Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Tema posta: Re: NEURALGIJA TRIGEMINUS - MOLIM SAVJET
PostPoslato: Sub Apr 30, 2016 5:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Требало би да се проба са великим дозама витамина Б6 и Б1. Милгама ништа не ваља тако да не треба бацати паре. Као што сам већ писао неколико мојих познаника а и ја сам, смо испробавали дејство Милгаме и апсолутно никаквих ефеката није било.

Оно што сам на нашем тржишту пронашао да ваља је само следеће:
http://www.nowfoods.com/Vitamin-B-1-Thiamine-100mg-100-Tablets.htm

http://www.nowfoods.com/Vitamin-B-6-50mg-100-Tablets.htm

Б1 би требала да пије 200mg дневно, а Б6 - 400mg. Обавезно се пију уз јело и подељено у две до три дозе. Онда треба доза да се коригује према постигнутим ефектима.

Вероватно би помогла и терапија јаким сталним магнетима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NEURALGIJA TRIGEMINUS - MOLIM SAVJET
PostPoslato: Uto Maj 03, 2016 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 9:50 am
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Требало би да се проба са великим дозама витамина Б6 и Б1. Милгама ништа не ваља тако да не треба бацати паре. Као што сам већ писао неколико мојих познаника а и ја сам, смо испробавали дејство Милгаме и апсолутно никаквих ефеката није било.

Оно што сам на нашем тржишту пронашао да ваља је само следеће:
http://www.nowfoods.com/Vitamin-B-1-Thiamine-100mg-100-Tablets.htm

http://www.nowfoods.com/Vitamin-B-6-50mg-100-Tablets.htm

Б1 би требала да пије 200mg дневно, а Б6 - 400mg. Обавезно се пију уз јело и подељено у две до три дозе. Онда треба доза да се коригује према постигнутим ефектима.



Вероватно би помогла и терапија јаким сталним магнетима.



Postovani, uzeli smo vitamine u apoteci su nam preporucili vitamin B12 i folnu kiselinu. Pa cemo pokusati tom terapijom, a sto se tice tih magneta, kako se to koristi, mislim da li se to negdje ima uzeti ili? Unaprijed zahvalni na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NEURALGIJA TRIGEMINUS - MOLIM SAVJET
PostPoslato: Uto Maj 03, 2016 7:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Фолна киселина и Б12 скоро да никакве везе немају са нервима. Осим тога шанса је 90% да сте пили препарате лошег квалитета. Као што рекох, једино прилично поуздано од препарата је оно што сам горе навео.

Магнети могу да се купе на разним местима али вам нико од продаваца ништа не може рећи о здравственој примени. Морате само да се снађете и проучавате. И немојте да купујете онај магнетни накит јер нећете имати никаквих ефеката а скупо ћете их платити.

Оно шта могу да препоручим је целодневна примена јаких НЕО магнета (никлованих или цинкованих) - бар 20 сати свакодневно. Довољно је да се један овакав магнет https://www.magnet-shop.com/neodymium-magnets/discmagnets/discmagnet-200-x-50-mm-n42-nickel-holds-61-kg::245.html стави на проблематично место.

Увек је проблем причвршћивање магнета на потребно место. Важно је да магнет не додирује кожу због евентуалне реакције. Довољно га је умотати у парченце крпе.

На мом сајту http://www.aca.rs имаш нека места где се могу набавити, у Линкови, Здравље па под групом Магнети. Лично их купујем код оних које сам означио - у Пожаревцу. На мом сајту такође можеш нешто да прочиташ о примени магнета у Савети, Здравље па под Магнети и Магнетно поље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NEURALGIJA TRIGEMINUS - MOLIM SAVJET
PostPoslato: Uto Feb 21, 2017 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 2:09 am
Postovi: 2
U vezi neuralgije mogu napisati svoje iskustvo. Imam 23 godine, i pre 4 meseca je poceo bol, naravno ignorisao sam ga, u fazonu proci ce i lecio ga lekovima protiv bolova. Kad je bol postao jaci obratio sam se lekarima, prvo mi je jedan neurolog rekao da je zbog povisenog pritiska (normalno da je bio povisen kad sam trpeo neverovatne bolove), dali su mi infuziju, diklofen i kao resili su problem. Drugi neurolog mi je rekao da je neuralgija trigeminus i dao uput kod oftamologa, laboratoriju da odradim, internista, eeg, ekg, skener glave, d dimer. Sve je bilo super al bol je i dalje bio tu. Dali su mi tegretol koji je privremeno pomogao ali bol se javljao svakog dana na par minuta. Pre toga je znao trajati i po 3,4 dana skoro pa bez prestanka, 3 meseca sam imao nezamisliv bol, nikako nisam mogao da zaspim. Pomagalo mi je umivanje hladnom vodom tako da sam dane i noci provodio iznad lavaboa umivajuci se hladnom vodom. Bolelo me je sa desne strane, samo oko slepoocnice. I onda pre nekih mesec dana sve se promenilo u jednom trenutku, jedno jutro me je zaboleo ZUB, za koji sam mislio da je zdrav, na izgled je bio normalan ali ocigledno nesto u njemu nije bilo kako treba. Otisao kod zubara, rekao mu da imam neuralgiju, a on je kao iz topa odgovorio "To ti je sigurno od zuba". Nisam ga pitao detaljnije, al zvucao je kao da mu se vec to desilo sa nekim pacijentima. Stavio je lek i od tada nemam ni naznaku neuralgije. Prestao sam da pijem tegretol i lekove protiv bolova i nema bola uopste. Ponekad se plasim da li je to stvarno proslo zbog toga i plasim se da li ce se vratiti, ali za sad je cinjenica da od dana kada sam sredio zub bola nema. A pre toga 3 meseca horora. Jedno pitanje postavljam sebi, zasto neurolog pored svih ovih testiranja na koje me je uputio, zasto nije preporucio da se provere i zubi? Cim ste ovo citali znaci sledece, ili imate neuralgiju trigeminus ili neko vama blizak ima. Ne tvrdim da je svima zbog zuba, ja sam dosao na ovaj forum samo da preporucim rutinsku kontrolu kod zubara, jer oni ce videti da li su zubi zdravi ako mi to ne vidimo, a neurolog vam nece reci da je mozda zub uzrok (meni nije rekao). Dok sam imao bolove, naravno i ja sam cesljao ove forume i citao o neuralgiji i samo dva puta sam naisao da je neko pisao o bolu zbog zuba i to sam nekako zanemario. Mozda se nadje jos neki slucaj kao sto je moj tako da proverite ZUBE. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NEURALGIJA TRIGEMINUS - MOLIM SAVJET
PostPoslato: Uto Feb 21, 2017 3:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико софтвераша је потребно да се замени једна сијалица? Ни један, јер то није њихов посао. А ти питаш зашто те неуролог није упутио код зубара?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NEURALGIJA TRIGEMINUS - MOLIM SAVJET
PostPoslato: Uto Feb 21, 2017 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 2:09 am
Postovi: 2
A ko je trebao da me uputi kod zubara, samo to mi reci? Mene zub nije boleo, spolja je izgledao zdravo, svi ostali zubi su mi zdravi, zasto bih ja trebao da pomislim da je zbog zuba? Ne treba mi niko da mi zameni sijalicu koja i dalje svetli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NEURALGIJA TRIGEMINUS - MOLIM SAVJET
PostPoslato: Sre Feb 22, 2017 3:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само ти се чини да светли.

Код зубара је требао да те упути лекар опште праксе али познато је да се они много не мешају у свој посао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: glosofaringeo neuralgia - MOLIM SAVET
PostPoslato: Sre Okt 11, 2017 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 11, 2017 11:39 am
Postovi: 1
Poštovani molim vas za savet, mama mi boluje od glosofaringeo neuralgia, jako retko oboljenje, obično ljudi boluju od trigeminalne. Bili smo kod neurohirurga Jajića iz Novog Sada koji je dao dijagnozu i naravno tegretol, bolovi su sve češći i duže traju, čuli smo za taj gama nož, da li neko zna koja je procedura da se ode kod nas u Beograd i da li se uopšte može sada ići u Tursku s obzirom da ima i kod nas, molim vas ako može više informacija. Čuli smo da je ljudima sa ovim problemom mnogo bolje bilo posle gama noža. Puno hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 412 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: