Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: nuklearni konjuktivitis
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 11:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
Zvuci cudno, smesno i zalosno u isto vreme,ali to mi je konstatovao moj dr. Vec neko vreme (godinu - dve) mi smeta svetlost (suze mi oci), i sve mi je donekle mutno. Kada sam otisla na ocno odelenje u bolnici, dali su mi naocare +0.5 i +0.25 bez obzira sto sam sve uspela procitati... Kada sam posle mesec dva nosenja naocara shvatila da mi smetaju i da me od njih glava boli otisla sam u privatnu ordinaciju gde su se zacudili i rekli mi da mi je dioptrija -0.5 i -0.25. Uzela sam nove naocare sa nekom dodatnom zastitom od zracenja na kompjuteru (s obzirom da sam od 1998 minimum 8 sati dnevno na kompjuteru). Cak su mi i one nakon dva- tri meseca smetale. Zatim je u nas grad dosao izvesni dr sa VMA kod kog sam otisla na pregled i koji se zaprepastio da su mi prethodni lekari davali naocare kada mi je vid 150% dobar (to je utvrdio dok sam gledala u ona slova na tabli i putem onih silnih aparata). Rekao mi je da imam NUKLEARNI KONJUKTIVITIS i da ce mi se on pojavljivati kad god bude vetar duvao, usled prasine, svetla itd ... Na pitanje da li se leci, rekao je da za to nema leka ... jednostavno neke suncane naocare ili naocare bez dioptrije sa fotogrej staklima ce kao resiti donekle problem.
Da li je neko cuo za ovako nesto?????? Da li neko ima iskustva sa ovakvim problemom. Kome li je sad verovati????? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VERNALNI / ALERGIJSKI KONJUKTIVITIS
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 10:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

kod Vas se verovatno po opisu simptoma radi o vernalnom / alergijskom konjuktivitisu. Savetujem Vam da se ''vezete'' za jednog oftalmologa, da Vam isti putem sirenja zenica utvrdi dioptriju, nikako kompjuterski, jer su moguce, praksa je pokazala, greske.

S postovanjem


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: