Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Malo izrazenije vene-veliki problem za mene
PostPoslato: Uto Jan 04, 2005 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 04, 2005 12:05 am
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Imam jedno pitanje za vas.Naime ja sam vrlo nesrecan kada vidim sebe u ogledalu i kad na svom telu uocim malo vise izrazene vene u delu iznad grudi, po rukama i onako nesto srednje vidljive ispod ociju :(.Nervira me i mnogo mi je krivo sto sam sav "providan".Imam 19 godina, inace sam sportski tip i idem redovno u teretanu :D.To bas kvari meni sliku o svom telu.Isao sam kod doktora specijaliste i on mi je rekao da je to zato sto imam manjak masnog tkiva i da je to resivo :P.Interesuje me vase misljenje o tome.Da li zaista ako se ugojim 7-8 kg i nabacim masno tkivo da li ce to nestati?Da li je doktor bio u pravu.Sta je to masno tkivo?Jer to salo?Molim vas dajte mi neki savet jer mi ne da miran san.

Nadam se da cete mi pomoci :wink:.

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 04, 2005 10:39 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Da li ti se vene vide i kad pocrnis. Postoje i preparati za samopotamnjivanje i kabine gde mozes da potamnis bez suncanja. Masno tkivo se nalazi izmedju koze i misica. Ako mislis na mlitavo salo masno tkivo moze biti i cvrsto, prozeto vezivnim pregradama

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za goranai
PostPoslato: Uto Jan 04, 2005 2:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 2:49 am
Postovi: 51
Postovani,

Zanima me posto se vi u to razumete a nisam dobila nikakav savet od tri dermatologa povodom sredstva za samopotamljenje,jer se najvise plasim fleka kod koriscenja tih sredstava a i neznam kako bi ih ako bi nastale resila stoga bi vas zamolila da mi odgovorite koje vi sredstvo za samopotamljenje preporucujete bez obzira na cenu, gde bi mogucnost nastanka fleka bila najmanja ili ne bi postojala?Znam da se ljudi po sklonosti koze za nastanak bilo kakvih promena razliciti,ali bi volela da dobijem neku normalnu ili tamniju boju koze jer je moja prirodno belja od ostalih pa me ljudi cesto pitaju da li sam dobro.Solarijum i suncanje mi dermatolozi,pa ni plasticni hirurg ne savetuju zbog sklonosti ka mladezima.I zanima me kod sredstva koje mi eventualno preporucite,da li moze posle kad otopli da se koristi preko njega zastitni faktor,ili posle tusiranja mleko za telo?Cula sam da u slucaju da ne ispadne kako treba nanosenje boje da mozemo to resiti limunovim sokom,mada neznam koliko je to tacno.

Htela sam takodje da vam zahvalim jer ste mi dali odgovore na mnoga pitanja koje nisam mogla dobiti od drugih specijalista.Divno je sto imate volju pomagati drugima!JOs jednom HVALA!

_________________
Minerva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 04, 2005 2:31 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Idealno je da se self tanning sprovodi u posebnoj kabini. Mislim da je ima grupa Harmonija i jos neki. PPogledajte imaju reklamu u Lepoti i zdravlju. Prethodno se ispilinguje koza nekim preparatom da bi se dobiila ujednacenija boja. Dlanovi i tabani jace vezuju boju pa je zato bolje da se preparati ne aplikuju rukama vec posebnom air brush tehnikom. Boja je neskodljiva i traje oko 7 dana.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 05, 2005 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 04, 2005 12:05 am
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Brate vene se vide malo manje kad pocrnim :x .Da li kada se ugojim, odnosno dobijem to masno tkivo ispod koze, da li ce se koza odignuti i da ce se vene samo malo skoro neprimetno videti?Ja bi voleo da se skroz izgube :P .Sta da jedem da bi dobio to masno tkivo-vezivno tkivo?Da li da jedem masniju hranu?I na kraju, koje su najbolje kreme za samopotamnivanje.A zar solarijum ne ostecuje kozu?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 05, 2005 9:09 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Kreme za samopotamnjivanje ili airbrush nisu isto sto i solarijum i prakticno su neskodljive. Vidi u lepoti i zdravlje ko ima kabinu za samopotamnjivanje. Za dijetu pitaj u odeljku nutricionista

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje za goranai
PostPoslato: Sre Jan 05, 2005 11:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 2:49 am
Postovi: 51
Volela bih ako mozete da mi preporucite jos neko sredstvo za samopotamljenje koje bi bilo u vidu gelova,spreja!

Unapred zahvaljujem!

_________________
Minerva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 06, 2005 5:24 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
bolje da to ne radite sami vec se obratite strucnjaku zbog prethodnog pilinga

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Venen ex krema?
PostPoslato: Sub Mar 05, 2005 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 2:49 am
Postovi: 51
Znam da je ovo stara tema,ali me neke stvari zanimaju.Naime procenjuje se da ima oko 80% stanovnistva ima problema sa providnom kozom ispod koje se vidi splet kapilara i zilica koje cesto nisu samo estetski problem.Neznam ni zasto je na mojim nogama pocele da se provide zilice tj.vene kako je rekao moj dermatolog.A ja bas pazim na noge i da me ne bole i da ne nosim tesnu obucu i nemam problema sa kilazom,cak nastojim da se malo bavim i fizickim aktivnostima,pa i koristim kreme koje su prevencija nastanku istih.Moja majka ima vene,ali moja tetka ne,pa me zanima sta se jos moze uraditi da bi se to sprecilo.Takodje sam cula da je neka krema efikasna i da od nje vene nestanu,a drugima nije,a da laser je privremneo resenje,osim sto je skup,da se vene,ponovo pojave posle sest meseci.Da li uopste postoji resenje?Ja doista nisam za opciju da citav zivot to prikrivam,i stalno se mazem nekim sredstvima da se to manje vidi,jer volim prirodan izgled.Neznam koliko je dobra VENEN-EX KREMA sta vi mislite?

_________________
Minerva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 06, 2005 1:26 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
jako dobri rezultati postizu se NdYag laserom. Ima ga Dr Snezana Jeremic u Kragujevcu i ima rezuktate. A dobila sam informaciju sa malte da postoji krema nalik onoj za samotamnjenej koja daje izgled kozi nogu kao da se nose svilenkaste carape a noge su bose. To je na Malti pravi hit , a nadamo se da ce stici i do nas. Obicno treba 2-3 godine

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Preparati za samotamnjenje
PostPoslato: Ned Mar 06, 2005 1:45 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Uriage brend ima preparat za samotamnjenje, ali ga trenutno nema na lageru. Clarins gel za samotamnjenje nije los. Procedura je malo delikatna(u smislu aplikacije tih preparata) jer prvo koza treba dobro da se ispilinguje a onda da se preparat RAVNOMERNO rasporedi po kozi, sto je, po mom misljenju, prilicno tesko. Ako neujednaceno nanesete preparat, mogu ostati fleke. Danas mi se jedna studentkinja zalila kako je pre 2 godine sama izvodila tu proceduru, ocigledno ju je lose uradila i sada ima fleke (odnosno 2 godine) i sada treba da nadjemo nacin da ih uklonima.
Poslusajte dr Goranu pa nadjite salon gde to rade profesionalno! Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Otklanjanje fleka
PostPoslato: Ned Mar 06, 2005 1:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 2:49 am
Postovi: 51
Postoje sredstva koja ih uklanjaju,a prodaju se u Sephori.Neznam da li ovde toga ima,rekle su mi za to osobe iz inostranstva.

_________________
Minerva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 06, 2005 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 04, 2005 12:05 am
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Da li se tako mogu i ukloniti vene na grudima pomocu tih krema :D ili lasera i da li ostaju oziljci?Koliko kostaju te kreme ili tretmani i gde se to radi u BGD-u?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Mislila sam...
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 1:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 2:49 am
Postovi: 51
Mislila sam na sredstva koja uklanjaju sredstva za samotamnjenje!Neznam kakva je Venen ex krema i koliko je efikasna.Dosta je hvale,ali planiram da je kupim nekom za neki mesec,pa cu javiti iskustva te osobe.Javicu vam i ako nesto jos saznam,dobro je razmenjjivati informacije,narocito ako nekom pomognu.Pozdrav!

_________________
Minerva


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: