди бикарбони?! Ево ја ћу ти продати соду бикарбону без уранијума за 100 евра по килограму.

Vrh

PostPoslato: Ned Dec 02, 2018 1:33 am 
Stigo mi nemacki Lugol iz Hrvatske.Nabavio sam i grcki Furolin 4 kutije.Sad sam ko magarac izmedju 2 plasta sena.Ne znam sta prvo da uzmem?Ovo pecenje i zarenje pri vrhu penisa nelagoda u glavicu...prostatitis a sada uretritis zeznuta stvar.Aco čestitam ti kako si imao herca da uzmes petrolej iz farbare.Malo sam čitao o petroleju i na tvom sajtu i okolo.Neki pominju Albaniju neki medicinski...postavi Aco sliku tvog petroleja iz farbare ili mi posalji sliku na pp ako ovde ne može.

Vrh

PostPoslato: Ned Dec 02, 2018 3:58 pm 
Не знам да ли има контраиндикација за истовремену употребу антибиотика и Луголовог раствора. Колико дуго треба да се пије тај антибиотика а колико дуго Луголов раствор? Прво користи онај што се краће пије.

Па да ти кажем да сам на овом форуму први пут чуо да се петролеј пије у здравствену намену, а после сам чуо и од још неких особа које лично познајем. А мука ме је натерала да га пијем. Ево требао бих да поново почнем једномесечну туру са петролејом али имам неких других експеримената па не могу да постижем. Пијем белу слачицу за нормализацију желудачне киселине и алфалипоинску киселину и тако.

А куповао сам овај петролеј, па је онда нестао, па неки други и тако. Углавном важно је да је бистар, безбојан и без талога.
http://car.rs/prodavnica/petrolej

Vrh

PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 7:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2015 2:21 pm
kojot043 je napisao:
Stigo mi nemacki Lugol iz Hrvatske.Nabavio sam i grcki Furolin 4 kutije.Sad sam ko magarac izmedju 2 plasta sena.Ne znam sta prvo da uzmem?Ovo pecenje i zarenje pri vrhu penisa nelagoda u glavicu...prostatitis a sada uretritis zeznuta stvar.Aco čestitam ti kako si imao herca da uzmes petrolej iz farbare.Malo sam čitao o petroleju i na tvom sajtu i okolo.Neki pominju Albaniju neki medicinski...postavi Aco sliku tvog petroleja iz farbare ili mi posalji sliku na pp ako ovde ne može.

Brate
Vidi ovako
Lugolov rastvor ce unistiti sve bakterije za 2 do 3 dana
(LICNO ISKUSTVO) a za antibiotik znam da ja najaci ali nisam siguran koliko mu treba vremena.
Lugolov rastvor je jaci 100 puta od svakog antibiotika a ne ugrozava organizam
Sam odluci
Ja sam super sad

Vrh

PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 7:44 am 
kojot043 je napisao:
Nikako nemojte da napravite gresku kao ja i poslusao "Inostransvo" i narucio iz Holandije Lugol.Sad su mi pustili e mail iz nase carine gde su mi j kevu i tek ce jer sam vec platio duplo cena proizvoda 26 e plus siping 25 e.Sve se nalazi u Zagrebu i pitaju me sa nase carine da li prihvatam robu jer moram da platim usluge spedicije i carinjena u Srbiji...Znaci da ce da me kosta ko petra kajgana a ako ne prihvatim odose 50 evra."Inostranstvo" je narucio to iz EU a ne kao ja iz Serbije jer covek tamo verovatno zivi.Eto kad se pravim pametan hteo sam najbolji Lugol a zavrsio bi i ovaj iz "Zelene Apoteke" poso.
Bas sam tezak glupan!!!

Evo pogledajte sami:
A pare su u pitanju
Meni nije zao para kad mi je zdravlje u pitanju.
I ja placam posilku duplo
Nema veze sto sam inostranstvu.
Ne mogu da verujem da je nekome bitan novac koji nije toliko ogroman kad je u pitanju zdravlje
Dao sam 7000 evra za ispitavanje i nije mi zao

"Poštovani,

DPD kurirskim servisom upućena Vam je pošiljka. Nalazi se u Zagrebu, poslednjoj stanici iz EU.
Faktura je u prilogu. Za carinjenje biće potrebna original faktura sa dodatim DAP Paritetom.
Kako DPD u Srbiji ne prihvata pošiljke na fizička lica, već samo pravna, za carinjenje predmetne pošiljke, prilikom prispeća u Srbiju, trebalo bi da angažujete drugog špeditera.
U tom smislu imaćete trošak usluge špedicije i dažbine prema državi. Pošiljalac je platio izvozno carinjenje iz EU, transport i dostavu na adresu.
Potrebna nam je potvrda da li prihvatate pošiljku i informacija šta je roba.

S poštovanjem,

Kristina Kelebuda

DPD Sektor

Lagermax AED d.o.o.
za špediciju i međunarodni transport
22310 Šimanovci, Golubinačka bb
Telefon +381/22/ 408-819
Mobilni +381/63/103-41-42
Telefax +381/22/408-862

Vrh

PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 7:57 am 
Inostranstvo je napisao:
kojot043 je napisao:

Brate
Vidi ovako
(LICNO ISKUSTVO) a za antibiotik znam da ja najaci ali nisam siguran koliko mu treba vremena.
Sam odluci
Ja sam super sad

Brate nemoj da parvis greske i da placas ”paprene” cene

Vrh

PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 8:03 am 
Inostranstvo je napisao:
kojot043 je napisao:

Brate
Vidi ovako
Sam odluci
Ja sam super sad
Inostranstvo je napisao:
Inostranstvo je napisao:
kojot043 je napisao:

Brate
Vidi ovako
Sam odluci
Ja sam super sad

Brate nemoj da parvis greske i da placas ”paprene” cene[
Ja ne zalim pare kad je zdravlje u pitanju
Ali preterujes
Ustedi malo evrica i nastavi da se patis

Vrh

PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 8:15 am 
kojot043 je napisao:
Od hronicnog bakterijskog prostatitisa bolujem 23 godine...slobodno sam mogao pisati i u temi "hronicne urinarne infekcije" jer imam sve infekcije za koje ste culi a tice se urinarnog trakta.
Pocelo je jos 1990 godine kada sam zestoko (mokre carape 3 i vise sati) nazebao.Sutradan sam osetio bol u besici...Neadekvatno lecen sa malim brojem bakterija po lekarima "ne treba ni da se leci" sve je preslo u kraonicnu infekciju uro trakta.Koje sve bakterije nisu prosle...prvo proteus pa razne stafilokoke itd.
Posle nekoliko godina i prostata biva zarazena bakterijama...nelagodnost,bolovi u medjici,pritom nocu ne idem u WC(hvala bogu na tome)...Kada je sve to pocelo bio sam u ranim tridesetim sada sam sredovecan covek 50 i kusur.Ali nekako sada teze podnosim sve,imunitet je pao,sto zbog godina,sto zbog stresova,zivotnih lomova (gubitak posla,smrt clana porodice sve u istom mesecu)...Tako da ovo ranije nije bilo toliko izrazeno a zbog ovih zivotnih lomova evo skoro vise od godinu dana imam velikih problema.
Prostata boli,bubrezi bride,besika isto.
Da nesreca ne ide sama,desi mi se jedna glupost.Sa zenom koju ne poznajem dovoljno imao sam sex bez zastite.Odmah sam osetio peckanje po glavicu i unutar njega.
Sutradan je iritacija bila jos gora.Pored gore navedenih problema sad i ovo.Uradio sam briseve i pocetkom septembra je bila bacterija eterobacter spp na glansu i uretri.Po antibiogramu sam pio antibiotik ciprofloksacin...izazvao je samo jos gljivice po glansu.Posle ispijene terapije i tretiranja glansa triderm kremom spolja je stanje bilo ok na pregledu kod koznog.Unutar glavica u kanalu pecenje,nelagoda,jos mi samo to fali.I onako sam imao probleme i pre ovog.
Odlazim kod lekara urologa u vecem gradu,on je na sve ovo sto je video,nalaze i pregled koji je obavio rekao da mi je prostata normalne velicine dao Prostamol Uno a za bakterije nista jer su bile u malom broju.Urinokultura 40.000 providencia retggeri.
Napominjem da sam bris uretre nestrucno normalno u jednoj privatnoj klinici morao da uradim sam sebi.
Posle mesec dana bolova ponovo ali sad kod urologa dajem tri brisa na Hlamidiju,Mikoplazmu,uroplazmu i bakterije...hteo sam sve da ispitam i iskljucim svaku mogucnost da je nesto drugo dem bakterija.Dobro da su nalazi svi negativni sem na bakterije,cujte sad ovo "U URETRI NADJENE BAKTERIJE ESHERIHIJE COLI U VELIKOM BROJU" A samo 3 dana pre u urinokulturi sve ok sterilno.Spermokultura isto OK.
Evo sad se spremam prekosutra kod Urologa iz veceg grada se spremam sa novim nalazima,da vidim sta ce reci sad!?
Procitao sam sve na ovom forumu,evo koristim D.manozu vec 3 dana i stvarno pomaze za e.coli,za origana u kesici koji je hvaljen ne znam da li pomaze samo za prostatu ili i za bakterije u uro traktu?Narucio sam Lugolov rastvor iz Holandije jer to preporucuje brat "Inostranstvo" ali da deru na siping deru al nije mi zao ako pomogne.
Takodje jedan Grk mi donosi 2 kutije Furolina 100 mg.Ne znam da li je dovoljno 2 kutije?
Ne znam dal uopste ovom urologu da kazem o ovome nesto...ili da cutim i radim.Eto morao sam da olaksam dusu,ako neko ima neki savet slobodno neka mi napise,moze i kritika ako sam zasluzio...Pozdrav

Sto se tice bakterija,ubice ga lugol za 2 do 4 dana a samim tim ces da se odmoris od svega
Ja ga pijem sve vreme i imam odlicne rezultate ali ne kazem sta koristim,

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 414 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Sledeća

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata