Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Poruka
 Tema posta: Re: o medicinskom faxu u Bg-u
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
sasasa je napisao:

Medicina je prasuma koja raste u mocvari ispunjenoj krokodilima - zaglave tu cesto i iskusni. Vi kad zavrsite fax ulazite u to u kratkim pantalonicama i japankama naoruzani mlatilicom za muve. Sad jos nemate ni mlatilicu :)

Svako govno koje vam serviraju pretvorite u kalorije i napred!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: svaka čast za ovu ilustraciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: o medicinskom faxu u Bg-u
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 9:04 pm
Postovi: 36
Ja ceo dan zamisljam kako mlatilicom udaram krokodile i :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D
Mada mi za koji mesec verovatno nece biti smesno :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: o medicinskom faxu u Bg-u
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 11:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Mlatilicom za muve krokodile udaraju - ludaci, egzibicionisti, kompletni ocajnici i vrhunski obuceni profesionalci koji su debelo placeni da zabavljaju narod :)
Obican, normalan i, ako hocete, pametan svet - a) izbegava boravak na mestima nastanjenim krokodilima, b) ako vec boravi blizu njih izbegava da ih cesto srece, c) ako ih sretne, oprezno se, vodeci racuna o sopstevenoj i bezbednosti onih koje voli, udalji od cudovista i d) u lov na krokodile ide tek onda kada mu se to isplati i kada se naoruza znanjem, iskustvom i onim cudom iz cega Svarceneger puca u svojim filmovima :)
To je ono sto treba da znate o pocetcima u medicini :)
Vi uvek mozete, rezignirano "objasniti" vasim profesorima, direktoru ustanove u kojoj ste se namerili zaposliti (itd.), sefovima koji vas pritiskaju - kako su neodgovorni, neozbiljni, drski, glupi, podmitljivi, da katedre (funkcije, specijalizacije...) ne bi dobili da im tata nije bio... - Sa 20 i nesto godina to se prakticno namece kao vasa duznost buduceg drustveno odgovornog intelektualca...
A opet mozete to i da ocutite :) To vama sada izgleda glupo...
Ali videcete da u medicini se jos niko nije zezno ko je zaustavio jezik kada je pozeleo da kaze svoje misljenje o necemu. Medicina nije sistem uredno trasiranih autoputeva vec ono sto sam opisao i izjasnjavati se o bilo cemu sa garancijom na to - je krajnje naivno.
Ja sam ludio na faxu iz istih razloga kao i vi :)
Vi ste u pravu u svemu sto pricate o faxu :) Ali boze moj... Kvalitet nase medicine pada, popularnost zanimanja pada - za 5 godina ce to poceti da se oseca i pocece faliti ljudi, vec fali iskusnih i dobro obucenih, za deset godina nasa ce medicina biti 10x gora no danas.
Ne slazem se da je Bolonja dobra stvar - mnogi intelektualci na zapadu kritikuju Bolonjsko studiranje kao povrsno, previse trzisno orijentisano (t.j. ide na ruku onima koji imaju para, na ustrb onih koji imaju manje)... Jedan austrijski profesor je svojevremeno napisao da Bolonjski magistarski rad izgleda kao prosecan studentski seminarski ranije... Kod nas je bolonja rekalamirana tako da je opisano sve ono na sta se studenti zale - uslovi studiranja, nevalidnost diplome, los kvalitet znanja - na stotinama strana i onda je poslednja recenica - e sad ce bolonja sve to da vam resi :) Gluposti. Tako se reklamiraju kreme protiv starenja - 15 minuta price o borama, 10 minuta o tome kako je neki hrabri vizionar putovao Amazonom da uhvati zelenookog papagaja i da mu izvuce blagotvornu hijaluronsku kiselinu iz dupeta i na kraju recenica - mi to resavamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: o medicinskom faxu u Bg-u
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 12:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Recite mi i jedan klinicki slucaj u opstoj medicini tj. u domu zdravlja gde vam bubanje biohemijskih lanaca napamet moze da vam bude od koristi? Ajde neka i jedan stariji kolega kaze postano da li se seca da prepozna histoloske preparate napamet? Da li se seca maratonskih biohemijskih lanaca?

Medicinke i stomatoloske fakultete treba najpre ocistiti od ljudi koji nesto predaju tj. seru a u zivotu pacijenta videli nisu , kao sto su razni biohemicari koji tvrde kako je bubanje njihovih lanaca ko pesmice korisno a ni sami ne znaju da vam kazu kako je korisno i kako se primenjuje. Jer sami pacijenta u zivotu videli nisu. Onda razni histolozi, fiziolozi, patofiziolozi....... Sve njih treba maknuti da se bave naucnim radom. TE SVE DISCIPLINE TREBA PREPUSTITI LEKARIMA KLINICARIMA da ih predaju!!!!! Ne da se ukinua. Ali da ih predaju ljudi koji znaju sta buducim kolegama treba u zivotu. Pa ce tako mozda nesto i da ostane u glavi kada se poveze sa klinikom tj kad se studentima objasni cemu nesto sluzi. Amerikanci i Englezi imaju jako lep sistem npr predmet "Kardio vaskularni sistem" i onda lepo ucite sve o tome i pravite jednu sliku, pa kada vam fiziologiju i patofiziologiju logicki provuce kroz internu medicinu onda je sve lakse da se nauci. Jer je sve logicno i povezano.

Sto rece jedna nas profesor

"Ja pricam infarkt miokarda a pola studenata je vec zaboravilo kako srce radi"

Kod nas se uci da se polozi ispit a ne da se nesto nauci i to je osnovni problem. Gradivo je tako organizovano da brzo vetri iz glave.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: