Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dioptron
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 04, 2007 2:48 pm
Postovi: 1
Zanima me sledeca stvar da li su rezultati koji se dobiju elektronskim odredjivanjem dioptrije (mislim da se aparat zove dioptron) koncizni. Ili jednostavnije ono sto mene zanima da li bi se rezultati dobijeni na jednom aparatu poklapali sa rezultatima dobijenim na nekom slicnom ili istom uredjaju negde drugde.

Takodje me zanima da li neke stvari poput zamor oka, ili u mom slucaju nosenje sociva do pre samo merenje moze da utice na povecanje tih rezultata ili to nema nikakav uticaj.Ovo pitam jer su mi zadnji put na tom aparatu izracunali dioptriju 7.25 i 6.75 a da sam kasnije na standardnom pregledu ipak dobio naocare sa dioptrijom 6.0 i 5.0.

I jos jedna stvar da li se prilikom pregleda dioptronom obavezno sire zenice ili je to moguce raditi i bez toga.Koliko sam ja razumeo sirenje zenica dodatno povecava rezultate dobijene merenjem tim aparatom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 11:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Pitanja koje ste postavili zahtevaju objasnjenje koje bi potrajalo jako dugo.Ono sto je bitno,to je da na kompjuterskom odredjivanju dioptrije radi oftalmolog,i u tom slucaju do greske ne bi trebalo da dodje,jer lekar odlicno poznaje fiziologiju oka s obzirom na uzrast pacijenta.
Samo kod plus dioptrije bi trebalo siriti zenice kod pacijenata mladjih od 30 godina.Kod miopnih pacijenata,kompjutersko odredjivanje dioptrije ima manji znacaj,bitno je na taj nacin ustanoviti da li postoji astigmatizam.
Kod svih osoba mladjih od 18 god potrebno je siriti zenice,bez izuzetka,zbog jakog akomodacionog sistema oka.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: