Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Ned Jun 16, 2013 6:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ova tema je verovatno vrlo aktuelna kod mama sa bebama. Ali moja cerka ima 6 godina i zaista non stop drzi ruke u ustima. Ja sam sa nervima vise na kraju, jer bez zezanja opomenem bar 100 puta dnevno, sto da kazem, sto da izvucem ruke i opomenem. Pokusavala da objasnim lepo, da grdim.... nista, ALI NISTA ne pomaze. Ruke su u ustima, ciste, prljave, uvek! Kad god je pogledam jedan ili vise prstiju je u ustima. Naravno, pretpostavljate da je od toga cesto bolesna. Pa sto je ona bolesna, nego sto to onda prenese i meni pa kod nje to prodje za dva tri dana, a meni treba dve nedelje da stanem na noge. Ja prosto vise nisam pametna sta da radim. Pomagajte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 11:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Намажи јој прстиће љутом паприком или још боље оном течношћу из тегле са љутим феферонама. Надај се да не воли љуто. :D Више их неће стављати ни у уста ни у очи.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 10:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Razmisljala sam jos ranije o tome, ali me strah jer voli da trlja i oci....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 10:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Dea,
nemojte joj molim vas ni sa cim mazati prste. Da li ste je pitali zasto ih stavlja u usta? Moj sin ih isto stalno stavlja u usta, ali on jos uvek sve stavlja u usta jer ima 22 meseca. Strucnjaci bi rekli da ni to ne valja, ali on ne ume da kaze zasto to radi. Takodje, nema jos razvijen ni refleks gutanja, pa je zabavno presvlaciti ga svaki cas, jer je mokar od pljuvacke..da skratim, sustina je da je dete od 6 godina razumno, i da bi trebala da zna zasto to radi, resite razgovorom..to je moj predlog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 10:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Evo jedan predlog, posto radim u obdanistu takve stvari resavamo pricama o zlim bakterijama koje zive na nasim rukama, narocito prljavim rukama...onda dodjemo do toga da ko stavlja ruke u usta pune tih bakterija bude bolestan, pa ide kod doktora, pa lekovi, bocke, itd..Ima i pesma od Branka Kockice "Zasto da se ruke peru", to je vise o higijeni uopste, ali sve je u igri. Znam koliko vas nervira, upravo zbog toga vam dajem neke predloge..
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 9:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Хе, хе, дете од шест година разумно. Биће потребно још неких десетак година да би се о томе могло и говорити.

Наше баке су тај проблем једноставно решавале. Мислите да су имале времена за убеђивање и објашњавање? Објашњавајте им када буду за то спремни, а сада фефероне и проблем решен за пар дана.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 10:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Majka neka odluci sta je najbolje resenje, a vi ste smesni...i dosadni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 10:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ма да. Досада је чудна ствар. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Pon Jun 24, 2013 4:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kada biste vi samo znali koliko sam puta ja sa njom razgovarala i objasnjavala koliko tu ima bakterija, prljavstine, koja se mozda i ne vidi ali je tu, kako se zbog toga razboli (zamalo sad nije ostala kuci dok su svi drugari isli na izlet). Ali kao da udaram u zid. Nekada imam osecaj da me ne slusa, drugi put me slusa, ali jos dok me slusa ruke su u ustima. Razmisljala sam cak i da je odvedem kod decijeg psihologa....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 9:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ало људи, то је дете од ШЕСТ година. Сећате ли се ви ичега из тог вашег раздобља - када сте били мали? Какво објашњавање! Какав психолог? Објашњавајте им са десет и петнаест година. Сада - фефероне.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako oduciti dete da gura ruke u usta?
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 4:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Draga mama Dea,
postupite onako kako mislite da je najbolje za vase dete. Dete od 6 godina moze da odgovori na pitanje zasto to radi, taman i da kaze "ne znam". Poenta je da je u tim godinama u stanju da odgovara razumno. Mozda je u pitanju tik, mozda ima veze sa rastom stalnih zuba, moze da bude bilo sta, a moze da ne bude nista od navedenog. Ako mislite da treba da je vodite kod psihologa, uradite to, zbog toga psiholozi i postoje..mi smo sina poceli da vodimo sa tri meseca zivota kod psihologa, jer je to procedura zbog njegove osnovne bolesti, prvo mi je bilo smesno sta ce beba kod psihologa, ali verujte mi, niko nam nije toliko pomogao kao psiholog. Svakih sest meseci idemo na kontrolu, prija detetu, prija i nama, jer je vrlo prijatan, raspolozen i veoma dobro radi svoj posao..
Ako vasa devojcica ide u vrtic, mozda se tamo desilo nesto sto ona projektuje tako sto stavlja ruke u usta, ili ako je u kontaktu sa detetom mladjim od sebe pa ono stavlja ruke u usta...deca menjaju ponasanje kada se dese neki dogadjaji njima vazni..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: