Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kozije mlijeko i sir za djecu
PostPoslato: Sub Sep 02, 2006 9:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 02, 2006 11:27 am
Postovi: 58
Lokacija: Nürnberg
Koliko je dobro i da li je uopste dobro davati kozije mlijeko i sir djeci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 02, 2006 1:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
Ja sam čula da je kozije mleko po svom sastavu najsličnije majčinom, ali nisam imala prilike da probam da dajem detetu. Ako se odlučite za to, treba samo voditi računa o poreklu mleka, tj. da koze ne pasu pored puta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 02, 2006 9:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 02, 2006 11:27 am
Postovi: 58
Lokacija: Nürnberg
Ih,koce znati gdje su koze pasle :) Mislim da to nepise na pakovanju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 02, 2006 10:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
Ma ja mislila na mleko koje se kod nas nabavlja od seljaka :). Ako ima zapakovano, samo napred :)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 16, 2006 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 12, 2006 9:56 pm
Postovi: 3
Kozije mleko nista bolje posle majcinog moja kcerka ga pije od petog meseca zivota,samo morate obratiti paznju na to da kozije mleko ima manjak gvozdja

_________________
sladjana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 17, 2006 1:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:30 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
Kozje mleko jeste dobro, ali se ne preporucuje deci ispod 2 godine. Ako ga dete mladje od godinu dana vec pije, preporucuje se 2/3 odnos, dakle, 1/3 mleka i 2/3 vode (za razliku od kravljeg, gde je odnos obrnut). Ja sam davala detetu kozje mleko, jeste joj prijalo, ali je posle nekog vremena obila dijareju. Savet sam dobila od pedijatra. Da, usput sam negde procitala i da kozje mleko moze da sadrzi bakteriju Listerija, koja je vrlo opasna za trudnice. Dakle, u trudnoci NIKAKO ga ne piti. Ne znam kako ta bakterija deluje na decu. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 17, 2006 2:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Imam pitanje u vezi davanja mleka bebi, posle prestanka dojenja. moj muz hoće da beba pije kozije mleko a ja sam čula da uglavnom bebe piju kravlje mleko.neki kažu da je kozije mleko bolje i kvalitetnije od kravljeg a neki kažu da je kaloričnije,da beba može da se ugoji dosta od njega i da ga ne dajem bebi. recite mi sta je bolje-kravlje ili kozije mleko ili da kombinujem?

becejacs@....

Odgovara: Prim dr med. Jasminka Komnenovic, pedijatar-nutricionista



Kravlje , a pogotovu kozje mleko nemojte davati detetu do navršenih godinu dana! Kozje mleko je još veće osmolalnosti od kravljeg i predstavlja opterećenje za nezrele bubrege. Sadrži manje natrijuma ali više kalijuma i hlorida. Manji je sadržaj gvožđa, folata i vitamina D, pa odojčad na ishrani kozjim mlekom oboljevaju od jedne vrste anemije , magaloblastne, usled nedostatka folata i vitamina B12. Zbog opasnosti od bruceloze, kozje mleko treba skuvati neposredno pre uzimanja. U odnosu na kravlje mleko, kozje sadrži više esencijalnih masnih kiselina i svarljivije je . Kalorijska vrednost je skoro ista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kozije mlijeko i sir za djecu
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 21, 2007 8:16 pm
Postovi: 36
Imam jedno pitanje vezano za kozje mleko a da ne otvaram novi topic

Koja kolicina kozjeg mleka (domaceg, prokuvanog) se preporucuje odraslim osobama a koliko deci (5 i 8 godina) i preko koje kolicine se smatra stetnim.

Licno obozavam kozje mleko, i pijem pola litre dnevno, ali sam cuo da je to prevelika dvevna kolicina? Sta vi mislite?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kozije mlijeko i sir za djecu
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 25, 2013 11:30 am
Postovi: 24
Lokacija: Београд
Ја обожавам козе, кад само чујем оно њихово мее мее јако се узбудим. Не могу да заборавим на њих још од кад сам скинуо невиност са једном козом код моје бабе и деде у Фекетићу.

Ако сазнате где имају повољно да се нађу одрасле козе у Београду молим Вас да напишете на теми.

А и млеко им није лоше ја правим кефир од њиховог млека мени је то млеко одлично за потенцију, спојио сам лепо и корисно, имате више детаља о кефиру на мом сајту.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kozije mlijeko i sir za djecu
PostPoslato: Ned Maj 26, 2013 12:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Darko_NS je napisao:
Imam jedno pitanje vezano za kozje mleko a da ne otvaram novi topic

Koja kolicina kozjeg mleka (domaceg, prokuvanog) se preporucuje odraslim osobama a koliko deci (5 i 8 godina) i preko koje kolicine se smatra stetnim.

Licno obozavam kozje mleko, i pijem pola litre dnevno, ali sam cuo da je to prevelika dvevna kolicina? Sta vi mislite?

Hvala


Nekada u ne baš tako davna vremena, kozje mleko i kozji sir su se koristili kao glavni lek u lečenju rahitisa kod dece. Poznajem par osoba koje su iz tog razloga, bukvalno odrastale na kozjem mleku i siru i ništa im ne fali.
Samo, pazi od koga kupuješ. Neka novija moda je uzgoj par koza koje se pretežno hrane hlebom iz kontejnera: Mislite da su svi oni lovci na buđav hleb iz kontejnera socijano ugrožena lica? - Varate se, većina njih živi u sasvim solidnim kućama (plazma tv, parno grejanje,....) na periferiji grada i u nekoj šupi drže par koza koje hrane tim hlebom i drugim upotrebljivim otpacima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kozije mlijeko i sir za djecu
PostPoslato: Ned Maj 26, 2013 12:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
aa-aca je napisao:
Ја обожавам козе, кад само чујем оно њихово мее мее јако се узбудим. Не могу да заборавим на њих још од кад сам скинуо невиност са једном козом код моје бабе и деде у Фекетићу.

Ако сазнате где имају повољно да се нађу одрасле козе у Београду молим Вас да напишете на теми.

А и млеко им није лоше ја правим кефир од њиховог млека мени је то млеко одлично за потенцију, спојио сам лепо и корисно, имате више детаља о кефиру на мом сајту.

Неко се представља као ја. То се зове лажно представљање.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: