Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hernija
PostPoslato: Sub Avg 04, 2007 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 30, 2007 9:18 pm
Postovi: 8
Moj suprug vec duze vreme ima problema sa stomakom/zeludcem/. Uradio je sve analize/krvna slika mu je super-skolski primer/, dubinsko snimanje/nistu nista pronasli/. Lekari specijalisti su konstatovali da se radi o herniji zeludca, i sugerirali mu da jede malo ali vise puta na dan. Pio je i razne cajeve i tablete na prirodnu bazu! Ovo traje vec 2 godine ali stanje mu se nije poboljsalo. Koliko malo da pojede, oseca nadimanje stomaka, nagon za uzrigavnje i nelagodnost! Kako da resimo problem, da se stanje stabilizira! Dali je moguce da je sve u redu, a da je problem psiholoske prirode/ jer je pre 2 godine imao stresne situacije/. Ili ipak trebamo uraditi neke dopunske analize? Molim ko je imao neko slicno iskustvo/ ili zna nesto vise o ovome da mi da neku sugestiju/preporuku! Pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 6:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Objasnite "dubinsko snimanje" .
Zeldacna kile se leci jedino hirurskim putem (operacijom).Bez toga,simptomi mogu da se ublaze odredjenim rezimom ishrane ali nikada zaista ne nestaju jer je u pitanju anatomski a ne funkcionalni poremecaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hernija
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 30, 2007 9:18 pm
Postovi: 8
Najprije Hvala vam na poruku.
"Dubinsko snimanje" - tako su lekari objasnili snimanje svih unutrasnih organa t.j. kompjuterska tomografija! Posle Ovog snimanja urageno je i eho unitrasnjih organa ali nisu dijagnosticirali nikakvih poremecaja osim kako su rekli "osetliv zeludac i kila zeludca". Nisu nista ordinirali, vec su dali samo sugestije, kao sto sam vec navela-da jede malo ali cesto!
Pozdrav

P.S. Pogresila sam/ umesto da kliknem na "odgovori" poslala sam poruku na "novu temu"!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 31, 2006 11:23 am
Postovi: 12
Pozdrav!

Zanima me, ako mozete da mi kazete, kakve je simptome imao Vas suprug?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hernija
PostPoslato: Čet Avg 16, 2007 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 30, 2007 9:18 pm
Postovi: 8
cc: Erhard
Simptome su bile i jos su sledece:
- permanentni osecaj mucnine/kiseline/, propraceno sa inetenzivno uzrigavanje. Iako je pojeo sasvim malo/ kao na primer leb i puter/, kaze da ima osecaj kao da je pojeo "celu svinjetinu" - t.j. ima osecaj tegobe. Ne povraca, ali desava se da mu je stolica promenljiva/pojavljuje mu se dijarea/ pa zatim bez nekih tretmana stanje se stabilizira! Ima i ceste glavobolje, a zali se i na bolove u vratu/ ima spandilozu/. Neznam drugo sta da vam kazem kao simptomi! Sve ovo ga pravi veoma nervozan! Prijateli koi ga nisu videli duze vreme, komentiraju da je veoma oslabeo, sto je i tocno!
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: