Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ne vidljive folije za ispravljanje zuba Invisalign
PostPoslato: Sub Mar 12, 2011 12:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2011 2:12 pm
Postovi: 1
Cao, trazeci ponetu nasla sam ovo
Invisalign - Straighten Your Teeth With Clear, Invisible Braces
http://www.invisalign.com
To su valjda neke providne folije koje se nose neko vreme pa se zamene drugim folijama, pa sledecim dok se zubi ne isprave. Da li kod nas postoji nesto ovako? Trazila sam po netu ali ne mogu da nadjem nista slicno sem nekih par oglasa ordinacija koje navodno rade ovo. Cak sam zvala te ordinacije , jedni su mi odmah bez pregleda predlagali fiksnu a na drugom mestu gde sam otisla na pegled su mi objasnili da rade neke folije na kojima ispravljaju zube ali moram da svake 2 nedelje dodjem za novi otisak, da cekam 3 dana pa da dobijem sledecu foliju. Onaj plastelin kojim uzimaju otisak je grozan a trebalo bi da mi uzmu 8 ili 10 otisaka do kraja.
Ja sam razumela da taj invisalign rade kompjuterom i da se sve folije dobiju odmah ali da to kod nas niko nema i da su nesto jako skupe.
Da li neko zna gde mogu jos da se raspitam i ako neko zna neke cene?
Hvalllla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne vidljive folije za ispravljanje zuba Invisalign
PostPoslato: Pon Mar 14, 2011 6:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Pozdrav
Invisalign se ne radi od nas. Fabricka cena za jednu vilicu je do 2500$, konacna cena kod doktora je od 2000$ do 7000$. Broj ljudi koji ovo moze da priusti u Srbiji se meri u promilima :) Zbog toga Invisalign nije ni zainteresovan za nase trziste.
Ali...
Na stomatoloskom fakultetu, na klinici za ortopediju vilica smo poceli da radimo folije za ispravljanje zuba pomocu kompjutera. Otisak se uzima samo jednom, skenira se i obradjuje CAD software-om kojim se simulira kretnja zuba. Na osnovu najpovoljnijeg plana se radi potreban broj folija pomocu 3D stampaca. Sve folije se predaju pacijentu odjednom, nose se po 2 nedelje pa se zamene sledecom folijom.
Folije se uopste ne vide i ne smetaju govoru. Ja trenutno nosim foliju na donjim zubima a sedece nedelje pocinjem i gornju. Trebalo mi je nedelju dana da se kompletno naviknem i sada se desava da totalno i zaboravim da je imam. Po planu trebam da nosim po 8 folija na svakoj od vilica, sada sam tek na cetvrtoj donjoj.
Sto se tice cene to ti ne mogu reci posto cena najvise zavisi od broja folija koji ti je potreban. Mozes da pretpostavis da je u rangu fiksnog aparata.
Predlazem da zakazes pregled na klinici za ortopediju vilice gde ces dobiti sve potrebne informacije. Adresa klinike je Gastona Gravijea 2.
Samo 2-3 privatne ordinacije nude ove folije, njihove telefone ti mogu dati iskljucivo na PP.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne vidljive folije za ispravljanje zuba Invisalign
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 29, 2009 6:44 pm
Postovi: 4
Pozdrav,

Te@ da li bi i meni mogao da posaljes na pp brojeve klinika koje to rade :)
Ako sam dobro razumela, na stomatoloskom fakultetu se rade folije na tom principu isto, samo sto se ne zove Invisalign?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne vidljive folije za ispravljanje zuba Invisalign
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 2:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Pozdrav
Osnovni princip je isti kao Invisalign, izvesne razlike postoje u proizvodnom procesu ali krajnji proizvod je isti.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
ukoliko administrator dozvoli ostavicu link do teksta koji objasljanjva detaljnije:
http://www.ortodoncija.rs/index.php/folije-trejevi/60-cadcam-aligneri/

Saljem ti sutra pp pa cu ti objasniti kako do pregleda na stomatoloskom ili u privatnoj ordinaciji, po tvom izboru.
Cao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne vidljive folije za ispravljanje zuba Invisalign
PostPoslato: Pon Okt 15, 2012 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 15, 2012 12:59 am
Postovi: 2
Te@,
da li bi mogao/mogla da mi posaljes imena klinika kod kojih se rade tretmani nevidljivim folijama?

Takodje, postoji li neki link (domaci ili strani) gde bih vise mogao da saznam o ovoj metodi, ili o razlikama sa Invisalign metodom?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: