Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijabeticke narukvice/ogrlice?
PostPoslato: Čet Nov 22, 2012 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 11:10 am
Postovi: 4
Imam jedno pitanje za vas iskusne dijabeticare. Ovako, znam da vecina ima one kartice na kojima pise ime i prezime i doza u slucaju hipoglikemijske kome,ali zanima me ima li neko nekakvu narukvicu ili ogrlicu ili bilo sto drugo na cemu pise da ste dijabeticar.....Jer moje razmisljanje je islo do toga sto ako se nekome nesto desi,tj. da se onesvjesti usred grada ili tako negdje. Kako mu pomoci? Moze biti stvarno pre kasno jer znam za jedan slucaj gdje je majka dvoje djece umrla jer se onesvjestila i dok je dosla do bolnice nazalost bilo je pre kasno :/niko se nije sjetio kopati po torbi i traziti dokaze da boluje od necega....Meni to osobno nikada ne bi palo na pamet,mislila bi da je covjeku lose zbog vremena ili nekog razloga koji me nebi uspanicio. Nadam se da imate iskustva s time jer relativno sam novi dijabeticar :) HVALA (btw. imam 16 g. tak da znate s kim pricate ;) )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabeticke narukvice/ogrlice?
PostPoslato: Ned Feb 03, 2013 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 16, 2012 1:16 pm
Postovi: 5
[quote="Rioo"]Imam jedno pitanje za vas iskusne dijabeticare. Ovako, znam da vecina ima one kartice na kojima pise ime i prezime i doza u slucaju hipoglikemijske kome,ali zanima me ima li neko nekakvu narukvicu ili ogrlicu ili bilo sto drugo na cemu pise da ste dijabeticar.....Jer moje razmisljanje je islo do toga sto ako se nekome nesto desi,tj. da se onesvjesti usred grada ili tako negdje. Kako mu pomoci? Moze biti stvarno pre kasno jer znam za jedan slucaj gdje je majka dvoje djece umrla jer se onesvjestila i dok je dosla do bolnice nazalost bilo je pre kasno :/niko se nije sjetio kopati po torbi i traziti dokaze da boluje od necega...


Ja se slazem da bismo mi slatki trebali da imamo neko prepoznatljivo obelezje po kome bi se odmah videlo da smo dijabeticari. Ja sam insulin zavisni dijabeticar 5 godina i 2 puta sam se onesvescivala, tj. jednom se nisam onesvestila ali imam rupu u secanju od 3h, a drugi put sam se onesvestila. Nisam do sada cula da iko kod nas ima narukvicu/ogrlicu na kojoj pise da je dijabeticar ali mislim da bi to bila prava stvar!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabeticke narukvice/ogrlice?
PostPoslato: Sub Feb 09, 2013 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 11:10 am
Postovi: 4
Hvala na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: