Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Konjuktivitis!
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 26, 2010 10:31 pm
Postovi: 15
31. avgusta.. lego sam da spavam :D i ustao ujutru prvog septembra pred skolu.. tako su oci bile strasno crvene da ne znam da opisem, ko za baksuz pred polazak u srednju :o .
Kako prolazi dan, pomalo prolazi crvenilo, i tako 4 dana i svako jutro probudim se ali i sa slepljenim kapcima odnosno imao sam puno onih drlja svako jutro, to je znak verovatno za infekciju, i mnoogo crvene oci. Prvo sam mislio da je mozda od kompjutera jer ponekad znam i previse da provodim vreme. U apoteku mi rekli da uzmem Acidi Borici i Chloramphenicol. Kad te kapi i tu mast stavim, beonjace mi se razbistre, ali posle spavanja oci katastrofa :O . Proslo je nekih 6 dana i juce sam tek odlucio da idem kod ocnog lekara! Prvo u dispanzer gde mi rekli da imam konjuktivitis (znaci nije monitor :roll: ), isao u bolnicu na ocno, tamo me pregledali, reko sam im sta sam stavljao, pogledao covek... kaze Acidi Borici da stavljam, bez obzira sto sam to vec stavljao. Kako me nervira! Taj lekar, bukvalno zeva, mrzovoljan i nekako me "pregledao" i to mi prepisao kao da me makne od glave. I tako ovo je 13. dan a reko mi 2 nedelje da stavljam te kapi pa opet na pregled. Ja ne verujem da ce mi proci, a da li biste vi znali KOJE kapi da stavljam? Nemam nikakav svrab, crvene mi oci ujutru a znaju da pocrvene i preko dana, osteljive mi oci na topliju prostoriju i kao da mi se manje suza luci, da moram vise da trepcem, kao da mi je suvo oko. Znaju da me peckaju upravo preko dana kad mi pocrvenu. Stavljam ove kapi Acidi Borici, bez poboljsana. Jedino je to od pre 10 dana od kad sam poceo ove kapi da stavljam nemam vise toliko drlja na ocima, skoro da uopste i nemam.
Sta biste mi vi preporucili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konjuktivitis!
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2011 7:03 pm
Postovi: 40
meni su u apoteci preporucili prokulin kapi za oci i veruj odlicne su,a hloramfenikol mast takodje nece da ti skodi isto je doibra za to pokusaj nije skupo,a mozes bez recepta da kupis u apoteci.pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konjuktivitis!
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 10:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Kupite Corticin mast i stavljajte 4 puta dnevno 5 dana.Ukoliko se javi bol u ocima,ponovo se javite lekaru da pogleda prednju komoru oka i roznjacu.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konjuktivitis!
PostPoslato: Uto Sep 20, 2011 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 26, 2010 10:31 pm
Postovi: 15
Koristio sam mast Hloramfenikol, odnosno nastavio sam, i kapi Acidi Borici. Koristio sam sve dok nisam sve istrosio. Nista. Dvadeset dana proslo i i dalje mi crvene oci. Da li moze biti los imunitet jer cesto imam prehlade a skoro sam imao 2 gripa?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: