Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Balanoposthitis i obrezivanje
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 28, 2009 11:37 pm
Postovi: 2
Dijagnostikovan mi je balanoposthitis, i posto sam i ranije imao istih problema, urolog mi preporucuje cirkumcizio. (obrezivanje). Kada sam pitao koliki deo prepucijuma se skida, receno mi je sve, jer je tako sigurno da nece doci do ponovnih problema.

Ranije sam lecio isti problem konzervativno.

Zabrinut sam, jer imam 31 godinu, i najradije bih izbegao operaciju.

Da li ima neko na forumu ko je imao slican problem, i kako ga je resio?

Za one koji su obrezani kao odrasli, nekoliko pitanja:

1. Koliko je potrebno da rana zaraste, i koliko su vam skinuli? Da li se i frenulum uklanja obavezno?

2. Kakav je seks pre i posle operacije?

3. Koliko ste zadovoljni estetskim rezultatima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Balanoposthitis i obrezivanje
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 7:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Dragi Balanitis :lol:
(glupo zvuci,ali sam si se tako potpisao)

postoji lepljiva tema koja se zove SUZENA UDNA NAVLAKA na kojoj je sve ama bas sve do detalja opisano zajedno sa iskustvima forumasa,ko je kao prosao,koliko je sta trajalo i slicno tako da sve sto te interesuje mozes tamo da procitas i nastavis tamo da pises.
Ono sto tebi licno imam kazem je da uradis nalaz glikemije (secer u krvi) jer je nekada prvi znak dijabetesa cest balanitis.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Balanoposthitis i obrezivanje
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 4:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 28, 2009 11:37 pm
Postovi: 2
Video sam temu Suzena udna navlaka, ali je meni operacija preporucena iz potpuno drugih razloga, a ne zbog fimoze.

Ili su balanitis i fimoza zapravo ista dijagnoza, po tvom misljenju?

Nalaz glikemije sam vec uradio na zahtev lekara, i rezultati su u granicama dozvoljenog. Dakle, nije secer uzrok oboljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Balanoposthitis i obrezivanje
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 5:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
cirkumcizija se radi i kod ponavljajucih balanitisa, tako da je predlog urologa kod koga si bio ispravan, i trebalo bi da razmislis o tome, to je nesto sto ce ti svakako resitri problem...jer balanaitisi ako se ponavljaju mogu vremenom dovesti do komplikacija koje sigurno ne zelis, sto je bolje spreciti u svakom slucaju...moze da vremenom nastane fimoza kao posledica cestih upala, kao i razne promene na glansu, a to se mora preduprediti, zato se i savetuje obrezivanje, dok i ono vremenom ne postane komplikovano i prekasno...
a sto se tice svih ostalih stvari koje si pitao u vezi sa obrezivanjem, o tehnici, oporavku, uzitku, sve je to isto kao i kod obrezivanja zbog primarno suzene udne navlake, tako da ce ti itekako pomoci sve ono sto pise u navedenoj temi, procitaj to, pronacices dosta korisnih informacija...

ukratko odgovori na tvoja pitanja -
1. bolje je kada se otkloni sva kozica, a frenulum moze da se ukloni ili sacuva (po dogovoru i u zavisnosti od samog frenuluma)
2. seks ti nece biti poremecen, neces izgubiti na kvalitetu, osecaju, moze ispasti da ti bude mnogo bolji
3. ako se dobro uradi estetski takodje neces biti uskracen, vrlo brzo ces se naviknuti na izgled golog glavica, a mozda ti se i to vise dopadne :wink:
za sve druge informacije, iskustva onih koji su imali cirkumciziju, o postoperativnom toku, zarastanju, mozes da pogledas temu SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Balanoposthitis i obrezivanje
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 4:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 26, 2008 1:22 am
Postovi: 82
Lokacija: Svilajnac
I ja sam takodje ima balantitis kao dijagnozu i to sam vukao par godina kada mi je vec dojadilo i otisao na obrezivanje,stim sto sam ja dvaput isao pod noz jer prvi urolog iz drzavne bolnice nije to bas lepo odradio,procitaj postove na lepljivoj temi,bas je sve objasnjeno korak po korak,posle odredjenog vremena od operacije sve postaje isto kao i pre operacije.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 111 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: