Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prirodan unos vece doze B vitamina?
PostPoslato: Sub Okt 10, 2015 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2010 3:20 pm
Postovi: 14
Da li neko zna da li postoji namirnica ili na koji nacin prirodno mozemo uneti po 50 miligrama svakog od vitamina iz B kompleksa, a 1000 mikrograma od B12?
Tablete me ne interesuju, a koju god od namirnica da sam istrazivao ne mogu da dodjem na vise od 5 mg po danu i to bas da se unosi. Da li je to neka alga, kvasac ili skup namirnica zeleo bih da saznam, i hvala svima na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prirodan unos vece doze B vitamina?
PostPoslato: Sub Okt 10, 2015 5:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имам неке колеге који се труде тако као и ти, па су по цео дан пијани јер пију пуно пива. :lol:

Не знам за шта ти је потребно 50mg, али у терапијске сврхе ништа испод 100mg неће имати ефекта односно имаће слабог ефекта. А и тај 1mg Б12 је смешан.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prirodan unos vece doze B vitamina?
PostPoslato: Sub Okt 10, 2015 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2010 3:20 pm
Postovi: 14
Za odredjena neuromisicna oboljenja ili visak homocisteina, ovo je preporucena minimalna doza vitamina b1,b2,b3,b6, (folne kiseline 400mcg ne 50mg), doduse suplemenata, ali ja bih zeleo da ih unesem prirodno.

1000mcg B12 nije mala doza, nisam cuo da neko unosi vise od 2000, a u vecini vitaminskih tableta B kompleksa je visina B12 smesno mala.

Sve mi se nesto cini da je nemoguce kroz hranu uneti ovoliku dozu vitamina. 100 umesto 50 je duplo veci izazov kroz hranu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prirodan unos vece doze B vitamina?
PostPoslato: Sub Okt 10, 2015 8:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што се тиче Б12 погледај овај препарат: http://www.nowfoods.com/Vitamin-B-12-5000mcg-60-Lozenges.htm

А за комплекс витамина Б види овај препарат: http://www.nowfoods.com/Vitamin-B-100-Sustained-Release-100-Tablets.htm

Ако будеш хтео да пијеш квалитетне препарате препоручујем ове горње. Још долазе у обзир Natrol и Twinlab. Немој да узимаш Милгаму јер сам је пио и никаквих ефеката нисам имао, а пио сам је по две таблете дневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prirodan unos vece doze B vitamina?
PostPoslato: Ned Okt 11, 2015 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2010 3:20 pm
Postovi: 14
Hvala na predlozenim preparatima. Koje si ti efekte osetio posto malo ljudi uopste oseca bilo sta, pa se efekat koriscenja sintetickih vitamina dovodi u pitanje?

Ono sto mi ne da mira to je sto svi sinteticki vitamini sadrze - stearat, kiselinu i druge hemijske dodatke, koji em sto sto su nezdrave, em smanjuju apsorpciju vitamina na manje od 10%. Inace ih koriste da bi pakovali vitamine, da bi izbegli lepljenje kapsula jedne za drugu i koji im pomazu u fabrickoj izradi. Nesto vise o tome imas ovde, mada sam isto citao i u mnogo drugih tekstova i istrazivanja:
http://www.mommypotamus.com/what-the-vitamin-industry-does-not-want-you-to-know/

Za sada jedino sto sam video da moze biti korisno jesu alge spirulina i hlorela (osim B12) ali ne mogu da dokucim koje tacno kolicine vitamina mogu da se obezbede u jednoj dozi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prirodan unos vece doze B vitamina?
PostPoslato: Ned Okt 11, 2015 5:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не да ти мира стеарат?! А како се иначе храниш? Са села? Шта пијеш? Напиши ми па да ти кажем чега још да се бојиш.

Што се тиче ефекта 200mg Б1 дневно, овако бих га описао. И поред истовремене упале душника, алергије и недовољно сна, осећао сам се одморно и прилично свеже.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prirodan unos vece doze B vitamina?
PostPoslato: Pon Okt 12, 2015 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2010 3:20 pm
Postovi: 14
U pravu si da u danasnje vreme je prakticno nemoguce ziveti u gradu zdravo, i da to sto unosimo u organizam je ko zna sta sve u pitanju. Ja se donekle trudim, izbacio sam pastete, virsle, suhomesnato, mleko, kupovne sokove, McD i fast food, smanjio beli hleb...i to ne zato sto sam neki zaludjenik za zdravu ishranu, nego da bih pokusao da se resim ovih problema koje imam. Sto se tice stearata i drugih dodataka, ne verujes da ti hemijski dodaci umanjuju apsorpciju vitamina i da je to bulshit?

Drago mi je da si osetio efekte, mada unosis prilicnu dozu. Sto se tice B1 ok, ali obrati paznju na B6 jer sa tom dozom u duzem roku mozes iziritirati nerve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prirodan unos vece doze B vitamina?
PostPoslato: Pon Okt 12, 2015 9:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За сада пијем само Б1, 200mg дневно. Колико ми је познато вишак Б6 се измокри, али сам чуо нешто о предозирању Б витаминима. Било би паметно да проверим, зар не?

Нисам проучавао дејство стеарата које наводиш, али ево мог искуства, укратко.

Употребом 400+mg магнезијума дневно, решио сам проблем са прескакањем срца. Дејство витамина Б1 сам ти описао. Употребом мулти-витаминско-минералних препарата сам крвну слику довео у стабилан и добар ниво (увек сам био анемичан). Све ми се чини да има још нешто али сад не могу да се сетим.

Млеко није добро што си избацио. Треба да користиш масно млеко и оно које ти одговара по укусу и мирису. Лично правим домаћи кефир и пијем га литар и по дневно. Плус млека око пола литра. Бели хлеб користим али искључиво онај који правимо у кући: бело брашно, вода, со, свежи квасац, уз обавезно добро печење да би се пто више квасца убило.

Обавезно избаци прашак за пециво и зејтин. Уместо зејтина користим свињску маст и тако сам регулисао масноће у крви.

За месо пронађи поуздане узгајиваче. Никако да на мом сајту ставим искуства по питању исхране. Ваљда ћу успети.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prirodan unos vece doze B vitamina?
PostPoslato: Uto Okt 13, 2015 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2010 3:20 pm
Postovi: 14
Sta znam, oko mleka su podeljena misljenja. Kazu uglavnom koliko god da je deci neophodno toliko je starijima stetno. Krave se danas hrane svacim pa je i kvalitet mleka upitan. Ono sto koristim jeste precisceni puter ili Gi, i ukoliko je napravljen od krava koje pasu travu to je onda pun pogodak jer prebogat antioksidantima i vitaminima. Moze se koristiti za namaze i za przenje umesto zejtina.

Uglavnom za vitamin B sam utvrdio da je nemoguce hranom uneti toliku kolicinu ovih vitamina. Od preparata nasao sam jedan koji deluje da ima najmanje hemijskih dodataka, iako tvrde da uopste nemaju aditiva i stearata, tako da sam njega narucio:
https://www.healthleadsuk.com/supplements/vitamins/vitamin-b-complex-90-caps.html

Spominjao si svoj sajt, da li moze link ka njemu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prirodan unos vece doze B vitamina?
PostPoslato: Uto Okt 13, 2015 1:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Разни "стручњаци" свашта пишу. Ако ћеш да се бавиш тиме онда загреј столицу и књигу у руке па озбиљно проучавај проблеме. Ако нећеш, онда се само осврни уназад пар векова и види како су твоји преци живели и шта су јели па и ти тако.

Мој сајт је http://www.aca.rs

Што се тиче суплемената, моја девиза је она позната: Куд сви Турци ту и мали Мујо. Тамо где купује велика већина професионалних спортиста ту могу и ја.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: