Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: rak dojke
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 8:40 pm
Postovi: 3
Majka mi je u aprilu 2009 operisala karcinom dojke. Rekli su joj da je maligni i veoma intezivan i agresivan. U junu je pocela sam hemoterapijama,a kad je zavrsila sa njima otisla je na zracenje u novembru. Imala je 25 zracenja. Kada je zavrsila sa zracenjem dobila je da prima herceptin godinu dana... Medjutim nije primila celu terapiju jer je u medjuvremenu snimak jetre pokazao da ima nekih promene na njoj. promenili su joj terapiju i dali joj da prima taxol. U medjuvremenu opet je uradila snimanje jetre koji je pokazao da su se te promene smanjile...pre nedelju dana primila je poslednju terapiju taxola i danas je opet radila ct skener jetre,a promene na jetri su se povecale dosta! Radiolog joj je to saopstio tuznim glasom... Meni nije jasno da li je njoj rak metastazirao na jetru ili su te promene na njoj od neceg drugog?! Jako sam zabrinuta i uplasena... a ona pocinje da gubi optimizam,jer je konstantno pod nekim terapijama vec 2 god. Molila bih za vase misljenje...hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rak dojke
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 11:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Postovana Milice, u tome se ogleda paradoks hemoterapije. Uprkos svim tretmanima, bolest je metastazirala na jetru i svako dalje trovanje organizma bice potpuno besmisleno. To znaci da je imuni sistem pao i da ga sada trebate podici, a ne dalje raditi na njegovom urusavanju.

Preporucujem prirodne zakone ocuvanja zdravlja i ozdravljenja koji su univerzalni i koji pomazu, a koje je definisala dr Lorin Dej (Lorraine Day, MD). Opisao sam ih ukratko u ovoj temi:
onkologija/alternativna-medicina-t18993.html

Budite pametni i glavu gore. Izadjite iz bolnica, sklonite se od trauma koje boravak tamo nosi. Tako, imate sansu.

SRECNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rak dojke
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2010 1:30 am
Postovi: 28
Batapaa, bez uvrede, jedini paradoks na ovome forumu si ti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rak dojke
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 10:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Zasto je on paradoks??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rak dojke
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 1:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Draga Milice89, nažalost jedna od osobina malignih tumora jeste mogućnost širenja odnosno metastaziranja. Nekada terapije pomognu, nekada ne a sve to zavisi od niza faktora koji su medicini poznati ili nisu... Teška je to borba, naravno da se čovek uvek nada boljem jer čemu uopšte služi lek ako ne da pomogne... Obzirom da tvoja mama ima karcinom dojke. vrlo je lako moguće da se radi o sekundarnim depozitima=metastazama.
Žao mi je što ti ne mogu reći nešto lepše...
Pozdravljam te...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 110 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: