Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
dalton je napisao:
Evo dragi kolega prilika da kritikujemo sistem u kome profesor preporucuje na nevidjeno. Pomozite!


Pa sto bi morao da preporucuje na vidjeno...mislim to je samo preporuka za volontiranje,tacnije njegova dobra volja.Pa posle sta bude bice...
Moj glavni problem,a mislim da je u sustini problem i mnogih je sto ne mogu da volontiram tj.rado bih i da primam kakvu takvu platu i da se pomucim jos vise nego da volontiram u KCS u nedogled jer nemam bas sjajnu finansijsku situaciju.
Mozda je i imam ,mislim roditelji kazu da mogu i da volontiram,ali 26 godina mi je i sramota me je da ne zaradjujem ni dinar.
Sad trenutno cekam na jedan poziv za posao van struke,ali se cekanje oteglo.Naravno radije bih posao u struci jer VOLIM MEDICINU i volim kontakt sa pacijentima i volim da dajem sve od sebe...
Uzgred ne znam da li postoji jos uvek ta mogucnost dobijanja posla klinickog lekara i kad i kako...tu se prima plata kao u DZ ali si na klinici...to je najboja solucija po meni ali najteze izvodljiva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
Sada ne mozes dobiti specijalizaciju ako nemas dve godine iskustva kao klinicki lekar.

Kod mene na klinici tvoji vrsnjaci imaju status zaposlenog lekara opste prakse do dobijanja specijalizacije.

I nemoj pogresno da me shvatis... primiti nekog kod sebe da volontira pa da ga procenjujes je jedna stvar, koja je sasvim ok, ali PREPORUCITI nekoga nekome negde na nevidjeno (sta preporucujes???) je nesto sasvim drugo. To se u uredjenom sistemu ne radi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 6:59 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Nikome ja nista nisam obecao.Ja sam samo rekao da bih to mogao da ucinim.ali naravno bas svakom da ucinim to basd ne bi bilo u redu u "uredjenom sistemu".Ja jos nikoga nisam preporucio.Ali kada bih se uverio preko nekog kolege sa bg med.faksa i indeksa onda bih pomogao.Ako ima odlican prosek i ako neko bar tamo gde je radio moze da koaze nesto lepo o njemu sto da ne.Ipak da ne bi narusavali "uredjeni sistem" ne bih mogao svak coveka sa dobrim prosekom da preporucim.No ako bih to samo na trenutak zanemario i cuo koju lepu rec o njemu bio bih voljan da pomognem,jer sam svestan situacije da se u bg pa i van njega tesko specijalizira.Moj sestric je upravo zavrsio ,medicinu i ja sam a otvoreno mogu da kzaem i drugi bi ponudio pomoc.On je rekao ;Ne moras da se mucis snaci cu se.Ali posle mesec dana ponovo se pojavio na vratima i zatrazion pomoc.Tako da znam kakva je situacija u "uredjenom sistemu".Bio sam (pre 4 meseca) u Americi sa kumom na svadbu njegove cerke i tako igrom slucaja njegov mali je polomio prst.Tamo sam sreo jednog bivseg kolegu.Trebali ste da cujete sta je "uredjen sistem".

_________________
Zeka94hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 6:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Zeki hirurg je napisao:
Bio sam (pre 4 meseca) u Americi sa kumom na svadbu njegove cerke.


na svadbi :P
morala sam.. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 6:59 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
izvinjavam se.stamparska greska

_________________
Zeka94hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Profesore, primate li studente u ambulantu? Volela bih da naučim da šijem, a shvatila sam da se na ortopediji to najčešće radi. Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 7:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ne mogu da odolim - izvinjavam se... Jefimija, ja sam poceo da sijem silom prilika, kao lekar u urgentnoj sluzbi u Domu Zdravlja Veliko Gradiste. Nemate auto da posaljete pacijenta za najblizu bolnicu, a rana velika i povrsna, dusu dala za sivenje, a sestra vec spremila iglodrzac i pincetu... Progutate knedlu i krenete. Bilo je to pre 12 godina i vise. Danas sam jedan od retkih specijalista opste medicine koji radi rutinski ambulantnu hirurgiju (ateromi, lipomi, fibromi, punkcije apscesa, paronihijumi, suture rana, itd...). Mali "trik" koji sam koristio da se uvezbam tih starih dana: kupite pilece grudi, ili jos bolje, ako Vam dopadne curetina, koza je tvrdja... Ponesete kuci iglodrzac ili pean i pincetu (na reversm naravno), uzmete ugle nekoliko dimenzija, pa na posao: prvo pojedinacni savovi "na forhend", pa produzni, pa povratni i potkozni. Onda, vezivanje prstima - prvi i druhi hirurski cvor, a zatim vezivanje preko peana ili iglodrzaca... Cvorove nikad ne ostavljajte preko spojeva, gledajte da rubovi leze jedan na drugom bez trakcije, ne pretezite cvorove, pazite da ne napravte "psece usi" na kraju suture... Kad budete detaljno i lepo usili sve rezove koje cete skalpelom napraviti na komadu piletine-curetine, onda moze i dalje - kupite obicnu svinjsku nogicu :D Smesno jeste, ali ja sam ovako vezbao, da se ne bih vezbao na pacijentima. Jedina razlika je sto pacijenti po malo mrdaju i ima krvi - ali uz dobru sestru koja tupferom uklanja krv, svodi se na isto. Uz pravila asepticnog rada, naravno!

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Ne, tehniku odlično znam. A nušivala sam se riba i krpa . Skinula sam sa interneta neke snimke, gde se korak po korak, pokazuje svaki pokret. U urgentnom centru sam gledala dosta ušivanja, a i na vežbama. Ne deluje previše teško, a i meni te manuelne stvari dobro idu...ako ništa drugo bar tu motornu inteligenciju imam solidno razvijenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Jefimija je napisao:
Ne, tehniku odlično znam. A nušivala sam se riba i krpa . Skinula sam sa interneta neke snimke, gde se korak po korak, pokazuje svaki pokret. U urgentnom centru sam gledala dosta ušivanja, a i na vežbama. Ne deluje previše teško, a i meni te manuelne stvari dobro idu...ako ništa drugo bar tu motornu inteligenciju imam solidno razvijenu.


sa kog linka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 6:59 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Da li ste na faksu ikad kao vezbu to probali , jer ne mogu svakoga da pustim u ambulantu.

_________________
Zeka94hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Na vežbama smo ušivali krpu :) , vezivali čvorove. Skidali šavove. A ja sam izvadila jedan dren. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
za dr vesu:

Basic Surgical Skill Videos

-Learn how to tie surgical knots, use a scalpel..etc
Slika

Citiraj:


Za Zeki hirurg

U suštini, ako Vam je problem...u sledećem semestru imam ortopediju...tako da ću zamoliću asistenta. Hvala svakako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 6:59 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Javite mi kod kog profesora polazete pa da ukoliko ga znam mada ja 1.odlazim sredim da i to probas.

_________________
Zeka94hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 10:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
:) E hvala Vam najlepše. Ja ću do tad da poslušam savet dragog mi dr. Ivice. Još samo da ‚‚pozajmim" peanu da se ne mučim sa dve pincete. :) Kad ovladam tehnikom...valjda se neću sramotiti jednog dana kao lekar. Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 10:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
dalton je napisao:
Sada ne mozes dobiti specijalizaciju ako nemas dve godine iskustva kao klinicki lekar.

Kod mene na klinici tvoji vrsnjaci imaju status zaposlenog lekara opste prakse do dobijanja specijalizacije.

I nemoj pogresno da me shvatis... primiti nekog kod sebe da volontira pa da ga procenjujes je jedna stvar, koja je sasvim ok, ali PREPORUCITI nekoga nekome negde na nevidjeno (sta preporucujes???) je nesto sasvim drugo. To se u uredjenom sistemu ne radi!


Koja je to klinika?
Mojih vrsnjaka koji su zavrsili sve ukljucujuci i strucni ispit ima jako malo(ja sam jedan od njih :D ) '81
Nebitno koje su ljudi godiste,ali koja je to klinika i da li se i dalje moze tako zaposliti na njoj?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: