Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: iščašenje kukova
PostPoslato: Sre Mar 15, 2006 1:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 2:04 pm
Postovi: 87
Lokacija: Beograd
Imam ćerkicu koja ima tri godine. Porođaj je bio karlični, što je prouzrokovalo iščašenje oba kuka. Išli smo na redovne kontrole do desetog meseca na inst. za majku i dete uz savet: široki povoj. Već u trećem mesecu su kukovi bili u redu, a u desetom su već bili razvijeni kako treba i mogla je početi da se oslanja na nogice. Prohodala je sa trinaest meseci . Od tada nismo više posećivali lekare jer nam niko nije rekao da treba, ali sam ja čula da to treba kontrolisati do šeste godine. Što se mene tiče, ona lepo hoda i trči ali da li bi trebala ipak da je odvedem i gde? Za koju bolnicu tražiti uput?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iščašenje kukova
PostPoslato: Pet Mar 24, 2006 7:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
stasa25 je napisao:
Imam ćerkicu koja ima tri godine. Porođaj je bio karlični, što je prouzrokovalo iščašenje oba kuka. Išli smo na redovne kontrole do desetog meseca na inst. za majku i dete uz savet: široki povoj. Već u trećem mesecu su kukovi bili u redu, a u desetom su već bili razvijeni kako treba i mogla je početi da se oslanja na nogice. Prohodala je sa trinaest meseci . Od tada nismo više posećivali lekare jer nam niko nije rekao da treba, ali sam ja čula da to treba kontrolisati do šeste godine. Što se mene tiče, ona lepo hoda i trči ali da li bi trebala ipak da je odvedem i gde? Za koju bolnicu tražiti uput?


Ako dete sasvim normalno hoda i ne zali se na neke bolove u nogama ili u predjelu kukova mislim da nemas potrebe da je vise vodis.Ali radi mirne savjesti mozes da je odvedes kod ortopeda na pregled.Probaj ti da joj uradis par vjezbica za kukove pa vidi da li se zali da je nesto boli.
pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: