Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Pumpa je od neprocenjivog znacaja za kasniji kvalitetniji zivot, narocito kod dece dijabeticara. Neznam sta bih dala da je bilo pumpi kad sam ja bila dete, da postedim sebe bar polovinu ovoga. Moj savet svima koji imaju prilike da dobiju pumpu: ne plasite se ,iskoristite priliku , ko zna dokle ce ovo da traje(iz svog 30-to godisnjeg iskustva).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 12:40 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
A kad ces ti na pumpu? Takodje iz 30-godisnjeg iskustva mogu da potpisem da ces se preporoditi! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 8:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Jasno mi je da ste obe u pravu!Koliko sam uspela da saznam iz literature,nema kontraindikacija u koriscenju pumpe! :) Da li cu i dalje morati da joj merim secer pred svaki obrok i koju pumpu mi preporucujete? :wink: Da li ste culi za aparat za merenjje glikemije bez uboda koji su napravili japanci?Kazu da je savresen i da kosta oko 3000eura? :DCena je prava sitnicA!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 10:02 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ne znam za Japance, ali znam za Svajcarce, njihov "sat" za merenje glikemije kosta 2000 eur. Umalo nisam coveku na promotivnom standu u Parizu pre dve godine odsekla ruku na kojoj ga je nosio! :D :D :D
Sa pumpom secer i dalje mora da se meri redovno, da biste pratili da li je dobro programirana i da nije doslo do nekog zastoja u distribuciji insulina u tkivo. Naravno, i zbog odredjivanja doze pred obroke, jer uvek morate dati dodatnu kolicinu jedinica za sam obrok (to se radi jednostavnim pritiskom na dugme pumpe).
Po meni, a i po mnogima, pumpa broj 1 je Medtronic-MiniMed i ona se moze dobiti preko socijalnog, zajedno sa daljinskim upravljacem i potrosnim materijalima :wink: Za sve dodatne informacije - tu sam :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Da li moras da skidas pumpu kada se tusiras?Da li je skidas pred spavanje?Da li se oseca ta potkozna iglica,da li stvara nelagodnost? :o :roll: Imala bih jos bezbroj pitanja,ali...A sto se tice sata jako bi me zanimalo da vidim kako on funkcionise.Da li slucajno znas koje je marke,ko ga proizvodi? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 10:57 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Pumpica se privremeno diksonektuje prilikom kupanja, tusiranja, borilackih sportova... :D Nista se ne oseca i nista ne boli, to je plasticna kanila koju bukvalno ne primecujes, sem providnog flastera na trbuhu... Imas najcesca pitanja i odgovore, kao i slike na diabeta.net, a za sve dodatno - tu sam :D
Ovaj "sat" je na www.pendragon.com koliko se secam, zove se PENDRA. Medjutim, nije bas najpouzdaniji, mnogo zavisi od vrste koze, znojenja, maljavosti i tome sl. Da sam bila 100% ubedjena da valja - vec bih ga nabavila! :D Mnogo sam se raspitivala i neki uceniji i tehnicki obuceniji ljudi su sumnjali u njegovu pouzdanost, tako da cekamo novu alternativu! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
-----


Poslednji put menjao mimcek dana Sre Mar 23, 2005 1:58 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 09, 2005 7:28 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Izvini Mima, greska je bila u kucanju! :D
Sto se pristupa sajtu tice, ne znam u cemu je problem... ali dobro, vazno je da si uspela da ga posetis. Hvala za pohvale, to uvek mnogo znaci, pogotovo kada dolazi od ljudi koji razumeju sta je "pisac hteo da kaze"! :D Za glikemijski index na sajtu pise da je osnov glikoza 100...
Ne samo klinci, nego veoma mali broj tip1 koristi DAFNE, to samo ako su imali prilike da se susretnu sa tim negde napolju ili su edukovaniji od ostalih, sto je strasno. Vecina prima istu dozu i jede slicnu hranu i tako u krug, a rezultati i dalje losi, pa se ljudi sa razlogom pitaju u cemu grese. No, dobro, radimo na promenama i to je najbitnije.
Evo, upravo ovih dana udruzenje iz Zrenjanina sprema pismo ministarstvu, koje ce podrzati sva udruzenja u Srbiji, pa da jos jednom pokusamo. Mozda Zrenjaninci budu bolje srece od ostalih!
Cuti, nasi su imali ideju da nam uvedu participaciju na sve! Makar to nemamo (da ne kazem "za sada"), hvala bogu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 11:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Vidim da bas nismo na samom dnu, iako smo belosvetski otpad za prevazidjene tehnologije(djubre u obliku zaostalih traka i aparata), bar igle ne koristimo milion puta!! Sto se tice satova i ostalog, tih 3000 evra nije konacno, i oni rade na nesto,zato su za nas ipak najbolji aparatici(preporucujem One touch ultra-mogu da se bockaju i druga mesta sem prstiju) A merenje je neizbezno u svakom slucaju.Dijabeta ides li u Soko banju? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 8:46 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Trebalo bi... :D Ko ce tamo da ganja ljude po livadama Rtnja zbog edukacije :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: