Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Karcinom prostate kod mog oca
PostPoslato: Sub Maj 12, 2018 6:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 07, 2018 11:57 pm
Postovi: 19
Moj otac ima karcinom prostate sa metastazama na jetri i plucima,e sad,nije izomkravao 3 dana i kreatinini su mu porasli na 1048 cak,povracao je,nije jeo 25 dana nesto pomalo,skinut mu je katetar a nije trebao,bio je u bolnici 17 dana jer je bio lose , e sada tada su mu te metastaze otkrijene na Skeneru i ultrazvuku,tumor markeri za jetru i pluca su bili uvecani skoro 3 puta,Psa mu je bio 13,09,e sada 26 dana nakon toga on jede,dobio boju u licu bolju i od mene cak,radio je tumor markere opet,svi su ispod granice,Psa je pao na 1,86,od labaratorije Ast mu je 21, Alt 19,Bilirubin ukupni 11,71,samo je alaklna fosfitaza mu je jedina uvecana i ona je 156 a granica 125,doktorka opste prakse je rekla da su rezultati dobri,a da Alkalna fosfitaza mora biti iznad granice posto ona daje znak da su metastaze prisutne,e sad me interesuje ako su ovi tumor markeri ispod granice ovi rezultati labaratorije dobri sem Alkalne fosfitaze dali znaci da su se same metastaze malo smanjile,ili ne vrse preveliku agresiju,on prma hormonsku terapiju u vidu Inekcije Lh-Rg Agisti,to sam zaboravio da napomenem,on pije bez secera sok od limuna,kupio sam mu Sibirsku Aroniju koja je malo skuplja,ozigledno da mu to pomaze,uzgred ne jede masno niti jede slatkise,jer ima dijabetes,on sada jede dosta i seta na nogama je,niti se gusi niti ga sta boli,sto me raduje,ali ipak sam zabrinut,zna se da je bolest neizvesna,ima li neko struciji da mi objasni,ovi rezultati koji su se smanjili jer znace da ide na bolje,napominjem opet da on hoda jede sve vise i vise,vise jede povrce kupus rotkvice voce tresnje jagode,limun i pije sibirsku Aroniju po 2 case,posto su mi tako rekli u apoteci da moze maksimalno 2 case na dan...uskoro ce opet konzilijum,razmisljam se i da platim u drugom gradu skener posto ovde kod nas nema Msct skener....ali ko je strucniji ako moze da mi kaze dali ovo sve znaci da ide na bolje,unapred zahvalan..?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 187 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: