Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 5:59 pm
Postovi: 10
Hvala na savetu!

Imam jos jedno pitanje: UROVAXOM
U vidu kapsula je,nabavlja se iz Madjarske,pije se tri meseca po jedna kapsula,uzima se kad je nalaz potpunp sterilan...
To je sve sto znam.
Plasi me ova,meni potpuno nepoznata vakcina,ali s obzirom na moje dugogodisnje probleme sa eserihijom i tone popijenih antibiotika,pocinjem da razmisljam o tome da probam jos i ovu mogucnost.Trenutno sam pod maratonskom terapijom (po antibiogramu),
tako da imam vremena da se raspitam i eventualno je nabavim.
Imate li kakvo misljenje ili iskustva sa njom?
Hvala,pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 12:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Urovaxom je oralna vakcina samo protiv nekoliko slojeva E. coli

U slučaju da je ta bakterija izazivač infekcija, može samo da pomogne, a nije opasna.

Šteta je što je Torlak iz potpuno nerazumnih razloga prestao da pravi Prevalur, polimorfnu vakcinu specifičnu za urogenitalne infekcije.

U nedostatku toga, koliko ja znam, urovaxom je jedina opcija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 5:59 pm
Postovi: 10
Tako sam i mislila.
Hvala najlepse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 9:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
ja sam pila urovaxom od decembra do marta
i evo na moju veliku srecu nemam vise problema
trebala sam u junu da popijem jos jednu kutiju (30 tableta-10 dana pijes pa 10 ne pijes i tako don ne popijes svih 30) ali na zalost nisam mogla zbog jednog drugog zdrastvenog problema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 1:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Jelr,Urovaxom je homeopatski lek.Ko ti ga je preporucio?Cula sam da njegovo delovanje nije do kraja ispitano.Koliko razumem nekoliko meseci posle njegove upotrebe eserihija ti se nije vratila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 2:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
nisam nesto razumela da je to homeopatski lek

bila sam kod urologa i pricala sa njom o tome
ja sam imala problema i sa eserihijom i sa enterokokusom pa je ona smatrala da urovaxom nije resenje za mene jer je on prvenstveno za eserihiju
da sada ne ulazim u detalje - meni je uglavnom puko film od tih upala, peckanja pa sam ja kupila urovaxom
i evo od novembra sam dobro sto je meni najvaznije
i mene je malo zabrinulo sto sam proctala na internetu da recimo u francuskoj nije dozvoljen
najvaznije je da za sada nemam nikakve negativne posledice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 2:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Pa da.On bi u telu zdravog coveka izazvao eserihiju.A mi koji je imamo time ubijamo.Tako nekako.Cini mi se da taj lek sadrzi mrtve celije eserihije pa nas organizam reaguje kao da su zive tj.podize se odbrambeni nivo organizma,a to je sasvim dovoljno da se konacno odbranimo od eserihije one koju imamo i koja zivi u nama.Svi koji su strucni neka me slobodno isprave,jer ja nisam.Mozda sam se nalupetala,ali to je otprilike sustina.Sve mi to zvuci jezivo,pa sam te zato pitala.Koliko znam lekari se nerado odlucuju za taj lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 3:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
to je valjda imunostimulator
kao vakcina ustvari, mislim da nije homeopatija
lekari opste prakse uglavnom nisu culi za taj lak
jedan ginekolog se ogradio rekao mi da moram da vidim sa urologom
uriolog mi je rekao ono sto sam ti vec navela gore
a meni je najvaznije da sam se resila problema
koji su narocito zimi bili izrazeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: eserihija i sterilitet kod zene
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 04, 2007 9:03 pm
Postovi: 4
Da li eserihija izaziva sterilitet i koliko moze da direktno naskodi bubrezima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 7:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 5:59 pm
Postovi: 10
jelr je napisao:
ja sam pila urovaxom od decembra do marta
i evo na moju veliku srecu nemam vise problema
trebala sam u junu da popijem jos jednu kutiju (30 tableta-10 dana pijes pa 10 ne pijes i tako don ne popijes svih 30) ali na zalost nisam mogla zbog jednog drugog zdrastvenog problema



Molim te reci mi nesto vise o UROVAXOM-u!
Cija je to uopste proizvodnja,dali je registrovan i kod nas,ima li prevod uputstva za upotrebu?
Gde si ga nabavila i po kojoj ceni (kazu da se moze dobiti jedino iz Madjarske)?
Kako i koliko dugo si ga uzimala,dali ima nekih nezeljenih dejstava,kontraindikacija...?
Dali ti je iko rekao kolika je u stvari njegova efikasnost,i koliko dugo posle njega smo mirni?
Pitam te sve ovo jer mi je posle cestih recidiva E coli,jos jedino on preostao,a neznam bas nista o njemu i volela bih da cujem bilo kakvo iskustvo od nekog ko ga je uzimao!
Unapred hvala
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 1:35 am
Postovi: 19
Cao svima. Ja imam e-coli u ejakulatu vec godinu dana.Popijem antibiotike,nestane,pa se posle par nedelja opet vrati.U urinu je nikad nisam imao.Da li bi mi ovaj Madjarski lek pomogao,ili ako neko zna za nesto drugo sto bi mi pomoglo.Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 1:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
trenutno nisam kod kuce
bicu tek za 15 dana
imam tamo kutije od urovaxoma
i nemackog i svajcarskog
pa cu ti napisati kad stignem ko je proizvodjac i koje su moguce nuspojava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 11:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
Molim te reci mi nesto vise o UROVAXOM-u!
Cija je to uopste proizvodnja,dali je registrovan i kod nas,ima li prevod uputstva za upotrebu?

U Nemackoj proizvodjac je “ sanofi-synthelabo GmbH, Berlin” a u svajcarskoj “OM PHARMA, Meyrin Genève, Suisse”
Koliko ja znam u nasim apotekama ga nema, bar ne u novom sadu. Kazu da ga nemaju vec oko dve godine. Kako ga nisam kupovala kod nas, upustvo sam imala na nemackom, francuskom i italijanskom

Gde si ga nabavila i po kojoj ceni (kazu da se moze dobiti jedino iz Madjarske)?

U nemackoj je oko 42euros kutija od 30 kapsula-tj za jedna mesec a u svajcarskoj oko 33euros. U nemackoj kutiji ima vise nekih papira sa objasnjenjima pa je mozda zato skuplji. Najvise se isplati kupiti pakovanje od 90 tableta, ono je u svajcarskoj 90euros ali nisam znala da li cu lose reagovati na lek pa sam kupila kutiju od 30 pa mi je drug doneo iz nemacke jos 2.
Znaci za tri kutije od po 30 kapsula - 33+42+42euros

Kako i koliko dugo si ga uzimala,dali ima nekih nezeljenih dejstava,kontraindikacija...?

Uzimala sam ga 2 meseca, svako jutro po jednu na prazan stomal. U upustvu pise da su nezeljeni efekti dijareja, mucnina, bol u stomaku, crvenilo koze I nekad tamparatura. Nije mis e nista od toga javilo.
Pise u upustvu da treba informisati farmaceuta ako bolujete od neke bolesti, ako imate alergije i ako koristite neke druge lekove

Dali ti je iko rekao kolika je u stvari njegova efikasnost,i koliko dugo posle njega smo mirni?

Koliko ja shvatam to je imunoloski lek, pa je verovatno sve individualna stvar. Citala sam na nekim stranim forumima da se nekome vratila bakterija cim je prestao s alekovima, nekom posle sest meseci (zato tri meseca posle popijenih 90 tableta treba popiti jos jednu kutiju I to po modelu 10 dana uzimati 20 ne uzimati) Ja na zalost zbog nekih drugih zdrastvenih problema nisam uzela tu poslednju kutiju ali mi je vec duze vreme dobro. Pijem preventivno kapsule brusnice I mnogo tecnosti.

Pitam te sve ovo jer mi je posle cestih recidiva E coli,jos jedino on preostao,a neznam bas nista o njemu i volela bih da cujem bilo kakvo iskustvo od nekog ko ga je uzimao!

Mislim da nista neces izgubiti ako ga popijes. Proveri prvo kod urologa iz kojih razloga ti se javlja eserihija, da li ti je sa bubrezima sve u redu. Ja sam prvi put cula za urovaxom na ovom forumu. Jedna od ucesnica je navela da joj ga je prepisao jedan od nefrologa iz Klinickog centra u beogradu. Navela je I njegovo ime I prezime, pa ako si iz Bgd I imas zivaca da “ganjas” lekare po drzavnim klinikama mozes otici kod njega I saznati da li je urovaxom resenje za tebe.
[b][i][/i][/b][color=red][/color]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zdravo
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 1:44 pm
Postovi: 4
Ja sam nova na forumu .Udata sam 16 meseci i imam serihiju pa me zanima dali mogu da ostanem trudna i pored nje i dali je imao neko iskustvo da kada je imao serihiju ostala trudna>Dali je to opasno za bebu i dali mogu da ostanem trudna prirodnim putem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 1:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Da li neko moze da odgovori na Draganino pitanje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 161 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: