Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: beba od 9.5 meseci jos uvek bljucka!
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 10:34 am
Postovi: 17
Ovako...
Imam bebu od 9,5 meseci koja jos uvek prilicno mnogo bljucka.Pedijatar mi je rekao da bi to trebalo da prestane do navrsenih godinu dana i da ne brinem medjutim,to mene ipak brine...Do 6 meseci je samo sisao i to me nije bas mnogo zabrinjavalo jer sam mislila da ce to kada predjemo na cvrstu hranu samo od sebe prestati.Sada je to vrlo neprijatno jer sada kad vec polako jede sve to ima i miris kao kada povraca.Nekada bljucka hranu i u komadicima dakle potpuno nesvarenu a to se desava i ako mu dajem hranu koja je potpuno ispasirana.Nikakvih pravila nema.To nisu neke velike kolicine ali je cesto i nekada moram da ga presvlacim i 5-6 puta u toku dana.Jednostavno nema pravila nekada bljucka po ceo dan,nekad nekoliko puta ali to se desava i odmah nakon jela a nekad i 2-3 sata posle jela.On lepo napreduje,veseo je i non stop nasmejan.Skoro nikada ne place!Jos uvek sisa ujutro i uvece,lepo jede voce,povrce,meso...sve.Ima li neko savet za mene?Da li treba da ga vodim na jos neke preglede ili da se pomirimo sa tim za sada i da cekamo da preraste.
Unapred hvala na svakom odgovoru,puno ce mi znaciti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od 9.5 meseci jos uvek bljucka!
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 1:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Možda bi trebalo proveriti da li se radi o refluksu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od 9.5 meseci jos uvek bljucka!
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 2:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Tako je bilo i kod nas, smirilo se kasnije samo od sebe....
Dok je bila mala pomagale su pelene (platnene), posle - portiklice. Ne znam nikoga ko ih ima toliko kao ja, ali mi je bilo lakse da operem samo njih nego celokupnu garderobu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od 9.5 meseci jos uvek bljucka!
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 10:34 am
Postovi: 17
Dea je napisao:
Tako je bilo i kod nas, smirilo se kasnije samo od sebe....
Dok je bila mala pomagale su pelene (platnene), posle - portiklice. Ne znam nikoga ko ih ima toliko kao ja, ali mi je bilo lakse da operem samo njih nego celokupnu garderobu.



Portiklice ne skidamo od ujutro do uvece,cesto ih i menjamo ali ne retko ipak i kompletnu robicu jer je on dosta aktivan pa bez obzira na portiklu stalno je izbljuckan ne samo on nego i sve oko njega. :oops:
No to je ono sto mene licno manje brine,ja se samo nadam da nije neki poremecaj u pitanju.Sa ostalim neprijatnostima cemo se vec nekako izboriti :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od 9.5 meseci jos uvek bljucka!
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 2:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Verovatno nije. Ima tih beba bljuckalica. Ja sam cak u pocetku mislila da mozda nije alergija na mleko (pila je formulu), pa da nije zato sto joj gips pritiska stomak, pa, pa, pa.... Kod nas je najgore bilo sto je ona mrsavica, pa je pola toga sto sam joj sa mukom uguravala u usta izletalo odmah napolje.
Ali na kraju je proslo samo od sebe. Lekar mije objasnio da ima dece kod koje jednostavno treba duze vreme da poklopac na zelucu dodje na svoje mesto. Mislim da za sad jos nema mesta panici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od 9.5 meseci jos uvek bljucka!
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 8:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Pokusajte da podignete malo uzglavlje kreveca, stavite ispod duseka neku knjigu.Tako je nas savetovala nasa rodjaka koja je neonatolog, kada je moj bebac bio dosta manji, i manje je bljuckao.Ako ne, potrazite misljenje jos nekog pedijatra,ili mozete pitati i halo bebu.3237-357ili 3237-358.Oni isto daju raznorazne savete, ali to za uzdignuti kreveatc nas je bas savetovala po pitanju tog bljuckanja, objanila nam je i zasto, ali se sada ne secam.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od 9.5 meseci jos uvek bljucka!
PostPoslato: Pet Okt 09, 2009 12:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Za ov što je napisala dolce-vita sam i ja dobila savet od patronažne. Kad je detetu zapušen nosić je poželjno podići krevetac pod uglom od 45 stepeni, i malo podignuti uzglavlje ako ima problema sa bljuckanjem. Do 6 meseca nam je fizijatar preporučio da spava na bokiću baš zbog bljuckanja. Nama je i dalje malo podignuto uzglavlje iako smo malo veći :D .

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od 9.5 meseci jos uvek bljucka!
PostPoslato: Pet Okt 09, 2009 8:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da kada je nosic zapusen to treba obavezno raditi. Mi ne dizemo dusek, nego joj onda ubacim jastuk i bude ok. Ali ona je vec velika, mozda je sa dusekom bolje kada su mali da se ne uguse sa jastukom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od 9.5 meseci jos uvek bljucka!
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 7:21 pm
Postovi: 25
Lokacija: beograd
Draga Malina, i mi imamo slican problem evo vec 2 godine i 8 meseci. Vodila sam dete kod gastroenterologa, a sledeceg meseca radimo test intolerancije na hranu, mada me je doktor uverio da dete samo ima slab misic izmedju jednjaka i zeludca, sto izaziva cesto povracanje. Objasnio mi je da dok dete dobro napreduje, nema razloga za brigu. Sva ozbiljnija oboljenja jednjaka i zeludca rezultirala bi slabim napredovanjem i nemogucnoscu gutanja. Verujem da je to i kod vas slucaj, ali za svaki slucaj odvedite dete kod pedijatra u razvojno savetovaliste i posavetujte se s njim.
Uglavnom, bili smo kod pet doktora koji su potvrdili da nema razloga za brigu. Jako je stresno, i ja to predobro znam, ali naoruzajte se strepljenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od 9.5 meseci jos uvek bljucka!
PostPoslato: Sub Feb 13, 2010 11:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 13, 2010 11:02 pm
Postovi: 6
annemarie
sad si me malo oraspolozila meni pedijatar isto rekao nemoj brinuti,ali mali bljicka za medalju cak se nekad dogodi da povraca u mlazu,ja je 100%smarala ona mi kaze on super napreduje sa 3.5m je duplirao porodjajnu tezinu i kaze nemoj brinuti,a ja brinem-normalano,sad mi malo lakse kad cujem i od tebe da su tebi par razlicitih doktora potvrdili da ako beba napreduje sve je ok
hvala ti :D

_________________
SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: