Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HPV, PAPA IIIa, ascus
PostPoslato: Pet Apr 26, 2013 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 26, 2013 9:03 am
Postovi: 5
Pozdrav!

Mene muči HPV virus, sa hroničnim kondilomima, koje povremeno odstranjujem spaljivanjem...
Papa mi je uvek bio II grupa, a sad je IIIa, na rezultatu piše ascus, citološka kontrola 4-6 meseci.
Šta to znači, jel infekcija napredovala?
Jel postoji opasnost od raka grlića materice?

Unapred zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV, PAPA IIIa, ascus
PostPoslato: Ned Apr 28, 2013 11:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ne postoji samo jedan HPV, vec mnogo vrsta, i ne izazivaju svi rak grlica materice!

Laboratorijskim analizama mozete saznati koji tip virusa imate, kosta, ali ako vam je bitno posotji nacin da to saznate.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV, PAPA IIIa, ascus
PostPoslato: Čet Okt 10, 2013 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 10, 2013 9:54 pm
Postovi: 25
I mene muci slican problem. Imam 30 godina i nisam radjala. Na redovnoj kontroli mi je uradjen Papa test, kolposkopija i UZ. Uz i kolposkopija, kako se doktorka izrazila, su odlicni. E sad u celijama u cer.kanalu dva ili tri jedra su uvecana i zbog toga mi je dala ocenu 3a ascus i rekla da se ne plasim jer je verovatno neka infekcija. Dala mi je makmiror vaginalete i rekla da stavim 3 i uradim CB i VB. Nalazi stigli danas, uredni. Sve to mi je uradjeno u DZ i dobila sam uput za Visegradsku da oni tamo provere. Prosle godine su mi svi brisevi pa i papa bili uredni. Nikad nisam imala ni jedan ginekoloski problem. Zanima me da li su te vaginalete, obzirom da sam iskoristila samo tri, mogle da izlece infekciju, ukoliko je postojala( imala sam belicast sekret) ili je nesto drugo uzrok promene u celijama..Doktorka je bila sva konfuzna i u nameri da me utesi samo me je jos vise uplasila. Volela bih da mi neko od doktora kaze koliko je ovo zabrinjavajuci nalaz. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: