Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sebaceus glands
PostPoslato: Uto Dec 28, 2004 2:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 1:09 am
Postovi: 13
Siguran sam da imam njih(sebaceus glands) s donje strane penisa pa me interesuje malo opsirnije taj pojam i mogucnosti uklanjanja,terapije,ili mozda neke kreme?Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 28, 2004 9:50 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Svi imaju sebaceous glands, mozda su es kod tebe zacepili njihovi izvodni kamnali pa imas ciste. To moze da se resi, pokusaj da se javis Dr Lazovicu 011 18 28 98 u Beogradu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 01, 2005 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 1:09 am
Postovi: 13
goranai je napisao:
Svi imaju sebaceous glands, mozda su es kod tebe zacepili njihovi izvodni kamnali pa imas ciste. To moze da se resi, pokusaj da se javis Dr Lazovicu 011 18 28 98 u Beogradu
Ok.Hvala ti ali bih te molio da mi objasnis sve moguce metode za uklanjanje tih belih tackica,odnosno metode da se ociste ti izvodni kanali.Posto nisam iz BG-a voleo bih da znam sta mogu da ucinim pa da pokusam to u gradu u kojem zivim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 10:47 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
mOZES da pokusas sa komedoliticnim sredstvima kao sto je tretinoin, ali ako imas vec ciste resenje je u otvaranju kanala pomocu kautera i evakuacije sadrzaja sto je jedna mala hirurska intervencija ili malo veca intervencija ekscizija. Zapravo ne znam velicinu cista. Da li su kao zrnca ili su kao kuglice. Mozda bi mogao i da slikas promene i da mi posaljes fotografije.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 1:09 am
Postovi: 13
goranai je napisao:
mOZES da pokusas sa komedoliticnim sredstvima kao sto je tretinoin, ali ako imas vec ciste resenje je u otvaranju kanala pomocu kautera i evakuacije sadrzaja sto je jedna mala hirurska intervencija ili malo veca intervencija ekscizija. Zapravo ne znam velicinu cista. Da li su kao zrnca ili su kao kuglice. Mozda bi mogao i da slikas promene i da mi posaljes fotografije.
Jako su sitne a najvece su mozda precnika 1-2mm.One zaista meni ne smetaju samo sto ih iz estetskih razloga zelim ukloniti.A imaju kruzni oblik i sve su konstantne.Trenutno nemam digitalni fotoaparat,ali ako budem nabavio mogu ti poslati slike na tvoj mail.A kakva su to komedoliticna sredstva i sta je intervencija ekscizija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 3:30 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
komedoliticna sredstva su napr tretinoin 0,05% u kremi ili benzoil peroxyd ili AHA. Oni deluju i keratoloticno. Ekscizija se isecanje hirurskim putem ali za vece kuglice kao sto je slucakžj kod Steatocystoma multiplex, ali u tvom slucaju ne vazi

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 1:09 am
Postovi: 13
goranai je napisao:
komedoliticna sredstva su napr tretinoin 0,05% u kremi ili benzoil peroxyd ili AHA.
Da li mogu mozda da te preparate nabavim u nekoj bolje opremljenoj apoteci,ili ipak moram da odem na pregled pa da uzmem to na recept? I jos nesto da te pitam,da li moze nesto da se zakomplikuje ako se budem odlucio na tu hirusku intervenciju,a i sam si rekao da je to manji hiruski zahvat?Da li postoje neke kontraindikacije ako se koristi ta krema sto si naveo?Hvala ti puno na pomoci!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 111 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: