Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 827 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 56  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 9:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 03, 2008 8:18 pm
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Dobro sad... Sa jedne strane je smanjene trombocita i karakteristico za trudnice.
Posavetujete se sa Vasim ginekologom koje lekove smete koristiti kako bi nivo trombocita doveli u granice normale.

_________________
Mr ph Nikola M.
spec. med.biohemije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 25, 2008 10:29 am
Postovi: 20
Dobro, hvala. Videcemo kako stoji stvar kad ponovo izvadim krv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 12:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Postovani Nikola ! Imam veliki problem. Hipotireoza mi je dijagnostikovana u novembru 2009. Tada je Tsh bio 10 . Bila sam na Letroxu od 50mg. Svaka 3 meseca vadila krv , dugo je bilo sve u redu. Od novembra 2010 Tsh je u porastu , oko 8 ,tako da mi je doza povecana na75mg Letroxa.
Evo rezultata krvi od ponedeljka:
Sedimentacija: 54
MCH 26,9 (27-31) MCHC 327 (330-370) RDW 14,1 (11,6- 13,7) MPV 7,5 ( 7,8-11) to je ono sto je obelezeno, ostalo je uredno.
Ali...Holesterol :9,19 ( 3,20 - 6,20 )
trigliceridi: 3,01 ( do 1,90 )
Hdl hol. 1,32 ( iznad 1,30 )
LDL hol. 6,50 (do 3,50)
Non HDL hol. 7,87 ( do 3,86 )
LDL- / HDL _hol. 4,93 ( do 3,00)
Ukupni HDL hol. 6,96 ( do 5,00)
Fibrinogen : 3,00 (2,00 - 4,00) Tsh: 5,94 ( 0,27-4,20)
Ovo nije prvi put da mi je takva sedimentacija. Jednom se popela na 96. Sa Panklavom se smanjila. Nikad nije ispod 25. To traje 5-6 godina. Fibrinogen i CRP miruju. Sa zubima je sve u redu. Ja nemam tegoba. Proveren je RH faktor, tumor marker, antiglijadinska,ANA ... sve je uvek uredno.Kod ginekologa redovno odlazim. Nisam bila prehladjena vec jako dugo. Nosim naocare -4,5 na oba oka. Dal to moze imati veze? Bakterije sam imala,eserihiju u mokraci, bakterije u stolici,ali je to izleceno i proslo je nekoliko meseci od onda.
Imam 41 godinu, 154 cm , 54 kg . Ne pijem nikakve lekove osim Letroxa.
Recite mi da li Hipotireoza povecava holesterol ? Da li holesterol povecava sedimentaciju? Kako to da fibrinogen i CRP ne rastu?
Plasim se da ne bude to " neki djavo" pa da ne bude kasno.
Sa nestrpljenjem ocekujem Vas odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Sre Mar 02, 2011 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 7:38 pm
Postovi: 8
Poštovani Nikola,

Imam 30 godina i nakon dugogodišnjeg uzimanja kontraceptiva bez striktne kontrole krvnih nalaza (na kojoj praktično nijedan moj ginekolog nije insistirao, a jedan je odmahivao rukom kako je to sasvim nepotrebno i da se ne zamaram time), odlučih da privatno uradim analize kako bih smirila savest i prekontrolisala svoje zdravlje.

Takođe, već dva meseca ne pijem kontracepciju zbog bola u desnoj preponi kojem lekari (ginekolog, urolog) ne nalaze konačan uzrok, iako mi je konstatovan ca-oksalat u desnom bubregu koji može, a i ne mora to da provocira...

Ono što sam za sada uradila jeste rutinska krvna slika (koja je u granicama normale, da ne kucam sada sve ukoliko nije potrebno - sve vrednosti se kreću oko polovine navedenih kao referentne), kao i ovo:

CRP: 3.4 -- ref. < 5 mg/L
Glukoza: 5.84 -- ref. 4.1-5.9 mmol/L
HbA1c: 40 -- ref. 26-53 mmol/mol
Holesterol: 5.08 -- 0.8-5.2 riz. 5.2-6.2 mmol/L
HDL Holesterol: 1.1 -- ref. do 2.85 mmol/L
LDL Holesterol: 2.86 -- ref. 0-4.9 mmol/L
Trigiliceridi: 2.46 -- ref. <1.7 riz. 1.7-2.28 mmol/L


Napominjem da imam insulinsku rezistenciju. Izabrani lekad je ove nalaze opisao kao "ništa strašno".

Ono što bih dalje želela da proverim jesu faktori rizika od stvaranja tromba odnosno poremećaji koagulacije (Vi ćete znati bolje).

Šta mi preporučujete od tih nalaza da uradim u privatnoj laboratoriji?

Unapred zahvalna i lepo pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Pet Mar 04, 2011 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 10:39 am
Postovi: 2
S obzirom da sam googlao o DKS testu (diferencijalna krvna slika), evo nekih okvirnih informacija o ovom testu za ostale postioce foruma.
Naravno ni ovakve informacije i komentari stručnjaka sa foruma pa i ovaj forum ne bi trebao da bude zamena za posetu i neposredni pregled lekara, ali može da posluži kao neki vid privremene informacije o problemima i nedoumicama posetioca :wink: .

Citiraj:
DKS podrazumijeva brojanje i brojčani prikaz pojedinih loza bijelih krvnih stanica.
Navodimo vrste bijelih krvnih stanica, njihov normalan broj u perifernoj krvi te stanja kod kojih su povećane ili snižene. To su: neutrofili, limfociti, eozinofili, monociti, bazofili.

Neutrofili

Normalan broj: 2-7.5 x 109/l (40-75%)

Povećani su kod
: bakterijskih infekcija, traume, opeklina, krvarenja, upale, infarkta, polimialgije, mijeloproliferativnih poremećaja i uzimanja pojedinih lijekova (npr. kortikosteroida). Značajno su povišeni kod leukemija, proširenih malignih bolesti i teških infekcija u djetinjstvu. Naziv za povećan broj neutrofila je neutrofilija.
Smanjeni su kod: virusnih infekcija, bruceloze, tifusa, kala-azar, tuberkuloze, septikemije, hipersplenizma, lupus eritematodesa, reumatoidnog artritisa, manjka vitamina B12 i poremećaja koštane srži. . Lijekovi kao što su karbamazol i sulfonamidi također ih snižavaju. Naziv za smanjen broj neutrofila je neutropenija.

Limfociti

Normalan broj: 1.3-3.5 x 109/l (20-45%).

Povećani su kod: virusnih infekcija (EBV-Epstein barr virus, CMV-citomegalovirus, rubeola), toksoplazmoze, hripavca, bruceloze, kronične limfatične leukemije. Visoka razina abnormalnih (atipičnih) limfocita karakteristično se viđa kod EBV infekcija. Naziv za povećan broj limfocita je limfocitoza.
Smanjeni su kod: liječenja koritkosteroidima, lupus eritematodesa, u uremiji, kod legionarske bolesti, AIDS, infiltracija koštane srži, nakon kemoterapija, nakon radioterapije. Naziv za smanjenje broja limfocita jest limfopenija.

Vrijednosti podvrsta T-limfocita:
CD4: 537-1571/mm3 (vrijednosti su niže kod HIV infekcije)
CD8: 235-753/mm3
CD4/CD8 omjer: 1.2-3.8.

Eozinofili

Normalan broj: 0.04-0.44 x 109/l (1-6%).

Povećani su kod: astme i alergijskih bolesti, parazitskih infestacija, bolesti kože, osobito pemfigusa, urtikarije, ekcema, malignih bolesti (uključujući eozinofilnu leukemiju), zračenja, Lofflerova sindroma, sindroma ozračenja, tijekom oporavka od infekcije. Naziv za povećan broj eozinofila je eozinofilija.
Hipereozinofilni sindrom se viđa kod razvoja završnog oštećenja organa (restriktivna kardiomiopatija, neuropatija, hepatosplenomegalija) povezanim s povećanim brojem eozinofila (>1.5 x 109/l) duže od 6 tjedana.
Eozinofilija-mialgija sindrom sastoji se od bolova u mišićima (myalgia), u zglobovima (arthralgia), povišene tjelesne temperature, osipa po koži, oticanja ruku i intenzivne eozinofilije.


Monociti

Normalan broj: 0.2-0.8 x 109/l (2-10%).

Povećani su kod: akutnih i kroničnih infekcija (tuberkuloza, bruceloza, protozoe), malignih bolesti (uključujući M4 i M5 akutnu mijeloičnu leukemiju i Hodgkinovu bolest), mijelodisplazija. Povišen broj monocita naziva se monocitoza.

Bazofili

Normalan broj: 0.01 x 109/l (0-1%).

Povećani su kod: virusnih infekcija, urtikarije, miksedema, nakon splenektomije (odstranjenja slezene), kronične mijeloične leukemije, malignih bolesti, sistemske mastocitoze (urticaria pigmentosa), hemolize, policitemija rubra vera.
Povećanje broja bazofila naziva se bazofilija.

Izvor: Medicina.hr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Pet Mar 04, 2011 7:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 03, 2008 8:18 pm
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Postovani,
Vase odgovore mozete pogledati u inboxu.

A sto se tice poslednjeg posta o leukocitnoj formuli, mislim da je neadrkvatna i neprikladna datoj temi u ovom trenutku.


Puno pozdrava,
Nikola M.

_________________
Mr ph Nikola M.
spec. med.biohemije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Pon Mar 14, 2011 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2011 12:40 am
Postovi: 32
e, stigli su rezultati sa torlaka.
B1 1<16
B2 1:16
B3 1:64
B4 1:128
B5 1:256

na torlaku nisu hteli da mi procitaju rezultate, tako da cu ja nesto delimicno sam naci na netu do kontrole kod infektologa, ali mi treba necije misljenje o ovim vrednostima. test je radjen mesec i po dana nakon pojave subfebrilnosti i u vreme kada je najkrace trajala. nisam osecao slabost ili bolove u kostima i misicima.

inace, uput za torlak ne bih ni dobio da nisam sam insistirao na njemu, jer prema misljenju lekara sa prijemnog odeljenja infektivne nisam imao simptome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Sre Mar 16, 2011 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2011 12:42 am
Postovi: 2
Poštovanje....

Brine me nalaz. Naime, hemoglobin mi je povećan, iznosi 154 (normalno piše 120-150).
Eritrociti su 5,01 (3,80 - 5,40)
HCT 0,452 (0,370 - 0, 470)
MCV 90,2 (80,00 - 97,00)
MCH 30,7 (27,00 - 32,00)
MCHC 341 (310 - 350)
RDW-SD 41 (37,00 - 54,00)
RDW-CV 12,7 (11,6 - 15,8)

Sve je nekako blizu gornje granice pa me brine imam li neku "gusću" krv. Čula sam da to može biti problem kod zgrušavanja krvi, pa se plašim, kao i povećanog rizika od moždanog i srčanog udara. Sedimentacija mi sada nije napisana, ali prosli nalazi (pre oko 5 meseci) su bili 2 i 4. Tada je hemoglobin bio 147, opet blizu gornje granice.

Takođe mi je povećana komponenta MPV kod trombocita i iznosi 11,2 (6,00 - 10,00). Šta to znači? PLT je 211 (140 - 500), PDW 14,3 (10,00 - 18,00), P-LCR 33,3 (13,00 - 43,00), PCT 0,024 (0,016 - 0,035).

Leukociti su u redu.

Imam 25 godina i inače imam i nizak krvni pritisak koji varira od 90/50 do maksimum 110/70 (ređe). Davala sam i dobrovoljno krv četiri puta (poslednji put pre oko 5 godina), pa sam čula da moram da nastavim da dajem jer mi se organizam navikao na to. Ima li to neke veze sa ovakvim nalazima eritrocita?
Plašim se te "guste" krvi, tih rizika ili bilo kakvih problema koje donosi visok hemoglobin. Imam li razloga za zabrinutost?

Unapred veliko hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Sre Mar 16, 2011 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2011 11:17 am
Postovi: 3
Pozdrav,
moze li mi neko reci koje su normalne vrijednosti htc u krvi kod muskaraca?
naime,zbunjena sam,jer kod mog supruga na nalazu krvne slike stoji da je htc snizen,a iznosi 0.410,a kao normalna vrijednost se navodi 0.415-0.530.laborant mu je rekao da treba uraditi dalje analize kako bi se ustanovio razlog smanjenja.
medjutim,citajuci na googl-u naidjoh na to da je u stvari normalan htc od 0.410-0.530,tako da mi sada nista nije jasno...
napominjem da su svi ostali krvni parametri uredni,a analiza je radjena zato sto pije tegretol,te povremeno mora raditi analizu krvi.

p.s.jos je laborant rekao da je stanje prilicno alarmantno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Sre Mar 16, 2011 6:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 7:38 pm
Postovi: 8
Poštovani,
Molila bih Vas samo još za tumačenje ovih rezultata s obzirom da su na samoj granici ili malo izvan referentnih vrednosti:

Protrombinsko vreme @ 10,7 ..........10,7 - 14,2 sec
INR @ 0,96 .......... Bez terapije 1,00 - 1,25 Na terapiji 2,00 - 4,50
APTT @ 27,9 ......... 22,1 - 28,1 sec
Fibrinogen @ 4.1 ............ 2.5 - 4.5


Napominjem da je krvna slika u redu, tj. da su svi parametri bili na oko pola referentnog opsega.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Čet Mar 17, 2011 9:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 8:07 pm
Postovi: 74
Lahor_BG je napisao:
Poštovani,
Cuj,
prvo je vrojeme koagulacije po Quicku, i na donjoj je granici, tako da sudeci po ostalim faktorima koagulacije, fibrinogen i ptt, ne bih rekao da ima bilo kakvih problema. Po protrombinskom vtremenu se odredjuje deficit u nekim faktorimakoagulacije, ali se meni cini da je tu sve u redu. Kad budete u prilici, ponovite samo protrombinsko vrijeme, eventualno odradite trombotest(govori o nekim drugim faktorima koagulacije, kako biste bili mirni),a ako tu nesto ne bude i dalje stimalo, javite se na odjeljenje hemostaze, tada oni nastupaju.
Borislav
Molila bih Vas samo još za tumačenje ovih rezultata s obzirom da su na samoj granici ili malo izvan referentnih vrednosti:

Protrombinsko vreme @ 10,7 ..........10,7 - 14,2 sec
INR @ 0,96 .......... Bez terapije 1,00 - 1,25 Na terapiji 2,00 - 4,50
APTT @ 27,9 ......... 22,1 - 28,1 sec
Fibrinogen @ 4.1 ............ 2.5 - 4.5


Napominjem da je krvna slika u redu, tj. da su svi parametri bili na oko pola referentnog opsega.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Čet Mar 17, 2011 9:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 8:07 pm
Postovi: 74
Bex19 je napisao:
Poštovanje....
slusaj,
termin gusta krv ne postoji, nesto narodno sto bas i ne oslikava cinjenicu; samo e yanima sto si prestala da dajes krv i nisi nastavila, kad imas odlicne parametre za tako nesto; sto se mene tice, jedno davanje i situacija ce se vratiti na normalu, odnosno bices u sredini referentnih vrijednosti. MPV je srednji volumen trombocita, i nesto je veci od granicnih, odnosno imas krupnije trombocite, bar se meni tako cini, iako bi se to na grafikonu istih puno bolje tumacilo. Sve u svemu, pravac u zavod za transfuziju.
Brine me nalaz. Naime, hemoglobin mi je povećan, iznosi 154 (normalno piše 120-150).
Eritrociti su 5,01 (3,80 - 5,40)
HCT 0,452 (0,370 - 0, 470)
MCV 90,2 (80,00 - 97,00)
MCH 30,7 (27,00 - 32,00)
MCHC 341 (310 - 350)
RDW-SD 41 (37,00 - 54,00)
RDW-CV 12,7 (11,6 - 15,8)

Sve je nekako blizu gornje granice pa me brine imam li neku "gusću" krv. Čula sam da to može biti problem kod zgrušavanja krvi, pa se plašim, kao i povećanog rizika od moždanog i srčanog udara. Sedimentacija mi sada nije napisana, ali prosli nalazi (pre oko 5 meseci) su bili 2 i 4. Tada je hemoglobin bio 147, opet blizu gornje granice.

Takođe mi je povećana komponenta MPV kod trombocita i iznosi 11,2 (6,00 - 10,00). Šta to znači? PLT je 211 (140 - 500), PDW 14,3 (10,00 - 18,00), P-LCR 33,3 (13,00 - 43,00), PCT 0,024 (0,016 - 0,035).

Leukociti su u redu.

Imam 25 godina i inače imam i nizak krvni pritisak koji varira od 90/50 do maksimum 110/70 (ređe). Davala sam i dobrovoljno krv četiri puta (poslednji put pre oko 5 godina), pa sam čula da moram da nastavim da dajem jer mi se organizam navikao na to. Ima li to neke veze sa ovakvim nalazima eritrocita?
Plašim se te "guste" krvi, tih rizika ili bilo kakvih problema koje donosi visok hemoglobin. Imam li razloga za zabrinutost?

Unapred veliko hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Čet Mar 17, 2011 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 7:38 pm
Postovi: 8
cboris je napisao:
Lahor_BG je napisao:
Poštovani,
Cuj,
prvo je vrojeme koagulacije po Quicku, i na donjoj je granici, tako da sudeci po ostalim faktorima koagulacije, fibrinogen i ptt, ne bih rekao da ima bilo kakvih problema. Po protrombinskom vtremenu se odredjuje deficit u nekim faktorimakoagulacije, ali se meni cini da je tu sve u redu. Kad budete u prilici, ponovite samo protrombinsko vrijeme, eventualno odradite trombotest(govori o nekim drugim faktorima koagulacije, kako biste bili mirni),a ako tu nesto ne bude i dalje stimalo, javite se na odjeljenje hemostaze, tada oni nastupaju.
Borislav
Molila bih Vas samo još za tumačenje ovih rezultata s obzirom da su na samoj granici ili malo izvan referentnih vrednosti:

Protrombinsko vreme @ 10,7 ..........10,7 - 14,2 sec
INR @ 0,96 .......... Bez terapije 1,00 - 1,25 Na terapiji 2,00 - 4,50
APTT @ 27,9 ......... 22,1 - 28,1 sec
Fibrinogen @ 4.1 ............ 2.5 - 4.5


Napominjem da je krvna slika u redu, tj. da su svi parametri bili na oko pola referentnog opsega.

Hvala!



Hvala, ovo me je zanimalo iz razloga što mi je zbog PCOS-a (povišenih triglicerida i sniženog HDL) kao i loše cirkulacije preporučeno da pijem riblje ulje, kapsule belog luka, ginko itd. Takođe, bi neko vreme trebalo da uzimam vitamin E. Kod svih stoji napomena da ih ne treba uzimati (ili bar sa oprezom) u slučajevima poremećaja koagulacije krvi. Pila sam duže vreme kontracepcijske pilule, ali već dva meseca ne, niti bilo šta drugo od lekova sem gela Daktanola koji takođe utiče na koagulaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2011 12:42 am
Postovi: 2
cboris je napisao:
Bex19 je napisao:
Poštovanje....
slusaj,
termin gusta krv ne postoji, nesto narodno sto bas i ne oslikava cinjenicu; samo e yanima sto si prestala da dajes krv i nisi nastavila, kad imas odlicne parametre za tako nesto; sto se mene tice, jedno davanje i situacija ce se vratiti na normalu, odnosno bices u sredini referentnih vrijednosti. MPV je srednji volumen trombocita, i nesto je veci od granicnih, odnosno imas krupnije trombocite, bar se meni tako cini, iako bi se to na grafikonu istih puno bolje tumacilo. Sve u svemu, pravac u zavod za transfuziju.
Brine me nalaz. Naime, hemoglobin mi je povećan, iznosi 154 (normalno piše 120-150).
Eritrociti su 5,01 (3,80 - 5,40)
HCT 0,452 (0,370 - 0, 470)
MCV 90,2 (80,00 - 97,00)
MCH 30,7 (27,00 - 32,00)
MCHC 341 (310 - 350)
RDW-SD 41 (37,00 - 54,00)
RDW-CV 12,7 (11,6 - 15,8)

Sve je nekako blizu gornje granice pa me brine imam li neku "gusću" krv. Čula sam da to može biti problem kod zgrušavanja krvi, pa se plašim, kao i povećanog rizika od moždanog i srčanog udara. Sedimentacija mi sada nije napisana, ali prosli nalazi (pre oko 5 meseci) su bili 2 i 4. Tada je hemoglobin bio 147, opet blizu gornje granice.

Takođe mi je povećana komponenta MPV kod trombocita i iznosi 11,2 (6,00 - 10,00). Šta to znači? PLT je 211 (140 - 500), PDW 14,3 (10,00 - 18,00), P-LCR 33,3 (13,00 - 43,00), PCT 0,024 (0,016 - 0,035).

Leukociti su u redu.

Imam 25 godina i inače imam i nizak krvni pritisak koji varira od 90/50 do maksimum 110/70 (ređe). Davala sam i dobrovoljno krv četiri puta (poslednji put pre oko 5 godina), pa sam čula da moram da nastavim da dajem jer mi se organizam navikao na to. Ima li to neke veze sa ovakvim nalazima eritrocita?
Plašim se te "guste" krvi, tih rizika ili bilo kakvih problema koje donosi visok hemoglobin. Imam li razloga za zabrinutost?

Unapred veliko hvala!


Mnogo hvala....
Iskreno, ni sama ne znam zbog čega sam prestala da dajem krv jer je stvarno osećaj posle fenomenalan kad znaš koliko nekom to može da znači i koliko si pomogao. Nema opravdanja da se ne bude human, ali preselila sam se sama u drugi grad, zaposlila na stresnom i dugotrajnom poslu i jednostavno dani prolaze....

Možete li mi samo dodati da li bi trebalo da brinem zbog povišenog hemoglobina i koliko je ova moja vrednost opasna po nešto. Užasno se plašim mož. i srč. udara.... Što se trombocita tiče, laički da zaključim, veći su ali njihova količina je bliža donjoj nego gornjoj granici pa se to nadomešćuje, može li se tako posmatrati?

Još jednom hvala na svemu.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biohemijske i hematoloske analize
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 03, 2008 8:18 pm
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Svi koji su postavili pitanje dobili su odgovor u svoj inbox kao poruku kak one bi doslo do zabune ko je sta pitao....

_________________
Mr ph Nikola M.
spec. med.biohemije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 827 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: