Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dijabetes i vezbanje
PostPoslato: Pet Okt 22, 2004 11:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 22, 2004 10:53 pm
Postovi: 67
da li li neko zna kako dijabetes i insulin uticu na iskoristenje proteina u organizmu:aktivno vezbam svaki dan ali jako sporo napredujem po pitanj izdrzljivosti i snage,da li je problem u losem iskoristenju ugljenih hidrata i proteina,da li imate iskustva,trenutno imam 90 kg uzimam atrapid tri puta dnevno 16 20 20 ji insulatard 30j nocu.sta se desava kada bih povecao kolicinu insulina ,da li je to stetno ,lose ,koliko zdravi ljudi trose insulina???da li ja mogu najnormalnije preci na novi lantus ,da li ce me lokalni lekari da smaraju ili da mi daju recept najnormalnije.da li je istina da mogu dobiti samo jednu kutiju actrapida mesecno,tako mi lekar kaze?[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 24, 2004 10:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Jedino što ja mogu da ti kažem o ovoj temi je da bi aktivno vežbanje definitivno trebalo pozitivno da utiče na vrednosti šećera u krvi. To zapravo znači - više vežbe = manje potrebe za insulinom. Ja sam još uvek na mnogo manjim dozama i primetila sam da svaka fizička aktivnost vodi u hipo ukoliko ne smanjim dozu insulina pre te aktivnosti. Zavidim ti jer imaš vremena da se aktivno baviš vežbanjem jer bi u mom slučaju aktivno vežbanje dovelo verovatno do toga da svoje šećere održavam u normali samo korišćenjem jedne doze mutnog insulina u toku dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 27, 2004 12:52 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Mene zanima otkud ovolike doze ako se baviš sportom? :-?
Na Lantus i Novorapid možeš i treba da pređeš, zato neka ti lekar prepiše nove insuline, a onda ćeš videti kako reaguješ pa sa njim napravi plan za svoje potrebe tokom fizičkih aktivnosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: