Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tip 1 u vrtiću?
PostPoslato: Uto Avg 02, 2011 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 07, 2011 6:10 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima na forumu!
Mama sam dvogodišnjeg dečaka sa dijabetesom. Interesuju me iskustva roditelja ovakvih mališana sa vrtićem, da li su pokušavali da ih upisuju u vrtić i kakve su reakcije osoblja bile? Ako idu u vrtić volela bih da mi neko napiše kako su "rešili" proveru šećera dok je dete u vrtiću, ko od osoblja u vrtiću to radi? Ukoliko nema roditelja koji bi mi iz iskustva mogli dati odgovor na pitanje molim nekog da me uputi kako da saznam koliko je zakon na mojoj strani odnosno na strani mog deteta i imam li pravo da od vrtića tražim da primi moje dete i što je još važnije ako ga primi da mu neko u toku dana proveri šećer. Nešto sam pokušala, ali sam odmah naišla na problem i sada želim da saznam što više o ovome. U ovoj sam priči sa svojim detetom već 6 meseci, nemam mnogo iskustva, još uvek učim i spremna sam da učinim sve da svom detetu omogućim da postane jak čovek. Ne želim da krijem svoj problem i svoje dete izolujem od druge dece tako što ću naći nekog da ga čuva kući dok sam ja na poslu (a poslu moram da se vratim). Ja samo hoću da moje dete bude sa svojim vršnjacima i da ga oni od najranijih dana prihvate takvog kakav jeste. Mislim da će to za njega biti najbolje.
Hvala svima koji će mi odgovoriti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tip 1 u vrtiću?
PostPoslato: Pet Avg 05, 2011 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 10:22 pm
Postovi: 6
Veliki pozdrav!
U sličnoj sam situaciji, dete mi ima tri ipo godine, a od dijabetesa tip 1 je obolela sa 15 meseci. Odlučila sam da je upišem u vrtić od septembra. Ovih dana treba da se vidim sa vaspitačicama i da se dogovorim oko svega. Mislim da će mi izaći u susret, nosićemo našu hranu, dete će dobiti doručak i terapiju kod kuće. Postoji i zaposlena medicinska sestra, pa ću pokušati da razgovaram sa njom o problemu. nadam se da ću uspeti u svemu, jer kada je ne bih upisala u vrtić ona bi bila najnesrećnije dete na svetu. U tim godinama treba im društvo i mislim da i deca sa dijabetesom treba da dobiju šansu za normalan život. Pisaću o svom iskustvu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tip 1 u vrtiću?
PostPoslato: Sub Avg 06, 2011 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 07, 2011 6:10 pm
Postovi: 2
Bibo, hvala ti od srca na odgovoru. Ja sam se sastala sa direktorkom i vaspitačicama, ali nisam naišla na njihovo razumevanje, nažalost. Medjutim, ja sam rešila da se tu ne zaustavim i spremna sam da predjem ako treba trnovit put, ali da svoje dete vratim u vrtić. Neću sada ništa da pišem, ali ću napisati kako se sve okončalo, a mislim da ću imati šta da kažem vrlo brzo. Volela bih da ovaj deo foruma malo oživi kada su u pitanju mališani sa dijabetesom, pa da svoja iskustva nesebično razmenino. Ima nas koji smo još uvek novi u ovome i vas koji mnogo više znate pa nam možete pomoći i ohrabriti da guramo napred. Još jednom hvala i pozdrav svim malim slatkišima i njihovim roditeljima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tip 1 u vrtiću?
PostPoslato: Ned Avg 07, 2011 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 10:22 pm
Postovi: 6
Veliki pozdrav, nisam baš bila od velike pomoći, ali pisaću kad se sve okonča. Vaspitačica ima dobru volju da sarađuje i da me informiše, moram još da pričam sa direktorkom i medicinskom sestrom i stvarno se nadam da će mi izaći u susret. Javim se za nedelju,dve dana. Pozdrav za tvog malog mišića i sve najbolje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tip 1 u vrtiću?
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 10:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Polemisalo se o ovom problemu naširoko ...
Evo link pa pregledajte : dijabetes/jos-uvek-idemo-vrtic-t18402.html
Pozz ako šta još treba tu smo ... :P :P :P

_________________
"Srce veselo krepi dušu,duh žalostan suši kosti"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tip 1 u vrtiću?
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 10:22 pm
Postovi: 6
Još samo jedan dan i cerkica mi kreće u vrtić. Imam veliku tremu kako će sve da funkcioniše.
Situacija je sledeća-SVE JE STVAR DOGOVORA I DOBRE VOLJE.
Direktorica je razgovarala sa vaspitačicama i rekla im da dete mora biti pod kontrolom i da moraju da paze. Merenje sećera u krvi ne može biti na jednom čoveku, to će raditi medicinska sestra, a kada ona nije tamo vaspitačice. Niko se nije bunio samo su tražile da dođem prvi dan da im sve pokažem. Čak i posebnu hranu hoće da joj obezbede. Poslednje reči su bile:"Ne brinite,čuvaćemo je kao da je naše dete". Da li će stvarno biti tako ili ne videćemo. Kući će primiti insulin i doručkovati pa će malo posle druge dece stići, ali tako smo svi mirni, pre užine se meri šećer i javlja meni na šta ja dajem dalje instrukcije šta i koliko da pojede. Posle ručka dete dolazi kući.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tip 1 u vrtiću?
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 11:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Sve najbolje i svu sreću vam želimo od srca .... :P :P :P

_________________
"Srce veselo krepi dušu,duh žalostan suši kosti"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tip 1 u vrtiću?
PostPoslato: Sub Okt 22, 2011 10:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 10:22 pm
Postovi: 6
Posle mesec i po dana provedenih u vrticu se javljam. Sve je u redu. Nivo secera u krvi se kontrolise svaki dan, to radi medicinska sestra, a kada je na terenu rade vaspitacice. Samo jednom je pao na 3.6 i to je devojcica sama javila da joj je lose, vaspitacica je izmerila i odreagovala. Sve to moze jako lepo da funkcionise samo je potrebna saradnja. Dete sve isto radi, jede,.... kao i druga deca.
Veliki pozdrav svima na forumu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: